BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 31 stycznia 2023r.   imieniny: Cyrus, Marceli, Piotr

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
POLSKA LIGA TENISA W BARLINKU

W miniony weekend po raz pierwszy historii został zorganizowany turniej Polskiej Ligi Tenisa w Barlinku. To prestiżowe rozgrywki, w których uczestniczy blisko 10 000 graczy z całego kraju. Miejsca do zawodów w Barlinku zapełniły się w praktycznie kilka dni, dzięki czemu mogliśmy gościć na kortach przy ul. Sportowej aż 56 zawodników w trzech różnych kategoriach.

 

REKLAMA

  

I Liga – Kategoria dla osób, które grają lub w przeszłości grały w turniejach zawodniczych PZT niezależnie od kategorii oraz dla trenerów i instruktorów “białego sportu”.

II Liga – Rozgrywki tylko dla osób, które nie grały wcześniej w turniejach zawodniczych PZT, niezależnie od kategorii oraz nie są trenerami ani instruktorami tenisa ziemnego z ramienia PZT.

45+ – Kategoria dla osób, które ukończyły 45. rok życia i nie grały wcześniej w turniejach zawodniczych Polskiego Związku Tenisowego, nie są trenerami i instruktorami tenisa ziemnego oraz nie świadczą odpłatnie lekcji tenisa ziemnego. 

 

Pogoda okazała się na tyle łaskawa, że w ciągu dwóch dni zawodnicy i zawodniczki rozegrali łącznie 85 meczów! Po zaciętej rywalizacji i wielu wspaniałych spotkaniach wyłoniliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii:

W I lidze zwyciężył Michał Andrzejewski (Szczecin), pokonując w finale po zaciętym boju Szymona Bundę (Barlinek) 4/3 1/4 10/6

W II lidze najlepszy okazał się Wojciech Zalewski (Czarnków) zwyciężając w ostatnim meczu z Cezarym Kalagą (Stargard) 4/2 4/1

W kategorii 45+ triumfował Krzysztof Szymański (Pyrzyce), który w rozgrywce finałowej pokonał Sebastiana Witkowskiego (Barlinek) 4/1 4/3

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom wspaniałej sportowej postawy i walki w duchu fair play. Składamy również podziękowania dla Barbary i Teodora Kaliwoszka, Katarzyny Wiśniak, Krzysztofa Gilewicza, Jarosława i Marty Wiśniewskich, Ksawerego Wierzbickiego, a także wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów. Sponsorem strategicznym turnieju była firma BMW Bońkowscy Szczecin.

Gratulujemy!

 

Akademia Tenisa Barlinek - nadesłane 

 

 

 

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.