pldaenfrdeuk


 czwartek 13 grudnia 2018r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

08 grudnia w Centrum Wodnym Laguna w Gryfinie, odbyły się zawody XVIII LAGUNA CUP 2018 W KARATE I PŁYWANIU DZIECI. Nie mogło na nich zabraknąć reprezentantek Barlinka.

Wielkimi krokami wkracza do gminy Barlinek rewitalizacja przestrzeni publicznych. Samorząd gminy oraz wspólnota mieszkaniowa przy ul. Gorzowskiej zamierzają zmodernizować budynki  mieszkalne, obiekt dawnej szkoły „Ekonomika”, zaplecze stadionu sportowego, teren tzw. „Starego Tartaku”, a nawet centrum miejscowości Moczydło. W sumie to siedem inwestycji, których realizacja otrzyma ponad 9 mln zł z RPO WZ 2014-2020.

Z pewnością nie raz, odbierali Państwo telefony z zaproszeniami na różnego rodzaju pokazy i prezentacje odbywające się w Barlinku. Począwszy od kołder, garnków, pościeli, produktów medycznych, wyrobów niemieckich itp. Spotkania takie odbywają się przeważnie w hotelach, restauracjach i pensjonatach a zapraszani na nie są przede wszystkim osoby starsze.

12 grudnia przed godz. 14.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie do wsi Żydowo. Wstępne informacje dotyczyły podtrucia tlenkiem węgla. Na miejscu okazało się, że w domu do którego zostali wezwani, doszło do tragedii.

O zabytkowej plaży miejskiej mówiono w czasie ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej. Wszystko za sprawą radnej Bernardy Lewandowskiej, która pytała, co dalej z nią będzie po zakończeniu dzierżawy? Burmistrz Dariusz Zieliński informował, że na 9 grudnia wyznaczył dzierżawcy termin przekazania plaży, miastu.

6 grudnia już od pierwszych godzin porannych gościliśmy w naszej szkole długo wyczekiwanego gościa, Świętego Mikołaja. Radosny nastrój tego dnia i niecierpliwe wyczekiwanie było widać na twarzach wszystkich dzieci.

Komendant Powiatowy Policji w Myśliborzu, zaprasza wszystkich mieszkańców Gminy Barlinek, do udziału w debacie społecznej pt. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ". Debata odbędzie się 14 grudnia (piątek) 2018 roku o godz. 11.00 w sali Ośrodka Pomocy Społecznej w Barlinku przy ul. Strzeleckiej 29.

Od pierwszych miesięcy utraty niepodległości literatura miała ściśle określone zadania. Głównym był udział w kształtowaniu świadomości narodowej Polaków, w oporze i mobilizacji do walki.  I tej roli nie da się przecenić – była olbrzymia. Większość utworów to prawdziwie wojenne historie – rzeczywistość okazała się tak niesamowita i aż tak nieprawdziwa w swym okrucieństwie, że nie trzeba było wymyślać żadnej fikcyjnej fabuły.

8 grudnia w świetlicy wiejskiej w Płonnie, odbyło się spotkanie mikołajkowe dla najmłodszych mieszkańców wsi. Zorganizowali je wspólnie Sołtys Płonna oraz Biblioteka Publiczna filia w Płonnie. Dzieci na przybycie Mikołaja przygotowały się w szczególny sposób.

„Zima, zima, zima, pada, pada śnieg Jadę, jadę w świat sankami Sanki dzwonią dzwoneczkami. Dzyń, dzyń, dzyń…”. Śniegu w tym roku jak na lekarstwo, ale nie przeszkodziło to maluchom z SP-4 w Barlinku bawić się wesoło z Mikołajem.

14 grudnia (piątek) o godzinie 17:00 w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, odbędzie się Koncert Bożonarodzeniowy połączony z kiermaszem świątecznym. Koncert zorganizowany jest z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

O braku miejsc parkingowych na terenie miasta na naszych łamach pisaliśmy wiele razy. Temat powrócił na sesji barlineckiej Rady Miejskiej. Radna Bernarda Lewandowska pytała m.in. o plany budowy parkingu na ulicy Szpitalnej. Chciała wiedzieć, jakie kroki podjęto w tym temacie? Jakie podjęto działania, aby parking tam powstał?

Nadleśnictwo Barlinek informuje, że w bieżącym roku będzie prowadziło sprzedaż choinek na placu przy siedzibie nadleśnictwa w Barlinku ul. Tunelowa 56a w dniach od 15.12.2018 do 20.12.2018r. w godzinach 10:00 - 17:00.

Sezon zimowy to czas, w którym słoneczne lato i beztroski odpoczynek na plaży to jedynie wspomnienie. Dlatego coraz chętniej w tym okresie uciekamy w ciepłe kraje bądź oddajemy się sportom zimowym. Często jednak martwimy się wtedy o to, co stanie się z mieszkaniem pod naszą nieobecność.