barlinek BARLINEK
Barlinek barlinek
Menu główne
Moje Miasto
Historia Barlinka
Barlinek z lotu ptaka
Barlinek nocą...
Barlinek wczoraj i dziś
Ciekawostki z Barlinka
Gdzie to jest?
730 lat Barlinka - film
Niezbędnik
Ważne telefony
Przegląd prasy
Puls Barlinka
Echo Barlinka
Zamówienia na telefon
Pizza na telefon
VIP Pizza
Pizzeria Verona
Pizzeria Wielkopolanka
Na Murze Bar&Grill
Komunikacja
Logowanie
Polecamy
Barlinek, to przede wszystkim mieszkańcy... Drukuj Email
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
29.01.2011.

Image
Srebrne i Złote Gody Małżeńskie
28 stycznia to dzień szczególny i wyjątkowy dla trzydziestu dwóch par, które obchodziły Srebrne i Złote Gody Małżeńskie. Uroczystość wręczenia medali, pamiątek ufundowanych przez Burmistrza Barlinka i odnowienia przysięgi małżeńskiej odbyła się w sali widowiskowej BOK.

Image foto  Image video

Spotkanie otworzył i poprowadził Łukasz Stankiewicz, który przywitał przybyłych gości w imieniu gospodarza wieczoru Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza i poprosił na salę Królową Puszczy Barlineckiej, która zaszczyciła uroczystość swą obecnością. Królowej towarzyszyły dawno nie widziane na uroczystościach Skrzaty. Specjalnie dla Jubilatów w części artystycznej wystąpił chór Halka pod kierownictwem Ireneusza Zagaty oraz zatańczyła GT Feeling.

Widzowie mieli również okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historię barlineckiej kolei. Jest to nowy projekt Muzeum Regionalnego, który zakłada przybliżenie historii Barlinka podczas corocznego Święta Miasta. Prezentację przygotowali Monika Przybylska, Krzysztof Kłosowicz oraz Piotr Stanisławski.

REKLAMA

Podczas uroczystości miał nastąpić moment odznaczenia Srebrnym Krzyżem Zasługi Pani Romualdy Mironiuk – Makowskiej. Wniosek ten został już podpisany przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, jednak z uwagi na nieobecność Wojewody Zachodniopomorskiego odznaczenie to zostanie przyznane w innym terminie. Tego wieczoru głos zabrali Burmistrz Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM Dariusz Zieliński oraz Wicestarosta Andrzej Potyra. Wszyscy Panowie złożyli Jubilatom życzenia oraz pogratulowali wielu lat wspólnego życia. Po przemówieniach przyszedł czas na uhonorowanie Szanownych Jubilatów.

W tym roku Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie (Złote Gody 50 lat) nadane przez Prezydenta RP, otrzymały następujące pary:
1. Kazimiera i Czesław Sobiela
2. Jadwiga i Albert Stawiarscy
3. Katarzyna i Franciszek Rychlińscy
4. Helena i Walerian Jurgielewicz
5. Klotylda i Roman Stankiewicz
6. Małgorzata i Roman Liseccy
7. Józefa i Leonard Bartosik
8. Urszula i Edmund Senska
9. Małgorzata i Wiktor Kononiuk
10. Anna i Jarosław Dmytruszewscy

Srebrni Jubilaci (25-lecie):
1. Wioletta i Jacek Słomka
2. Jolanta i Jan Skawińscy
3. Jolanta i Zdzisław Kuzdak
4. Maria i Zbigniew Działak
5. Elżbieta i Adam Pielich
6. Barbara i Stanisław Kowalscy
7. Marzena i Dariusz Rychlińscy
8. Danuta i Stanisław Zych
9. Teresa i Andrzej Kłujsza
10. Danuta i Eugeniusz Dmytruszewscy
11. Henryka i Adam  Machnio
12. Bożena i Mariusz Kuziel
13. Lilla i Jan Dudojć
14. Zofia i Stefan Czaja
15. Barbara i Andrzej Mańka
16. Krystyna i Dariusz Symela
17. Danuta i Wiesław Tumasz
18. Wiesława i Marek Gerbich
19. Irena i Mieczysław Łangowicz
20. Anna i Marek Sumiccy
21. Iwona i Janusz Parniewicz
22. Bożena i Krzysztof Rudniccy

M.P.

