Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
3.4 1 1 1 1 1 Ocena 3.40 (5)
DOBRY WYNIK ZMARZLIKA I NOWACKIEGO DAJĄ ZWYCIĘSTWO STALI GORZÓW

Kilka dni temu Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Kryterium Asów, a dzisiaj żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów cieszyli się z wygranej nad mistrzami Polski z Leszna. Z dobrej strony pokazał się Kamil Nowacki, a najlepszy w barwach żółto-niebieskich był Zmarzlik.

 

REKLAMA

To miał być hit inauguracyjnej kolejki PGE Ekstraligi. Mistrz Polki z Leszna podejmował wicemistrza z Gorzowa Wielkopolskiego. Stal miała ochotę dobrze zacząć sezon i zrewanżować się Fogo Unii za przegraną walkę o złoto. 

Od samego początku lepiej prezentowali się przyjezdni, a w pierwszej serii mogliśmy się cieszyć z dwóch zwycięstw zawodników z naszego regionu - najpierw w biegu młodzieżowym wygrał Kamil Nowacki, a w czwartej gonitwie Bartosz Zmarzlik. Po jego wyścigu było już 15:9 dla Stali. Po przerwie dwukrotny mistrz świata musiał uznać wyższość Jasona Doyle'a i okazało się później, że to był jedyny stracony punkt przez 26-latka z Kinic. I to właśnie znakomita forma Zmarzlika zdecydowanie pomogła gorzowianom w odniesieniu zwycięstwa na torze mistrzów Polski i przerwania passy wygranych Unii na własnym owalu, a mieli ich aż 30 z rzędu.

Zmarzlik zakończył mecz w Lesznie z dorobkiem 14 punktów, a w ubiegłorocznym finale PGE Ekstraligi na tym samym torze zdobył zaledwie 3 punkty i bonus.

- Jesteśmy szczęśliwi, aczkolwiek nie ma co się podniecać. Trzeba nadal robić swoje. Ten dzień zaliczymy do udanych. Co niektórych zaskoczyliśmy, trochę siebie też zaskoczyłem. Fajnie mi się jechało. To jest dopiero początek roku, każdy kolejny mecz będzie inny. Jesteśmy zadowoleni, ale jeszcze sporo pracy przed nami - przyznał po wygranej na antenie nSport+.

Z dobrej strony zaprezentował się także Kamil Nowacki, który najpierw wygrał wyścig młodzieżowy, ale nie były to jego jedyne punkty. W kolejnym swoim starcie, w gronie zdecydowanie bardziej doświadczonych seniorów nie zdołał wywalczyć choćby "oczka", choć próbował walczyć i szukać odpowiednich ścieżek na torze, co zaprocentowało w dalszej fazie zawodów. W 12. wyścigu na prowadzeniu jechał Martin Vaculik, ale za jego plecami ambitnie walczył Nowacki, który musiał bronić się przed parą gospodarzy. 21-latek z Barlinka jechał skutecznie, dzięki czemu w parze ze Słowakiem przywiózł podwójne zwycięstwo i po tym biegu było już 40:32 dla gorzowskiej Stali, która ostatecznie wygrała 48:42. - Czułem, że fura jedzie. Zdawałem sobie sprawę, że jak nie popełnie błędu, to dowiozę te punkty. Postarałem się z całych sił, udało się dowieźć te punkty, cenne dla drużyny, dla moich doświadczeń i mojego samopoczucia - wspominał ten wyścig na antenie nSport+ junior Stali Gorzów.

Tym samym Nowacki na inaugurację nowego sezonu wywalczył 5 punktów i bonus w trzech startach na leszczyńskim owalu.

- Najważniejsze jest dla mnie to, że cała drużyna wygrywa, po to tutaj przyjechaliśmy. Chcieliśmy sprawić miłą niespodziankę. Od zawsze było moim marzeniem założyć kevlar tej drużyny, wygrywać biegi. Dzisiaj mi się to udało, raz samodzielnie, raz z Martinem Vaculikiem na 5:1. Mogę się tylko cieszyć. Takie biegi, taki mecz będzie mnie tylko mobilizował do ciężkiej pracy, aby takich spotkań było coraz więcej - ocenił 21-latek.

Kolejny mecz gorzowian już w najbliższą niedzielę. Tym razem na własnym torze zmierzą się z Motorem Lublin. Niestety, na razie w związku z panującą pandemią koronawirusa, mecze odbywają się bez udziału publiczności.

 

Dawid Lis

 

Tak jest‼ Wygrywamy inaugurację sezonu Speedway Ekstraliga w Lesznie 🙌🙌🙌 Dziękujemy za Wasze wsparcie 🙏🟡🔵 #BZ95...

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Niedziela, 4 kwietnia 2021

 

Punktacja:

Fogo Unia Leszno - 42 pkt.

  1. Emil Sajfutdinow - 12+2 (2,3,2,2*,2,1*)
  2. Janusz Kołodziej - 5+1 (2,1,0,-,2*)
  3. Jaimon Lidsey - 1 (0,1,-,0)
  4. Jason Doyle - 14+1 (3,3,3,1*,2,2)
  5. Piotr Pawlicki - 7 (0,2,2,w,3)
  6. Krzysztof Sadurski - 0 (0,0,0)
  7. Kacper Pludra - 3 (2,0,1)
  8. Szymon Szlauderbach - NS

 

Moje Bermudy Stal Gorzów - 48 pkt.

  1. Szymon Woźniak - 6 (3,1,1,0,1)
  2. Martin Vaculik - 10+1 (1*,3,3,3,0)
  3. Rafał Karczmarz - 3 (1,0,1,1)
  4. Bartosz Zmarzlik - 14 (3,2,3,3,3)
  5. Anders Thomsen - 7 (2,2,w,3,0)
  6. Wiktor Jasiński - 3 (1,1,1)
  7. Kamil Nowacki - 5+1 (3,0,2*)
  8. Marcus Birkemose - NS

 

Biegi Bartka i Kamila:
2. Nowacki, Pludra, Jasiński, Sadurski - 2:4 - (4:8)
4. Zmarzlik, Kołodziej, Jasiński, Sadurski - 2:4 - (9:15)
5. Doyle, Zmarzlik, Lidsey, Karczmarz - 4:2 - (13:17)
7. Sajfutdinow, Thomsen, Kołodziej, Nowacki - 4:2 - (19:23)
8. Zmarzlik, Pawlicki, Karczmarz, Sadurski - 2:4 - (21:27)
11. Zmarzlik, Sajfutdinow, Doyle, Woźniak - 3:3 - (31:35)
12. Vaculik, Nowacki, Pludra, Lidsey - 1:5 - (32:40)
15. Zmarzlik, Doyle, Sajfutdinow, Vaculik - 3:3 - (42:48)

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież