pldaenfrdeuk

 czwartek 25 kwietnia 2019r.   imieniny: Jarosław, Marek, Wasyl

Reklama

A A A

W naszym dziale „Pytania do Rajców” pojawiło się zapytanie dotyczące boiska przy SP 4. Czytelnik "magdaia" pisze m.in. "Mam pytanie odnośnie Orlika przy Szkole Podstawowej nr 4 Górny Taras. Kto jest zarządcą obiektu? Obiekt jest non stop zamknięty. Czy dzieci tu zamieszkujące nie mogą z niego korzystać?

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji  #sadziMY i samemu posadź drzewko! Drodzy Mieszkańcy Gminy Barlinek, Nadleśnictwo Barlinek zaprasza wszystkich po odbiór sadzonek w piątek, 26 kwietnia od godz. 9.00.

Kilka dni temu, pod jednym z artykułów dotyczących budowy obejścia Barlinka w ciągu DW151, nasz Czytelnik zwrócił uwagę na brak postępu w pracach przy ul. Pełczyckiej. „Od zerwania nawierzchni i ustawienia świateł nic kompletnie tam się nie dzieje, a utrudnienia są ogromne” – czytamy w komentarzu.

Policjanci barlineckiego Komisariatu Policji zatrzymali na gorącym uczynku złodzieja nagłośnienia w kościele pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku. Wartość skradzionego mienia to 3 tys. zł. Odzyskano je w całości. Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W całym kraju, w tym w naszym województwie, na terenach leśnych obowiązuje III najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Wiąże się to z zachowaniem ostrożności, w szczególności podczas przebywania w lasach. Dziś, 23 kwietnia, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, interweniowali już dwukrotnie.

Piękna pogoda zachęciła nas do odwiedzenia miejsca budowy obejścia Barlinka w ciągu DW151 i podejrzenia postępujących prac. Przypominając kilka faktów, zapraszamy Państwa do obejrzenia najnowszych zdjęć, prezentujących powstającą właśnie średnicówkę. Najważniejszym dla wykonawcy terminem, którego mamy nadzieję uda się dotrzymać, jest czerwiec tego roku.

W dniach 06-09 kwietnia 2019 roku, odbył się polsko-niemiecki projekt pt. „Gimnastyka i taniec jako elementy partycypacji społeczno-przestrzennej w kontekście edukacji formalnej – kontynuacja współpracy” . W tym czasie, w Barlineckim Ośrodku Kultury, gościliśmy grupę gimnastyczek ze Schneverdingen a towarzyszyła im grupa Taneczna z Feeling Dance Group.

22 kwietnia po godz. 18.00, tuż przy stacji paliw Orlen, lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z bazy LPR w Gorzowie Wielkopolskim. Interwencja dotyczyła prawdopodobnie nagłego zdarzenia (zachorowania), które nie miało związku z żadnym zdarzeniem drogowym.

Budowa kolejnej świetlicy wiejskiej w Gminie Barlinek, jest właśnie na ukończeniu. Kilka tygodni temu pisaliśmy o świetlicy w Osinie a dziś kolejna taka inwestycja. Tym razem z Lutówku.

W życiu każdego człowieka ważne są wspomnienia. Myślę, że wcześniej lub później niektórzy z nas będą je opowiadać, a może zapisywać. Bo jak wiadomo pamięć jest ulotna. A każde wspomnienia mają wartość sentymentalną, rodzinną czy też historyczną. Jeden z mieszkańców Barlinka spisał wspomnienia związane ze swoim życiem.

Spore zamieszanie i bardzo duże utrudnienia, wywoła awaria sygnalizacji świetlnej przy ul. Pełczyckiej. Przypomnijmy, że w tym miejscu trwają właśnie prace przy budowie obejścia Barlinka w ciągu DW151.

20 kwietnia na stadionie w Sadłowie odbył się mecz A klasy. W 22 kolejce zmierzyły się ze sobą zespoły CRS Pogoń Barlinek oraz lider tabeli – Orkan Suchań. Przez cały mecz na boisku były duże emocje, od samego początku żaden z zespołów nie zamierzał odpuścić. Pierwszą bramkę, w pierwszej połowie po zamieszaniu w polu karnym zdobył Suchań.

1 maja odbędzie się w Barlinku Turniej Tenisowy im. Bogusława Kuklinowskiego na który już dzisiaj serdecznie Państwa zapraszamy. Przy okazji Turnieju będą mieli Państwo okazję zapoznać się z modelami marki Volvo a także przetestować je na barlineckich drogach.

Chcesz zamieszkać w cichej, spokojnej okolicy? Mamy dla Państwa ofertę, obok której nie można przejść obojętnie. Jeśli nie chcesz mieszkać w zgiełku i hałasie a jednocześnie niedaleko centrum miasta, to miejsce jest dla Ciebie. W pobliżu wszystko czego potrzebuje rodzina - sklepy, apteka, kościół, szkoła i przedszkole.