BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)

Barlinecki Ośrodek Kultury, od kilku dni jest gospodarzem Międzynarodowego Pleneru Ceramiczno – Malarskiego im. Romany Kaszczyc. W ramach pleneru, odbywa się szereg wernisaży i właśnie dziś, 26 sierpnia, dwa z nich odbyły się w Muzeum Regionalnym w Barlinku. Tego dnia otwarto wystawy artysty z Gruzji Gochy Chkhaidze a także malarki z Turcji Emine Tokmakkaya.

Wydarzeniu towarzyszył koncert w wykonaniu Margarity Vitayz, podczas którego goście zgromadzeni w muzeum, mieli okazję wysłuchać najpiękniejszych ukraińskich utworów muzycznych. Niespodzianką, był występ Gochy Chkhaidze, który zaśpiewał piosenkę w swoim rodzimym języku.

REKLAMA

Gocha Chkhaidze - urodzony 30 października 1966r. w Kutaisi. 1988-1990 Szkoła Techniczna Mose Toidze w Tbilisi. 1990-1995 Państwowa Akademia Sztuki w Tbilisi, Wydział Malarstwa i Konserwacji. W 1994r. uczestniczył w wystawie grupowej w galerii “Blue Gallery” w Tbilisi. Pierwsza wystawa indywidualna miała miejsce w 1995 w Salonie Sztuki w Kutaisi zorganizowana została przez Stowarzyszenie Artystów Gruzji w

Kutaisi. Uczestniczył w wystawach wiosennych i jesiennych w Kutaisi. Ma na swoim koncie wiele wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz uczestnictwo w licznych plenerach malarskich .

Emine Tokmakkaya - międzynarodowa współczesna artystka, opiekun grup artystycznych, nauczyciel sztuki. Urodzona w Nevsehir – Avanos, które znane jest także jako stolica ceramiki i czarodziejskich kominków lub inaczej nazywane Kapadocją. W 1981 roku pracowała w Tureckim Banku Centralnym w Ankarze i już wtedy zainteresowała się sztuką. W 1986 roku ukończyła Akademię Sztuki na Uniwersytecie Gazi w Ankarze. Ukończyła także fakultet nauczycielski i uczyła sztuki w wielu szkołach w Istambule. W 2006 roku przeszła na emeryturę, gdzie nadal kontynuowała pracę artystyczna w „Emos & Artwork – Art. House” w Istambule.

27 sierpnia o godz. 16.30 w Europejskim Centrum Spotkań, w ramach Pleneru, odbędą się warsztaty malowania suchymi pastelami. Zajęcia poprowadzi Andrzej Siewierski (Ukończył PWSSP w Łodzi, Wydział Projektowania Graficznego. Zajmuje się malarstwem, głównie suchymi pastelami. Członek ZPAP w Łodzi, Pastelistów Polskich, związku pastelistów NWPS w USA ( jedyny obywatel Europy), prezes Sekcji Plenerowej przy ZTTK w Warszawie. Wystawy indywidualne w Polsce (Kraków. Łódź, Opole, Warszawa, Piaseczno) i za granicą (Petersburg, Czarnogóra), uczestnik Biennale Pasteli we Francji. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

"Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencje 2019"

monikary

Foto: Mati

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.