pldaenfrdeuk
Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

 


 czwartek 21 stycznia 2021r.   imieniny: Agnieszka, Epifani, Marcela

Reklama

A A A

Trzech Muszkieterów Lewicy w myśl pięknej zasady: jeden za wszystkich wszyscy za jednego rozpoczęli walkę o powrót Lewicy do Sejmu. Czy to się uda?

Musi się udać! Przez to, że nie ma Lewicy w Sejmie, mamy rządy jednej partii. Jest przestrzeń dla Lewicy w naszym kraju. Lewica jest potrzebna! To szansa na przywrócenie normalności i równowagi. W Sejmie powinna być reprezentacja wszystkich wyborców, a teraz tak niestety nie jest. Mam nadzieję, że wszyscy wspólnie to zmienimy!

 

Lewica ma coraz wyższe poparcie, przybywa zwolenników. W jaki sposób Lewica na Pomorzu Zachodnim walczy o powrót do Sejmu?   

Rozmawiając i namawiając do głosowania na naszych kandydatów. Jesteśmy zwolennikami merytorycznej dyskusji, a nie obrzucania się inwektywami, jak ma miejsce obecnie w debacie publicznej. Proponujemy „Pakt dla Zachodniopomorskiego”, który obejmowałby mimo różnic politycznych, wspólne działania na przykład w kwestiach związanych z infrastrukturą, ochrona środowiska, ochroną zdrowia czy turystyki. Szczególnie na terenie Barlinka -Europejskiej Stolicy Nordic Walking, czy jak wielu twierdzi Zielonej Stolicy Pomorza Zachodniego, ważne jest inwestowanie w doskonałe warunki do wypoczynku w różnej formie oraz propagowanie zdrowego stylu życia. Po co jechać na Mazury? To właśnie tutaj może przyjechać spragniony ciszy turysta, wędkarz czy żeglarz. Rosnące zainteresowanie Barlinkiem, to więcej pieniędzy i bogatsi mieszkańcy!

 

Jest Pan inżynierem elektrykiem i dlatego w programie dla Polski i regionu są konkretne rozwiązania w ramach polityki energetycznej i klimatycznej oraz rozwój inwestycji związanych z coraz bardziej popularną energią odnawialną. Co Pan proponuje?    

Będąc radnym Sejmiku Zachodniopomorskiego byłem zwolennikiem przyjęcia uchwały antysmogowej, polegającej na współfinansowaniu wymiany starych pieców. Ale to też zadanie rządowe. Dofinansujemy wymianę 2 milionów domowych pieców węglowych i w ciągu 15 lat możemy mieć najczystsze powietrze w tej części Europy. Koniec dominacji węgla! Energia z wiatru czy ze słońca, to przyszłość zarówno jeśli chodzi o duże inwestycje, jak i indywidualne małe instalacje, które będą zmniejszały nasze rachunki za prąd. To też wielka szansa dla mieszkańców Barlinka i okolic. Do tego potrzeba jednak zmiany prawa i wprowadzenia takich ustawowych zapisów, które będą promowały produkcje energii odnawialnej. Znam problemy polskiej energetyki w tej branży przepracowałem prawie 20 lat.

 

W Pana programie wyborczym jest postulat lepszych połączeń kolejowych, autobusowych i budowa dróg ekspresowych, w tym S10.

Budowa S10 to bardzo ważny temat. Trzeba zabezpieczyć jej finansowanie. W tej sprawie połączę siły z europosłem prof. Bogusławem Liberadzkim, który zabiega o środki na ten cel w Parlamencie Europejskim w Brukseli. Chcę także, żeby przywrócone zostały linie kolejowe w każdym powiecie, a autobusowe w każdej gminne. Dość wykluczenia komunikacyjnego! Mieszkańcy Barlinka i okolic doskonale wiedzą, jak powrót takich połączeń jest potrzebny i jak ułatwiłby dojazd do szkoły, pracy czy lekarza.

 

O swojej pracy pisze Pan na stronie www.dariuszwieczorek.pl oraz w mediach społecznościowych. Czym jeszcze chce Pan przekonać wyborców?

W programie mówimy m.in. o podniesieniu najniższych rent i emerytur do kwoty 1600 zł „na rękę”. Będę walczył o prawdę historyczną i przywrócenie wszystkich praw nabytych emerytom mundurowym. Ważne są dla mnie takie kwestie, jak praworządność, czy rozdział państwa od kościoła. Proponujemy także, aby wszystkie leki na receptę można było kupić maksymalnie za 5 zł – nie może być tak, że emeryt odchodzi z receptą z apteki, gdyż nie stać go na wykupienie leku, który jest mu potrzebny. Chcemy także powołać specjalne przedsiębiorstwo państwowe, które w najbliższych latach wybuduje 1 mln nowych mieszkań! 

Gwarantuję, że funkcję posła będę pełnił rzetelnie, wykorzystując całe moje doświadczenie i wiedzę, służąc interesom Polski, dbając o powodzenie Pomorza Zachodniego. Proszę o głos dla LEWICY ! Do zobaczenia 13 października przy urnie wyborczej!

 

Dziękuję za rozmowę.

 

 

[Artykuł sponsorowany - materiał nadesłany]