niedziela 4 grudnia 2022r.   imieniny: Barbara, Biernat, Piotr

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
MIKOŁAJKI DLA DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA

04 grudnia na Rynku Miejskim, odbyły się „Mikołajki dla dzieci z różnych stron świata”, zorganizowane przez Lions Club Barlinek. Były tańce w rytm świątecznych przebojów, stoiska z bożonarodzeniowymi dekoracjami, maskotkami, pierogami i czerwonym barszczem.

WIANKI I BOMBKI W BOK

Okres przedświątecznych przygotowań, to nie tylko spisanie listy zakupów i gorączkowe poszukiwanie prezentów. To też strojenie domu i choinki. 01 i 02 grudnia, Barlinecki Ośrodek Kultury przygotował zajęcia, podczas których można było nauczyć się jak kreatywnie przygotować wianek oraz bombkę.

WYŻSZE STAWKI ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI

Jednym z punktów ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, był punkt dotyczący ustalenia nowych stawek za gospodarowanie odpadami komunalnymi. W trakcie dyskusji jedynym z radnych, który zabrał głos w tej sprawie był radny Cezary Krzyżanowski.

''CZY TO JUTRO CZY TO DZIŚ, WSZYSTKIM JEST POTRZEBNY MIŚ''

W dzisiejszych czasach, mimo upływu lat i ogromnego rynku zabawek, zawsze wracamy do korzeni wybierając pluszowego misia. Pluszowy miś to najlepszy przyjaciel, ukochana maskotka na dobre i na złe chwile, można go przytulić i powiedzieć mu o czymś ważnym.

KOLEJNE DUŻE PIENIĄDZE DLA SZPITALA

W trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, która odbyła się 1. grudnia 2022 roku, radni po raz kolejny przekazali pieniądze, na dalszą działalność Szpitala Barlinek sp. z o.o. Tym razem jest to kwota 980 tys. zł.

KOLEJNE DEFIBRYLATORY NA UŻYTEK MIESZKAŃCÓW

W dwóch bankomatach GBS, zlokalizowanych przy ul. Strzeleckiej 2 i Kombatantów 4 oraz w Bricomarche, umieszczone zostaną trzy kolejne defibrylatory na użytek mieszkańców Barlinka. Urządzenia AED, które zakupiono przez gminę Barlinek ze środków z nagrody "Rosnąca Odporność" z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19, jest proste w użyciu i co najważniejsze, ratuje życie.

BARLINEK POMAGA UKRAINIE - PODSUMOWANIE I ROZLICZENIE WYDATKÓW

Szanowni Państwo, drogie koleżanki i koledzy, kończąc intensywne działania pomocowe dla obywateli Ukrainy, przesyłam podsumowanie i rozliczenie wydatków. Sytuacja wojenna w Ukrainie zaskoczyła nas wszystkich, ale wyzwoliła olbrzymie pokłady empatii, zaangażowania.

ŚWIĄTECZNY CATERING  W ''STOŁÓWCE U AGI''

Święta Bożego Narodzenia to wspaniały, bardzo ważny czas. Chcemy, aby były one nie tylko piękne ale i smaczne. „Stołówka u Agi” zaprasza do zamówień wigilijnego cateringu. Odświętny charakter proponowanych przez nas dań, to tradycyjne receptury, w których wykorzystujemy tylko najlepszej jakości produkty. 

MIKOŁAJKI DLA DZIECI Z RÓŻNYCH STRON ŚWIATA – ZAPROSZENIE

Lions Club Barlinek, zaprasza na „Mikołajki dla dzieci z różnych stron świata”. 04 grudnia (niedziela) godz. 10.00 – 14.00 Rynek Miejski w Barlinku. W programie m.in. gry i zabawy dla najmłodszych, listy do św. Mikołaja, kiermasz ozdób świątecznych oraz loteria fantowa, w której główną nagrodą jest rower.

W TYM ROKU BĘDZIE OSZCZĘDNIEJ

Ostatnie dni listopada, upływają pod znakiem montowania przez pracowników PGK sp. z o.o. świątecznych iluminacji. W tym roku, będzie jednak nieco inaczej. Dlaczego inaczej? Ponieważ świecących na ulicach Barlinka ozdób, jest zdecydowanie mniej.

MIKOŁAJKOWY RAJD NORDIC WALKING – ZAPROSZENIE

Po raz kolejny zapraszamy Was na Mikołajkowy Rajd Nordic Walking. 3 grudnia o godz. 10.00 pomaszerujemy wraz z Mikołajem przez Puszczę Barlinecką. Rajd zakończymy w Stanicy Koła Łowieckiego „Szarak” wspólnym ogniskiem i poczęstunkiem.

WIEŚCI Z AKADEMII TENISA BARLINEK

Igor nie zwalnia tempa! Ostatnie tygodnie zostały mocno przepracowane przez naszego młodego zawodnika. 5 listopada Igor Kowalewski rozegrał turniej Green Cup w Zielonej Górze zdobywając 2 miejsce w kategorii zielonej. Natomiast w miniony weekend zaprezentował się w Szczecinie na turnieju KIA Polmotor Kids Cup gdzie rozegrał aż 7 meczów (1 pełny set) w ciągu jednego dnia!

MIŚ Z PRZYJACIÓŁMI ODWIEDZAŁ PRZEDSZKOLA

Miś, wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa, 25 listopada obchodził swoje święto. Właśnie tego dnia, świętuje się Światowy Dzień Pluszowego Misia, którego historia powstania ma związek z prezydentem Stanów Zjednoczonych Teodor’em Roosvelt’em.

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY – ZAPROSZENIE

Klub Szachowy LASKER Barlinek oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na coroczny Mikołajkowy Turniej Szachowy.  Rozgrywki odbędą się w sobotę 03 grudnia, godz. 10.00 -15.00. Miejsce – Europejskie Centrum Spotkań, ul. Leśna 1.