wtorek 16 października 2018r.   imieniny: Ambroży, Grzegorz, Radzisław

Reklama

barlinek

Szanowni Państwo, 21 października 2018 roku to dzień, w którym będziecie decydowali o tym, w jakim mieście chcecie żyć. Dzięki udziałowi w wyborach samorządowych zdecydujecie, komu powierzycie nie tylko fotel burmistrza, ale
i mandaty radnych miejskich. Niełatwe to zadanie, bo wybrać trzeba osoby, które sprawią, by mieszkańcom gminy Barlinek żyło się zgodnie, bezpiecznie i szczęśliwie.

barlinek

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci wraz z przyjaciółmi i rodzicami na spotkanie z Michałem Filipiakiem - autorem książek dla najmłodszych, trenerem tenisa oraz organizatorem wielu wydarzeń sportowych. Spotkanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 20 października o godz. 12:00 na hali tenisowej przy ul. Sportowej 2.

barlinek

Powiat Myśliborski skupia blisko 67 tys. mieszkańców z gmin: Barlinek, Dębno, Myślibórz, Boleszkowice i Nowogródek  Pomorski.  Te  67 tys. osób, które zasługują na więcej, niż władze powiatowe w ostatnich latach im zapewniły. Przeważająca część tych osób jest rozczarowana i rozgoryczona poczynaniami swoich przedstawicieli. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta: partyjniactwo i układy są ponad interesem publicznym.

barlinek

Burmistrz Barlinka, Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Barlinecka Rada Seniorów, zapraszają na obchody Dnia Seniora. 18 października (czwartek) godz. 17.00 sala widowiskowa BOK.

barlinek

Szanowni Państwo, 21 października 2018 roku kolejne wybory samorządowe. Zachęcamy do udziału w nich. Im więcej nas zagłosuje, tym lepszy i trafniejszy będzie wybór przyszłych radnych. Od społecznej akceptacji, wyrażonej ilością Państwa głosów poparcia, zależy siła mandatu sprawowania władzy samorządowej.

barlinek

15 października w godzinach popołudniowych, na przejściu dla pieszych przy Rondzie Bankowym, doszło do potrącenia rowerzystki. Jak udało nam się dowiedzieć, kierowca samochodu osobowego, zjeżdżając z ronda w stronę centrum miasta, potrącił kobietę, która przejeżdżała rowerem po pasach.

barlinek

W marcu br. odbył się konkurs na dofinansowanie przedsięwzięć rewitalizacyjnych. Gmina Barlinek złożyła 6, a wspólnoty mieszkaniowe we współpracy z BTBS kolejne 2 wnioski o dofinansowanie. Wszystkie zostały wysoko ocenione i uzyskały wsparcie finansowe z Unii Europejskiej oraz budżetu państwa na łączną kwotę inwestycji ponad 16 mln zł w tym dofinansowanie na kwotę ponad 10 mln złotych.

barlinek

15 października przed godz. 13.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali zgłoszenie o wędkarzu, który wypadł z łódki i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Ochotnicy w ciągu paru minut zwodowali łódź ratunkową i byli na miejscu zdarzenia.

barlinek

O niebezpieczeństwie jakie stwarzają niebezpieczne, wyschnięte, zwisające konary drzew, pisaliśmy już nie raz. Do naszej redakcji wpłynął kolejny sygnał i tym razem dotyczy on drzew przy ul. Szosa do Lipian w okolicy stacji benzynowej.

barlinek

14 października tuż po godz. 14.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali zgłoszenie o pożarze lasu tuż za Barlinkiem. Zdarzenie miało miejsce na granicy miejscowości Jaromierki – Osina.

barlinek

Płonno to kolejna wioska w gminie, która może pochwalić się nową świetlicą. W sobotę, 13 października, w samo południe uroczyście oddana ją w użytkowanie mieszkańcom miejscowości. W uroczystości udział wzięli: burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, miejscy radni, mieszkańcy Płonna, sołtysi z wiosek gminy Barlinek, pracownicy barlineckiego Urzędu Miejskiego.

barlinek

Z dnia na dzień przybywa na terenie gminy plakatów i banerów wyborczych. Związane jest to z wyborami samorządowymi, które odbędą się 21 października. Niestety zdarzają się już pierwsze przypadki niszczenia materiałów wyborczych.

barlinek

Wprawdzie Międzynarodowy Dzień Dziewczynek obchodzony jest oficjalnie 11 października, to świętować go należy każdego dnia. Co udowodniono 13 października w Europejskim Centrum Spotkań, podczas dnia pełnego radości i zabawy, zorganizowanego specjalnie dla wszystkich dziewczynek.

barlinek

12 października w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się Inauguracja Roku Kulturalnego 2018/2019, połączona z uroczystą galą wręczenia „Pegazów Kultury”. W spotkaniu, udział wzięli m.in. pracownicy kultury, działacze, organizatorzy gminnych imprez a także władze Barlinka i mieszkańcy miasta.