W nawiązaniu do licznych zapytań i wątpliwości związanych z organizacją uroczystości Złotych i Srebrnych Godów Małżeńskich informujemy, że impreza ta jest organizowana dla mieszkańców miasta i gminy Barlinek, którzy zawarli związek małżeński zarówno w Barlinku jak i w innych miejscowościach. W naszej bazie danych posiadamy informacje o dacie i miejscu zawarcia małżeństwa. W roku, w którym obchodzony jest jubileusz rozsyłamy zawiadomienia do zainteresowanych, podając termin do kiedy należy wyrazić chęć wzięcia udziału w uroczystości. Te pary, które potwierdzą udział otrzymują oficjalne zaproszenia.

W roku 2010 wysłano 24 zawiadomienia parom obchodzącym 50- rocznicę (chęć udziału wyraziło 9 par) oraz 97 zawiadomień do par obchodzących 25-rocznicę (chęć wyraziły 22 pary małżeńskie). Listy małżeństw do których zostały wysłane zawiadomienia zarówno w roku ubiegłym jak i w latach wcześniejszych znajdują się w tut. USC. Jednocześnie informujemy, że małżeństwa, które obchodzą jubileusz w 2011 roku będą zaproszone na uroczystość w styczniu 2012 roku o czym zostaną wcześniej zawiadomione.

Urząd Miejski w Barlinku


Odsłon: 6585 | Drukuj

Komentarze (11)
1. 30-01-2011
 
Więcej zdjęć
A ja poproszę o więcej zdjęć par, które obchodziły swoje jubileusze. Skoro Barlinek, to przede wszystkim mieszkańcy, to dlaczego większość zdjęć przedstawia radnych i burmistrza?
 
zielonygroszek
2. 30-01-2011
 
Więcej zdjęć
Jestem pewna,że takiego zaproszenia ta para nie dostała,a na pewno ślub brała w USC, w Barlinku.Mam nadzieję,że ktoś kompetentny z Urzędu udzieli nam odpowiedzi.
 
julka
3. 30-01-2011
 
Obejrzyj zdjęcia
Obejrzyj najpierw zdjęcia - wygląda, że jesteś mało spostrzegawczy.
 
MAX
4. 30-01-2011
 
Zaproszenia i Barlinczanie
Jeśli chodzi o kwestię zaproszeń, to chyba najpierw urząd musi jakoś wiedzieć, że dane małżeństwo ma odpowiedni staż. Jeżeli ktoś brał ślub 50 lat temu w innym miejscu (niż Barlinek), to nie jestem pewien czy w ratuszu o tym wiedzą. Pomimo pięknie rozwijającej się polskiej administracji nie sądzę, żeby tego typu informacje były w jakiejś ogólnej bazie, ale mogę się mylić. ;-) Tak więc wydaje mi się, że najpierw raczej trzeba załatwić jakiś akt małżeństwa, a następnie udać się z tym do urzędu. Choć to wszystko tylko przypuszczenia.  
Za to jestem pewien kolejnej kwestii. A mianowicie... Ktoś niżej poruszył sprawę nazywania mieszkańców Barlinka. Poprawne formy to: Barlinczanin, Barlinczanka. Jest odpowiedni słownik (jeśli się nie mylę, to jest to "Słownik nazw miejscowości i mieszkańców"), w którym figurujemy. Można sobie sprawdzić. Nie słyszałem chyba nigdy, żeby ktoś tak mówił (albo nie zwróciłem uwagi), niezależnie od zajmowanego stanowiska i podejrzewam, że poprawnego nazywania siebie tak szybko się jednak nie zmieni. 
 
Pozdrawiam
 
regis
5. 30-01-2011
 
Zaproszenia i Barlinczanie
NIE TYLKO LUDZIOM NA STANOWISKACH WRĘCZA SIĘ TAKIE UPOMINKI.MOI DZIADKOWIE MIELI 50 ROCZNICĘ 5 LAT TEMU I POMIMO TEGO ŻE BYLI ZWYKŁYMI LUDŹMI MIESZKAJĄCYMI W BARLINKU TAKŻE BYLI ZAPROSZENI.
 
