pldaenfrdeuk


 środa 21 sierpnia 2019r.   imieniny: Adolf, Adolfina, Emilian

Reklama

A A A

19 sierpnia ok. 19.30, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, otrzymali wezwanie do pożaru na polu pomiędzy Sulimierzem a Mostkowem. Po dotarciu na miejsce zgłoszenia pierwszego zastępu OSP, stwierdzono dość mocno rozwinięty pożar stogu słomy.

barlinek

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne "PŁONIA" Sp. z o.o. w Barlinku zawiadamia, że w związku z koniecznością wykonania niezbędnych robót na sieci wodociągowej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Niepodległości i Gorzowskiej wraz z ulicami przylegającymi i sąsiednimi na odcinku od Ronda Bankowego do skrzyżowania ul. Gorzowskiej z ul. Myśliborską w dniu: 21.08.2019 r. w godz. 10:00 - 14:00.

Zapraszam Cię do nowego gabinetu terapii naturalnych i masażu orientalnego. To właśnie tutaj skorzystasz z zabiegów, dzięki którym odzyskasz równowagę i zdrowie. Jeśli medycyna konwencjonalna jest w Twoim przypadku niewystarczająca, w gabinecie „Ciało Umysł Duch”, przywrócę Ci radość z życia spowodowaną dobrym zdrowiem.

Na początku wyjaśnijmy krótko czym była Pierwsza Kompania Kadrowa. Był to pododdział piechoty utworzony 3 sierpnia 1914 w Krakowie przez Józefa Piłsudskiego, stworzony z połączenia członków" Strzelca" i Polskich Drużyn Strzeleckich, tworząc zalążek Wojska Polskiego.

Zakończyły się trzydniowe zmagania teatralne, zorganizowane przez Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni” – Mały Dom Kultury. Barlinek Lubi Teatr – trwało od 16 do 18 sierpnia. Przez pierwsze dwa dni, widzowie mogli napawać się teatrem w Młynie Papierni. 17 sierpnia organizatorzy zaprosili widzów na dwa spektakle.

Jeśli nie wiesz jak radzić sobie w przypadku zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym, to właśnie 17 sierpnia mogłeś wziąć udział w warsztatach przygotowanych przez druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pełczycach.

Barlinek Lubi Teatr, to wyjątkowe trzy dni spotkań z warsztatami, spektaklami i koncertami. 16 sierpnia wystartowała kolejna edycja BLT, zorganizowana przez Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni” – Mały Dom Kultury i współfinansowana ze środków Gminy Barlinek. Inauguracja miała miejsce w „Młynie Papierni”, gdzie już o 10.00, odbyły się warsztaty teatralne, po których w godzinach popołudniowych, miały miejsce zajęcia rękodzielniczo – recyklingowe.

16 sierpnia Rynkiem Miejskim w Barlinku, zawładnęły diabły i ogień piekielny, a to za sprawą niezwykłego widowiska teatralnego ''Serce Don Juana w ogniu'' w wykonaniu aktorów Sceny Kalejdoskop z Krakowa. Spektakl został zorganizowany przez Barlinecki Ośrodek Kultury. Zgromadzeni widzowie, mieli okazję poznać historię Don Juana - fascynującego, niewiernego kochanka, który swoimi miłosnymi podbojami zadziwiał, gorszył i wzbudzał zazdrość.

O ich zaręczynach rozpisują się ogólnopolskie media. Agata i Daniel pochodzą z Barlinka i są fanami F1. Na początku sierpnia wybrali się na tor Hungaroring, na Grand Prix Węgier, by kibicować Robertowi Kubicy.

Serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci w wieku 5-12 lat do wzięcia udziału w kolejnej edycji „Wakacji z Tenisem”. W programie między innymi treningi tenisa z trenerem, urozmaicony program rekreacyjno-sportowy, warsztaty plastyczne, kręgle i wiele innych ciekawych atrakcji.

BLT to kiedyś Barlineckie Lato Teatralne z ponad 20 letnią tradycją. Obecnie to Barlinek Lubi Teatr – festiwal, który dumnie korzysta z tego wieloletniego doświadczenia. W tym roku gościć nas będzie Młyn Papiernia – niezastąpiony partner/przyjaciel.

15 sierpnia w Ogrodzie Dendrologicznym w Przelewicach, będzie miało miejsce podwójne święto sztuki. O godz. 14.00 w Pałacu, odbędzie się wernisaż wystawy Andrzeja Haegenbartha „PRZEBUDZENIE”, na której m.in. znajdą się wybrane portrety artystów z Gorzowa Wlkp. i Barlinka oraz prace wiążące się z pięknem i ochroną przyrody.

W dniach 28.07 do 04.08.2019 w Krynicy Morskiej odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Klasy Cadet. Na starcie stawiło się 130 załóg z 12 krajów. Krynica Morska gościła zawodników z Argentyny, Australii, Białorusi, Belgii, Czech, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Holandii, Polski, Rosji, Hiszpanii i Ukrainy. Zawodnicy byli podzielenia na dwie floty, flotę World (62 łodzie) i Promotional (68 łodzi).

Szpital Barlinek Sp. z o.o. ma kłopoty finansowe. Dlatego 12 sierpnia na XV sesji nadzwyczajnej barlineckiej Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę o kolejnej już pomocy finansowej, poprzez wniesienie wkładu pieniężnego do spółki na podwyższenie jej kapitału.