wtorek 24 kwietnia 2018r.   imieniny: Aleksander, Egbert, Erwin

Reklama

barlinek

21 kwietnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4, odbyły się XVI Mistrzostwa Barlinka w Tenisie Stołowym. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach wiekowych – szkoły podstawowe, szkoły gimnazjalne, szkoły ponadgimnazjalne (od 16 do 19 lat), od 19 do 45 lat, od 45 do 59 lat, powyżej 60 lat oraz kobiety.

barlinek

Po raz 18. rozegrano Mistrzostwa Barlinka w Kręgle. Do zmagań przystąpiło 24 zawodników. Grano systemem czterorundowym. Po ponad sześciu godzinach zmagań i podliczeniu punktów okazało się, że tegorocznym zwycięzcą turnieju został Krzysztof Jasiukaić.

barlinek

W niedzielę 22 kwietnia w Drezdenku, już po raz czwarty, odbyła się impreza pod nazwą „Drezdenecka Dycha”. Wzięli w niej udział zawodnicy z Barlinka i okolic, którzy na potrzeby zawodów, wystartowali pod nazwą HRmax Barlinek. Mimo upału panującego w owy dzień, nasi zawodnicy spisali się świetnie i drużynowo zajęli II miejsce.

barlinek

W dniu 20 kwietnia 2018 r. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński podpisał umowę z firmą Pana Sebastiana Owczarz na wykonanie zadania „Zagospodarowanie terenu nad brzegiem Jeziora Barlineckiego”. W ramach tej umowy Wykonawca wykona w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zagospodarowanie terenu w parku przy ul. Sportowej na odcinku od ul. Sportowej do ul. Polana Lecha oraz zagospodarowanie terenu nad brzegiem Jeziora Barlineckiego od strony miejscowości Moczkowo.

barlinek

Parafia rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Serca NMP Barlinek, Klub Szachowy LASKER Barlinek zapraszają 28 kwietnia na V Szachowe Mistrzostwa Ministrantów Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Turniej szachowy zostanie rozegrany na dystansie 9 rund.

barlinek

21 kwietnia ok. godz. 22.30, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego przy ul. Gorzowskiej. Po dojeździe na miejsce stwierdzono, że płonie domek letniskowy zlokalizowany przy budynku mieszkalnym, a ogniem objęte jest całe poszycie dachowe - powiedział nam Miejsko - Gminny Komendant OSP Mariusz Kuziel. 

barlinek

21 kwietnia na sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbyła się XXII Gala Taneczna „Nasze podróże małe i duże” w wykonaniu Fabryki Tańca Barlinek, pod kierownictwem Katarzyny Stanisławskiej.

barlinek

21. kwietnia w Europejskim Centrum Spotkań, zainaugurowano I edycję PHOTO DAY BARLINEK. W wydarzeniu wzięło udział dwudziestu pięciu fotografików z Barlinka, Gorzowa Wielkopolskiego a także z Prenzlau.

barlinek

O likwidacji stacjonarnego punktu krwiodawstwa na naszej stronie pisaliśmy kilkakrotnie. Przypomnijmy, że po decyzji Regionalnego centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Szczecinie, punkt na ulicy Szpitalnej został zamknięty.

barlinek

Dnia 13 kwietnia 2018r., w Szkole Podstawowej nr 1 w Barlinku odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny. Organizatorami konkursu byli nauczyciele matematyki: M.Bednarek, I.Chmura, A.Sówka, J.Adamiec. Uczestniczyli w nim uczniowie klas piątych i szóstych szkół podstawowych powiatu myśliborskiego: SP nr 4 w Barlinku, ZS w Boleszkowicach, SP w Karsku oraz SP nr 1 w Barlinku.

barlinek

List następującej treści dotarł do naszej redakcji. "Na początku tego maila chciałbym zacytować innego, którego napisałem do Państwa dokładnie ponad 3 lata temu: "Dzień dobry, piszę do redakcji z pytaniem o ścieżkę rowerową pomiędzy Barlinkiem a Pełczycami.

barlinek

W dniu 19 kwietnia 2018 r. Burmistrz Barlinka podpisał umowę z firmą REBUDOG Sp. z o.o. reprezentowaną przez Pana Henryka Kolasę na wybudowanie drogi wewnętrznej (pdf) wraz z infrastrukturą w ramach zadania „Zwiększenie atrakcyjności strefy inwestycyjnej w Barlinku”.

barlinek

BOK - Muzeum Regionalne zaprasza kolejne spotkanie z cyklu Muzeum Cafe. Tym razem, zapraszamy Państwa na wykład Andrzeja Rudnickiego "Polacy - Żydzi. Wspólna historia dwóch narodów". 24 kwietnia (wtorek) godz. 17.00.

barlinek

Już jutro, 21 kwietnia, odbędzie się I edycja Photo Day Barlinek. Cel imprezy: propagowanie fotografii jako dziedziny sztuki oraz atrakcji historycznych 740–letniego miasta Barlinka.