TYGRYSEK
6. 30-01-2011
 
Zaproszenia i Barlinczanie
Do par byly wysyłane powiadomienia o uroczystościach. Jeżeli ktoś się zdecydował musiał potwierdzić swoja obecność na imprezie w ratuszu. Zaproszenie przyszło na długo przed imprezą. Z tego co wiem ! Moja mama tak robiła bodajże. 
 
"Znam małżeństwo,które w tym roku obchodzi Srebrne Gody" 
Moi rodzice mieli rocznice w 2010 roku i wtedy dostali też zaproszenie na ta impreze z którego skorzystali oczywiście. Może to był warunek otrzymania zaproszenia. 25 rocznica ale do końca roku 2010. Dla tych co maja w 2011 impreza pewnie bedzie w 2012
 
krytyk
7. 30-01-2011
 
no właśnie julka! dobre pytanie
Prośbę o wyjaśnienie tej sytuacji prosimy Pana Burmistrza, gdyż to On wręcza Listy Gratulacyjne i chciałbym wnieść oficjalną prośbę o wyjaśnienie. Przykładowo moi rodzice mieli 25 rocznicę 7 lat temu i żadnego zaproszenia nie dostali, bądź informacji. Pada zatem podejrzenie że to tylko dla ludzi na "stanowiskach". Jakie zatem stanowisko Burmistrza w tej sprawie jest, będziemy czekać na informacje na tutejszym forum. Może to tylko takie show że coś się dzieje i coś robi BOK oraz że jest to dobra okazja na sprawdzenie się przy okazji programów artystycznych... oraz jednego z radnych jako konfenansjera? któż to wie? nie zbadane są wyroki...
 
Kriss31
8. 29-01-2011
 
no właśnie julka! dobre pytanie
Mam pytanie.Skąd te pary,które obchodza np. Srebrne Gody wiedzą, o takiej uroczystości?Czy są zapraszani?Znam małżeństwo,które w tym roku obchodzi Srebrne Gody i nic nie wiedziało ,o uroczystosci.
 
julka
9. 29-01-2011
 
Barlinianin
Czy są oni wybitni przez fakt, że żyją w Barlinku? p.s. z tymi kartkami masz trochę racji lumpexie :)
 
Warzywo
10. 29-01-2011
 
Barliniczanie, a nie Barlinianie...
Bez przesady, kartki niczemu nie szkodzą, a skoro mowa o wybitnych mieszkańcach Barlinka, to raczej należy o nich mówić Barliniczanie, a nie Barlinianie, bo Barlinek, a nie Berlinek...Pozdrawiam-urodzona Gorzowianka, a od niedawna Barliniczanka.
 
sempan


 
Sondy
Budynek po dawnym ekonomiku to dobre miejsce na:
 
Reklama
Ogłoszenia
Sprzedam działkę budowlaną
MIESZKANIE W BARLINKU - SPRZEDAM
Sprzedam alufelgi
Ławeczka do brzuszków - sprzedam
Kierowca/Dostawca - VIP PIZZA
Fotorelacje
Ostatnie komentarze
20.02.15:02
 Impresje Kobiece w BOK
(2 komentarze)
20.02.09:43
 POZNAJ SWOJEGO DZIELNIC
(2 komentarze)
20.02.00:28
 TNĄ BEZ OPAMIĘTANIA
(4 komentarze)
19.02.21:43
 Zwycięstwo w Choszcznie
(1 komentarz)
19.02.10:40
 Policja zatrzymała dile
(4 komentarze)
Polecamy
Redakcja serwisu barlinek24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść nadesłanych artykułów, komentarzy do nich, jak również wpisów na forum.
Wszystkie zdjęcia chronione są prawami autorskimi. Obowiązuje całkowity zakaz kopiowania i upublicznienia ich bez wiedzy i zgody autora.
Niezależny Portal Internetowy S.C. - Rok założenia 2007
Wszelkie prawa zastrzeżone.