barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Miejskie autobusy wyjadą za Barlinek Drukuj Email
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
14.10.2008.

Image
Wyjadą za Barlinek
- Już sobie nie wyobrażam miasta bez autobusów - mówi Jadwiga Kołodziej. Niebawem kursy mają być w całej gminie. Od prawie dwóch lat Barlinek ma miejską komunikację. Bus jeździ z Górnego Tarasu do Moczkowa na przedmieściach Barlinka, zawraca na os. Leśnika i znów jedzie do centrum. Jednak właściciel firmy przewozowej planuje rozszerzyć działalność na całą gminę.

 - Od początku były takie zamierzenia. Miesiąc temu złożyłem stosowne dokumenty - mówi Tomasz Staszkiewicz. Teraz czeka na odpowiedzi z magistratu, starostwa i Urzędu Marszałkowskiego. - My nie mamy nic przeciwko dodatkowym kursom - usłyszeliśmy w barlineckim magistracie. Na początek autobusy miałyby jeździć do Krzynki i Płonna. - Często odwiedzam Barlinek. Robię zakupy w miejscowych marketach. Dlatego chętnie skorzystam z takiego transportu - mówi pan Józef z Płonna.

Za ile pojedzie?
Za bilet autobusowy trzeba teraz zapłacić 1,70 zł (kosztował 1,50 zł). Czy cena się zmieni wraz ze zmianą rozkładu jazdy? - Chcę stosować ulgi dla niektórych mieszkańców - mówi T. Staszkiewicz. Takie plany oznaczają, że gmina musiałaby dopłacić do tańszych przejazdów. Decyzję mogą podjąć radni, ale pismo od przewoźnika jeszcze do nich nie dotarło. Wiadomo jednak, że miasto jest przychylne planom firmy. - Chociaż nie mamy korzyści z tego, że w mieście jest komunikacja autobusowa - zastrzega sekretarz gminy Elżbieta Wrońska. Przewoźnik płaci jedynie podatek drogowy.

REKLAMA

Na zakupy i do pracy
Kto korzysta z miejskich autobusów? Najczęściej wsiadają do nich mieszkańcy Moczkowa, którzy robią zakupy w centrum Barlinka. Pasażerami są też mieszkańcy osiedla Górny Taras, którzy komunikacją miejską dojeżdżają do pracy. - Nie mam samochodu, a busem jest wygodniej niż rowerem czy na pieszo - mówi Stanisław Baranowski. Przewoźnik przyznaje, że koszt utrzymania taboru i paliwa jest coraz wyższy, tymczasem zdarza się, że autobusem jedzie jeden czy dwóch pasażerów. - Ale są dni kiedy autobus jest niemal pełny - mówi przedsiębiorca.

Źródło: gazetalubuska.pl


Odsłon: 4596 | Drukuj

Komentarze (12)
1. 17-10-2008
 
Faktem jest, aby magistrat poparł w sposób wymierny taką unicjatywę. Wprwadzie podatku drogowego już od dawna nie ma (ktoś zasugerował zwolnienie), ale jest podatek od środków transportowych i zapewne przewoźnik ten takowy podatek zobowiązany jest płacić do kasy magistratu. A zatem działania pomocowe ze strony Burmistrza i Rady Miejskiej powinny skoncentrować się w tym temacie.
 
mara
2. 16-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
Ja chyba snie slysząc tak mądrą wypowiedz Pani sekretarz że ''miasto nic z tego nie ma'' 
wstydze sie ze mamy takich mądrych w urzędzie,może Pani się troche zastanowi nim udzieli wypowiedzi,prosze dowiedziec sie w Gorzowie,Szczecinie ....co oni maja, bo jeśli się dobrze orientuje to w kazdym mieście komunikacja miejska jest deficytowa,niech Pani lepiej pomyśli jak można byłoby pomóc temu przedsiębiorcy?może zwolnić go z podatku drogowego? Miasto tylko patrzy kogo tu oskubać Brawo dla tego Przedsiębiorcy, wstyd Pani Sekretarz wstyd
 
del2
3. 15-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
przydałby się kurs z Przemysłowej na przystanek koło baroli z rana po 6.30 i pare minut po 15.
 
ara
4. 15-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
Dobrze by bylo jakby ulicy sportowej i okolic ulatwiono dojazd do miasta a nie tylko centrum.
 
Anett
5. 14-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
Miło by było, gdyby zrobiono więcej połączeń z ulicą przemysłową (są tylko 2 chyba)
 
karas2002
6. 14-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
dobrze byłoby aby przewoźnik pomyślał także o kursie do Osiny. Tam jest także zakład pracy, w którym pracuja ludzie
 
mara
7. 14-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
jupi ;d Krzynka połączona ze światem . Ciekawe czy się utrzyma :D
 
alvvarooo
8. 14-10-2008
 
Do Pani Sekretarz
nareszcie coś się dzieje :) .Może w końcu przy okazji rozszeżenia działalności na teren gminy,mieszkańcy oś.Przemysłowa będą po raz pierwszy skorzystać z komunikacji miejskiej. :? Jak do tej pory,oś.Przemysłowa było traktowane po macoszemu :(
 
anle193
9. 14-10-2008
 
..
errata: 
> a bilet w PKS kosztuje ponad 10zł. 
 
mam na myśli podróż do gorzowa
 
tomuniek
10. 14-10-2008
 
.
radziłbym aspirować w kierunku komunikacji z gorzowem, za cene nizsza niz PKS bo to rynek jeszcze otwarty, potrzebny jest prywatny przewoźnik. z legitką za 9 zl mozna dojechac pan-busem do szczecina a bilet w PKS (bez zniżki bo zniżka tylko na pospieszny lub podczas wakacji) kosztuje ponad 10zł. fakt faktem ze panbus zbiera posazerow rowniez z pyrzyc ale podstawienie autobusu do gorzowa w godzinach porannych a w wieczornych z gorzowa opłaciłoby się z nawiązką.
 
tomuniek


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam działkę budowlaną
MIESZKANIE W BARLINKU - SPRZEDAM
Sprzedam alufelgi
Ławeczka do brzuszków - sprzedam
Kierowca/Dostawca - VIP PIZZA
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
20.02.15:02
 Impresje Kobiece w BOK
(2 komentarze)
20.02.09:43
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(2 komentarze)
20.02.00:28
 TNĄ BEZ OPAMIĘTANIA
(4 komentarze)
19.02.21:43
 Zwycięstwo w Choszcznie
(1 komentarz)
19.02.10:40
 Policja zatrzymała dile
(4 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.