pldaenfrdeuk

 poniedziałek 18 lutego 2019r.   imieniny: Konstancja, Krystiana, Więcesława

Reklama

Wielu czytelników pyta nas o ścieżkę rowerową prowadząca z Barlinka do Pełczyc. A w szczególności o odcinek od granicy gminy Barlinek do Pełczyc. Jak się dowiedzieliśmy od burmistrza Pełczyc Mirosława Kluka, gmina jeszcze raz złożyła wniosek o dofinansowanie budowy ścieżki.

Sofia Ennaoui

Trwa passa zwycięstw Sofii Ennaoui. Zawodniczka AZS UMCS Lublin wygrała dzisiaj bieg na 1500 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski. W ostatnich dniach wychowanka trenera Wojciecha Szymaniaka była najlepsza na 1500 metrów w Madrycie i Ostrawie. Szczególnie ważny był ten ostatni start. Reprezentantka Polski zwyciężyła z czasem 4:05.22, który został jej nowym rekordem życiowym w hali na tym dystansie, a także drugim wynikiem w historii polskich wyników na 1500 metrów.

barlinek

Dzień 1: Wyjechaliśmy rano 02 lutego br. koło 6:30. W trakcie przejazdu odwiedziliśmy Hydropolis: Centrum nauki i wiedzy o wodzie we Wrocławiu. Było bardzo ciekawie! Dowiedzieliśmy się np, że śnieg nie jest biały, tylko przezroczysty :). Około 21 byliśmy na miejscu, w Murzasichlu. Cała trasa zajęła nam koło 11-12 h. Po przyjeździe była kolacja i rozlokowanie w pokojach.

Wprawdzie święto zakochanych jest 14 lutego, to już dwa dni wcześniej 12 lutego, Barlinecki Ośrodek Kultury, zaprosił na wyjątkowy wieczór. Na koncercie zespołu Nova Band, spotkały się nie tylko zakochane pary ale również wszyscy ci, którzy poszukują miłości.

9 lutego w Poznaniu, swój pierwszy pojedynek w nowym roku, zaliczył Aleksander Wereśniak z BoranTeam Barlinek. Obsada Extra Gali Fight Night była bardzo mocna. Występowali w niej zawodnicy, którzy walczyli dla takich organizacji jak KSW, FEN czy DSF Cheleng.

Klub Żeglarski SZTORM w Barlinku, realizując zadania Statutowe, organizuje wiosną 2019 szkolenie żeglarskie, w ramach klubowego programu 15+ oraz  60+. W ramach bezpłatnego szkolenia pragniemy nauczyć żeglugi na jachtach, które nie wymagają posiadania patentu żeglarskiego.

W barlineckim szpitalu (13. lutego) odbyło się spotkanie, w trakcie którego dyskutowano m.in. o jego sytuacji finansowej. Wzięli w nim udział ordynatorzy oddziałów, przedstawiciele związków zawodowych, lekarze. Byli na nim radni myśliborskiej Rady Powiatu, Jerzy Faliński, Mariusz Kuziel, Ryszard Wiśniak i starosta myśliborski Andrzej Potyra.

Studniówka to wyjątkowy dzień dla każdego maturzysty. Wtedy też, na sto dni przed egzaminem dojrzałości uczniowie klas maturalnych i techników gromadzą się razem, aby w tę jedną szczególną noc zapomnieć o wzorach matematycznych czy interpretacjach dzieł literackich i skupić się na dobrej zabawie.

Kolejny start na 1500 metrów i kolejny zwycięstwo padło łupem Sofii. Tym razem Polka wystąpiła na zawodach w Ostrawie. Czech Indoor Gala, bo tak nazywał się ten mityng, składał się z dwóch części. W pierwszej odbywały się halowe mistrzostwa kraju, a w sesji wieczornej zawody międzynarodowe.

Ferie zimowe 2019 w Szkole Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Barlinku już za nami. Wielu uczniów wyjechało z rodzicami w góry, inni na obozy narciarskie, ale duża grupa naszych uczniów pozostała w swoich domach i to dla nich szkoła zorganizowała zajęcia sportowo - rekreacyjne.

11 lutego około godz. 8.00 doszło do groźnego wypadku na drodze Barlinek - Gorzów. Niedaleko Łubianki, jadący od strony Gorzowa Wielkopolskiego samochód osobowy Renault Scenic, wypadł z drogi i dachował. Kierowca prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Siła uderzenia była bardzo duża, bowiem z auta wypadł silnik i wyrzuciło go na przeciwległy pas ruchu.

Mielno, można powiedzieć stolica polskiego morsowania, już po raz szesnasty, stało się miejscem wspaniałej imprezy skierowanej do miłośników mroźnych kąpieli. Właśnie tam w dniach 7-10 luty, odbył się XVI Międzynarodowy Zlot Morsów.

Święto Trzech Króli rozpoczęło czas pełen tańców i zabawy, czyli Karnawał. Szanowni Państwo, nie zmarnujcie go na siedzeniu w domu. To okres radości i wspólnych spotkań. Już dziś, zapraszamy na Bal Karnawałowy 2019, który odbędzie się 02 marca w lokalu przy ul. Strzeleckiej 29 w Barlinku.

Szlak Przygody nad Jeziorem Barlineckim” to nie tylko ścieżka prowadząca od ul. Sportowej do ul. Polana Lecha, gdzie ustawiono m.in. postacie Królowej Puszczy Barlineckiej, Skrzatów, Moriany a także zwierząt. Jest też druga część Szlaku, która znajduje się przy tzw. „Spalonce” na Moczkowie.