środa 15 sierpnia 2018r.   imieniny: Maria, Napoleon, Stefan

Reklama

barlinek

Budowa obejścia Barlinka w ciągu DW 151, wzbudza duże emocje. Szczególnie w kontekście burzenia wiaduktów kolejowych. Ci nieco starsi mieszkańcy miasta, pamiętają jeszcze przejeżdżające górą pociągi pasażerskie i towarowe i z sentymentem wspominają te czasy. Zarzucają wręcz niszczenie ważnej dla miasta historii. I mają po części rację, bowiem kolej dla Barlinka miała bardzo duże znaczenie.

barlinek

BOK - Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na wernisaż Krzysztofa Trzaski "Dwa zodiaki". 17 sierpnia (piątek) godz. 17.00 - Muzeum Regionalne, ul. Niepodległości 17. Wstęp wolny. 

barlinek

Od dziś, 13 sierpnia, ul. Staromiejska jest ulicą jednokierunkową. Oprócz tej istotnej zmiany, wprowadzono jeszcze jedną, bardzo ważną dla wszystkich kierowców. Na ulicy Szkolnej, gdzie ruch jednokierunkowy obowiązuje już od dawna, z dniem dzisiejszym wprowadzono zakaz zatrzymywania się.

barlinek

Wykonawca obejścia Barlinka w ciągu DW 151, zamknął dojazd do ul. Tunelowej. Znaki informujące o tym fakcie, postawiono już kilka dni temu, aby przyzwyczaić mieszkańców Barlinka do nowych objazdów.

barlinek

Z srebrnym medalem z Mistrzostw Europy wraca nasza Sofia Ennaoui! Podopieczna Wojciecha Szymaniaka była druga w niedzielnym finale biegu na 1500 metrów. W piątek odbyły się dwa biegi półfinałowe na 1500 metrów. Nasza zawodniczka wystąpiła w tym drugim, który wygrała.

barlinek

Gorzowska Stal w niedzielę pokonała rywala z Wrocławia 46:44. Dzień wcześniej Bartek walczył w kolejnej rundzie Grand Prix w Malilli, gdzie dołożył 14 punktów do klasyfikacji generalnej. W ostatnich dniach sporo jazdy mieli nasi zawodnicy. W ubiegłym tygodniu w Polsce odbywały się finały, odpowiednio mistrzostw Polski juniorów oraz seniorów.

barlinek

Barlinek, to w ostatnim czasie duży plac budowy, co bardzo cieszy, bowiem powstaje nie tylko obejście miasta ale również inne inwestycje, które ułatwią poruszanie się po miejskich ulicach. Z początkiem roku, nowy chodnik przy ul. Myśliborskiej, znacznie poprawił bezpieczeństwo osób poruszających się po ul. Gwiaździstej czy też ul. Prostej.

barlinek

10 sierpnia około godz.11, w trakcie prac melioracyjnych na polu w pobliżu miejscowości Odolanów, pomiędzy Mostkowem, a Sulimierzem doszło do wypadku. W jego efekcie przysypaniem ziemią uległ pracujący tam mężczyzny.

barlinek

Zapraszamy na ostatni już weekend z Letnimi Wieczorami Filmowymi. 10 i 11 sierpnia, specjalnie na naszych Widzów, zarówno tych małych i dużych, czeka mnóstwo niespodzianek. W piątek zapraszamy na komedię „W starym, dobrym stylu” a w sobotę na blok animacji dla najmłodszych, spotkania dla widzów, rozstrzygniemy wszystkie konkursy a tegoroczne Letnie Wieczory Filmowe zakończymy horrorem.

barlinek

Uff, udało się! Dopięliśmy budżet i zmontowaliśmy program. Nie odpuścimy Wam :) i w tym roku również zapraszamy na letni festiwal teatralny czyli Barlinek Lubi Teatr 2018! Będą warsztaty (zapisy i miejsce przez telefon), spektakle, koncerty, film i tradycyjnie już piknik rodzinny!

barlinek

Tartaków, o których będzie można przeczytać w tym podrozdziale nie ma już dzisiaj. Zapisały się jednak w krótkiej powojennej historii, sięgającej 1958 roku. Pierwszy, to firma Curta Lauego, jaki mieściła się przy Hohenzollernstr. 4 (obecnie ul. Szpitalna). 

barlinek

W dniach 29.07. - 04.08.2018 r. 20 uczestników i 3 opiekunów z Barlinka, brało udział w polsko- niemieckim projekcie pt.: "Ogień, woda, powietrze i ziemia" organizowanym przez IG Frauen w Prenzlau. Polskie dzieci i młodzież spędziły tydzień ze swoimi nowymi koleżankami i kolegami z Niemiec.

barlinek

W 2010 roku, zakończono prace polegające na remoncie ulicy Szosowej, budowie ronda "Ofiar Katynia" i ulicy Kombatantów - od wspomnianego ronda w kierunku osiedla Górny Taras. Zadanie to, pod nazwą „Budowa i przebudowa dróg łączących północną cześć miasta Barlinek z drogą wojewódzką DW156”, realizowane było w porozumieniu z Powiatem Myśliborskim (lider projektu).

barlinek

08 sierpnia ok. godz. 2.30 w nocy, na parkingu przy ogródkach działkowych przy ul. Myśliborskiej, płonęły samochody osobowe. Pożarem objęte było początkowo jedno auto, jednak ogień szybko się rozprzestrzeniał na stojące tam dwa inne pojazdy. Jak powiedział nam oficer prasowy KPP w Myśliborzu st. asp. Jacek Poleszczuk, całkowicie spłonęło Audi A6.