poniedziałek 1 maja 2017r.   imieniny: Aniela, Filip, Jakub
barlinek

Na Górnym Tarasie działa już sygnalizacja świetlna. Powstała m.in. na wniosek mieszkańców osiedla, którzy bali się o bezpieczeństwo swoje i swoich dzieci w czasie przechodzenie na drugą stronę ulicy. 

barlinek

Bardzo burzliwy i emocjonalny charakter miało spotkanie w Niepublicznym Przedszkolu "Radosne Przedszkole" w Mostkowie. Spotkanie dotyczyło dalszego losu działającej 6 lat na terenie Szkoły Podstawowej w Mostkowie placówki. Do "Radosnego Przedszkola" prowadzonego przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi w Mostkowie, uczęszcza obecnie 25 dzieci. Być może, bo decyzja jeszcze nie zapadła, od września przedszkola nie będzie. Dlaczego? 

barlinek

28 kwietnia na Rynku Miejskim, odbył się spektakl teatralny w wykonaniu międzynarodowej grupy młodzieży, pochodzącej z Polski, Litwy, Włoch oraz Turcji. Pokaz ten był efektem warsztatów teatralnych, które odbywały się w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku.

barlinek

Miesiąc kwiecień okazał się bardzo pracowity dla zawodników Boran Team. 02 kwietnia zawodnicy klubu wystartowali na Gali Muay Thai w Berlinie a już tydzień później, swoje zmagania stoczyli w jednym z największych turniejów amatorskiego MMA w Poznaniu, na którym wystartował Aleksander Wereśniak. Olek wystartował w turnieju w kategorii wagowej do 93kg, gdzie czekały na niego aż cztery walki. 

barlinek

Gmina Barlinek oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na "Barlinecką Majówkę 2017" - 03 maja od godz. 14.00 Rynek Miejski. W programie: wystąpią zespoły Sonata, COCTAIL BOYS – półfinalista programu Disco Star, DOXXX – finalista programu Disco Star oraz zespół NEWS. 

barlinek

25 kwietnia na zaproszenie Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, Urząd Miejski odwiedziły dzieci z Niepublicznego Przedszkola Językowego „W Wiśniowym Sadzie” i Montessori School Barlinek. Była to bardzo pouczająca wizyta, bowiem dzieci mogły nie tylko spotkać się z Burmistrzem swojego miasta, ale również poznać od podszewki pracę lokalnych urzędników. 

barlinek

26 kwietnia w Europejskim Centrum Spotkań odbyło się VI Barlineckie Dyktando, którego organizatorem był Barlinecki Ośrodek Kultury. Wzięło w nim trzydziestu czterech uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W tym roku nie było podziału na grupy a udział w sprawdzianie był bezpłatny i anonimowy. 

barlinek

26 kwietnia przy największych kijach nordic walking, odbyły się II Sztafetowe Młodzieżowe Mistrzostwa Nordic Walking o Puchar Burmistrza Barlinka. Zawody otworzył Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Danuta Tomiałojć oraz Pełnomocnik Burmistrza ds. nw  Katarzyna Mielcarek. 

barlinek

Marzy Ci się poprowadzić łódkę, na którą zabierzesz swoich przyjaciół, rodzinę bądź znajomych? Chcesz zorganizować swój własny rejs? Już wkrótce będzie to możliwe. Samodzielnie zrealizujesz rejs swoich marzeń. Wystarczy, że zdobędziesz niezbędne uprawnienia i umiejętności. Jak to zrobić? 

barlinek

W dniu 26 kwietnia burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński podpisał z firmą „Maldrobud” z Myśliborza umowę na wykonanie prac związanych z przebudową ul. Zielnej, Podgórnej i części ul. Kopernika wraz z wymianą sieci wodociągowej i przebudową kanalizacji deszczowej w ul. Zielnej. Wartość prac po przetargu to ok. 5.814.000 zł. 

barlinek

Pierwszą sesję Młodzieżowej Rady Miasta Barlinka, która odbyła się 26 kwietnia w Barlineckim Ośrodku Kultury otworzył i do czasu wyboru przewodniczącego MRM prowadził burmistrz Dariusz Zieliński. Sesja rozpoczęła się od złożenia ślubowania przez 11. nowo wybranych radnych trzeciej kadencji. 

barlinek

22 i 23 kwietnia tancerze Feeling Dance Group, wzięli udział w Ogólnopolskim Turnieju Tańca w Bydgoszczy. Tam rywalizowali z najlepszymi zespołami z Polski m.in. z Łodzi, Wrocławia, Torunia, Szczecina, Bydgoszczy i Gorzowa Wlkp. Nasza barlinecka grupa w tym wydarzeniu brała udział po raz pierwszy w związku z tym obaw było bez liku. 

barlinek

„Kiedy znów zakwitną białe bzy” to piosenka powitalna wieczoru z muzyką, jaki odbył się 25 kwietnia w Kawiarni Artystycznej Barlineckiego Ośrodka Kultury. Koncert pt. „Kolorowe Piosenki” prowadzony przez Anię i Mietka, był okazją do muzycznej zabawy, podczas której publiczność nie tylko wybierała, ale i śpiewała piosenki białe, zielone, czerwone i czarne, bawiąc się znakomicie. 

barlinek

01 maja, już po raz kolejny, mamy ogromny zaszczyt zaprosić Państwa na „VAG Majówkę 2017”. Wszystkich miłośników motoryzacji (i nie tylko) zachęcamy do wzięcia udziału w tym wyjątkowym zlocie zorganizowanym przez VAG Addiction. Tegoroczna impreza, podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się w Barlinku, przy ul. Kombatantów 4. Startujemy o godz. 10.00.