poniedziałek 18 czerwca 2018r.   imieniny: Efrem, Elżbieta, Gerwazy

Reklama

barlinek

W ubiegłym roku pisaliśmy o zalaniu części działek na ulicy Szosa do Lipian. Zniszczeń u działkowców dokonała woda, która w czasie obfitego opadu deszczu wylewała się z firmy Barlinek Inwestycje. Temat ten poruszany był m.in. na sesji barlineckiej Rady Miejskiej.

barlinek

16 czerwca na zaproszenie Miejsko – Gminnego Komendanta OSP Mariusza Kuźla, w Barlinku gościli przedstawiciele firmy Rosenbauer, będącej jedną z największych firm produkujących m.in. pojazdy pożarnicze oraz urządzenia przeciwpożarowe i ratownicze.

barlinek

Co jakiś czas odwiedzamy budowę obejścia Barlinka w ciągu DW nr 151 i podpytujemy wykonawcę, jak wyglądają postępy prac. Z pewnością Państwo już zauważyli bardzo zaawansowane prace przy ul. Ogrodowej. Tam, w szybkim tempie powstaje nowy wiadukt. Przypomnijmy, że będzie on wykonany z prefabrykatów żelbetowych.

barlinek

16 czerwca doszło do tragicznego zdarzenia nad Jeziorem Barlineckim. Nad ranem, ok. godz. 7.00, strażacy z OSP Barlinek, otrzymali zgłoszenie o zaginięciu jednej osoby. Po dotarciu na miejsce, ochotnicy zwodowali łódź i po krótkiej chwili, w odległości ok. 18 metrów od brzegu, znaleziono w wodzie kobietę.

barlinek

13 czerwca 2018 r. w Stowarzyszeniu Pomocy Dzieciom „Bratek” w Barlinku odbył się piknik rodzinny pod nazwą „Przyjdź, poznaj mnie lepiej i pomóż mi żyć”. Celem spotkania było zaktywizowanie i zintegrowanie 150 osobowej grupy - osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi, uczenie osób zdrowych tolerancji w stosunku do osób niepełnosprawnych, podejmowanie wspólnych działań, jak również kształtowanie umiejętności współdziałania i ponoszenie odpowiedzialności za drugiego człowieka.

barlinek

W dniu 8 czerwca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Pyrzycach odbyła się Konferencja XX-lat Samorządu Powiatowego. Ustawa z dnia 5 czerwca 1998 roku o samorządzie powiatowym stworzyła podwaliny do budowy demokratycznych instytucji społeczeństwa obywatelskiego powiat stał się nową jednostką podstawowego podziału terytorialnego kraju. 

barlinek

15 czerwca w Barlinku, miało miejsce prawdziwe święto tańca. W tym dniu, w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się XII Gala Taneczna Feeling Dance Group „Dla nas niemożliwe staje się możliwe”, która była podsumowaniem minionego roku tanecznego.

barlinek

W sobotę 9 czerwca na hali Akademii Tenisa Barlinek rozegrany został turniej dla dzieci i młodzieży, który był jednocześnie podsumowaniem sezonu 2017/2018. Do zawodów zgłosiło się 20 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali w trzech kategoriach.

barlinek

Około 400 tys. zł. kosztowało gminę wybudowanie placu zabaw i boiska przy ulicy Wiosennej w Moczkowie. Jest to pierwszy etap planowanych w tym miejscu urządzeń służących mieszkańcom do rekreacji i wypoczynku.

barlinek

Czwarty turniej ENEA MBL w sezonie 2017/2018, w ramach programu „Nauka, Sport, Przyszłość” oraz Ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł” odbędzie się w dniu 17.06.2018 r. w Barlinku w Szkole Podstawowej nr 1.

barlinek

W dniach 31.05. - 03.06.2018r. po raz kolejny gościliśmy w Schneverdingen na zaproszenie naszych przyjaciół ze Stowarzyszenia Polsko-Niemieckiego. W czwartek, 31 maja, około godziny 15.00 dotarliśmy do ratusza w Schneverdingen. Zostaliśmy tam oficjalnie powitani przez panią burmistrz Meike Moog-Steffens, organizatora spotkania pana Petera Plümera oraz licznych członków stowarzyszenia. 

barlinek

Szanowni Państwo, w maju swoją działalność wznowiła agencja pocztowa, znajdująca się w pasażu Biedronki przy ul. Kombatantów 4. Zapraszamy wszystkich obecnych a także przyszłych klientów do skorzystania z naszej oferty.

barlinek

Zbliża się największa impreza piłki nożnej – Mistrzostwa Świata 2018. Z tej okazji, zapraszamy wszystkich do kibicowania Biało – Czerwonym u nas, na Strzeleckiej 18! Oferujemy wielki obraz w Full HD z rzutnika, zestaw kibica, na który składają się domowe chipsy, grissini z dipami i regionalne piwo.

barlinek

Po roku przerwy na stadion miejski im. Bronisława Bagińskiego powróci dziecięcy „mundial” piłkarski. Z udziałem trzech przedstawicieli klubów polskiej ekstraklasy (ZAGŁĘBIA Lubin, ARKI Gdynia i POGONI Szczecin) oraz dziewięciu innych renomowanych zespołów, zostanie rozegrany IX Polsko – Niemiecki Turniej Piłki Nożnej „Orlików” (rocz. 2008/2009) im. „Przyjaciół z boiska”.