Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 poniedziałek 25 września 2023r.   imieniny: Franciszek, Kleopatra

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
ZSP NR 1 Mistrzem Polski
Dnia 7.10.2008 roku odbyły się Mistrzostwa Polski w Piłce Nożnej Chłopców w ramach II Ogólnopolskiej Licealiady. Impreza miała miejsce w Kluczborku. W ścisłym finale uczestniczyły 4 zespoły: ZSOIZ Krobia (mistrz woj. wielkopolskiego), ZSTIO Legnica (mistrz woj. dolnośląskiego), ZSTIO Opole (mistrz woj. opolskiego) oraz ZSP nr1 Barlinek (mistrz woj. zachodniopomorskiego).

Droga reprezentacji naszej szkoły, do tak prestiżowego turnieju, była bardzo długa. Na początku nasza drużyna musiała przejść rozgrywki gminne, następnie powiatowe, regionalne i wojewódzkie. To właśnie dzięki zwycięstwu w Szczecinku nasz zespół pojechał do Kluczborka.
 
Podczas turnieju najwyższej rangi mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Reprezentacja naszej szkoły grała kolejno z drużynami z Opola, Legnicy i Krobii. Wszystkie spotkania stały na wysokim poziomie. Mecz z ZSTIO Opole był bardzo zacięty i wyrównany, lecz to nasza drużyna miała więcej okazji do zdobycia bramki. Pojedynek ten jednak zakończył się remisem 0:0. Kolejne spotkanie rozegraliśmy z ZSTIO Legnica.  W tym starciu lekką przewagę miała drużyna z Legnicy.  I tu również  był remis 0:0.
 
Wszystkie cztery początkowe starcia zakończyły się remisami 0:0. I wtedy nadeszła ostatnia decydująca seria spotkań. Nasza ekipa spotkała się z ZSOIZ Krobia. Tempo tego meczu dyktowane było przez drużynę z Barlinka, która na przerwę schodziła z jednobramkową zaliczką. Gola dla naszej drużyny zdobył absolwent Tomasz Muskała. Po przerwie nasi piłkarze poszli za ciosem, dorzucając jeszcze dwie bramki. Druga bramkę w tym meczu zdobył również T. Muskała po bardzo ładnej dwójkowej akcji z Ł. Gieńcem. Kiedy doszły do nas słuchy, że w drugim pojedynku wynik brzmi 2:0 nasza drużyna rzuciła wszystko na jedna kartę, aby zwyciężyć w zawodach i zostać Mistrzem Polski. I nadszedł decydujący moment. W ostatnich sekundach Tomasz Muskała wywalczył rzut wolny niemalże z linii pola karnego. Do piłki poszedł Damian Odachowski   i strzelił decydującą bramkę.

 {jgxtimg src:=[images/stories/aaktualnosci2/zsp_mistrzem.jpg] width:=[500]}

Naszą drużynę ogarnęła niesamowita euforia. „Górka” MISTRZEM POLSKI. Wszyscy cieszyli się i ściskali. Na koniec cały zespół wraz z trenerami odtańczył taniec radości na środku boiska.

Ceremonia wręczenie nagród odbyła się na głównej płycie klubu MKS Kluczbork. Nasi mistrzowie za wywalczenie I miejsca otrzymali pamiątkowe medale i okazały puchar. Zespołowi przypadły także dwa wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców z dorobkiem 2 goli został Tomasz Muskała zaś najlepszym zawodnikiem Bartosz Kubiak.

REKLAMA

Jest to niewiarygodny wyczyn naszej szkoły. Do tej pory żadna z barlineckich szkół nie zdobyła tak prestiżowego tytułu. Po raz pierwszy w historii szkoły można zapisać tytuł Mistrza Polski. Tak nieduże miasto potrafiło zbudować drużynę na miano mistrzów. Ten sukces promuje nie tylko Barlinek, ale również powiat myśliborski i województwo zachodniopomorskie. W okresie ostatnich lat nikt nie zdobył tak zaszczytnego tytułu w naszym województwie. To wszystko dzięki „ Drużynie Marzeń ” prowadzonej przez dwójkę trenerów p. Jacka Świercza i p. Zbigniewa Blezienia, w której znaleźli się: Łukasz Trafalski, Tomasz Banaszczyk, Bartosz Kubiak, Seweryn Wrzeszcz, Paweł Chorążyczewski, Mateusz Januszko, Maciej Kubiak, Tomasz Klamborowski, Piotr Zyr, Damian Odachowski, Paweł Antkiewicz, Kacper Stukonis, Paweł Kałużny, Tomasz Muskała, Łukasz Gieniec, Łukasz Blezień i Grzegorz Basiński.

Bartosz Kubiak

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.