pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 14 czerwca 2021r.   imieniny: Bazylid, Eliza, Justyna

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

Kasacja pojazdów Barlinek

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (5)
POLSKA LIGA TENISA W BARLINKU

W miniony weekend po raz pierwszy historii został zorganizowany turniej Polskiej Ligi Tenisa w Barlinku. To prestiżowe rozgrywki, w których uczestniczy blisko 10 000 graczy z całego kraju. Miejsca do zawodów w Barlinku zapełniły się w praktycznie kilka dni, dzięki czemu mogliśmy gościć na kortach przy ul. Sportowej aż 56 zawodników w trzech różnych kategoriach.

 

REKLAMA

  

I Liga – Kategoria dla osób, które grają lub w przeszłości grały w turniejach zawodniczych PZT niezależnie od kategorii oraz dla trenerów i instruktorów “białego sportu”.

II Liga – Rozgrywki tylko dla osób, które nie grały wcześniej w turniejach zawodniczych PZT, niezależnie od kategorii oraz nie są trenerami ani instruktorami tenisa ziemnego z ramienia PZT.

45+ – Kategoria dla osób, które ukończyły 45. rok życia i nie grały wcześniej w turniejach zawodniczych Polskiego Związku Tenisowego, nie są trenerami i instruktorami tenisa ziemnego oraz nie świadczą odpłatnie lekcji tenisa ziemnego. 

 

Pogoda okazała się na tyle łaskawa, że w ciągu dwóch dni zawodnicy i zawodniczki rozegrali łącznie 85 meczów! Po zaciętej rywalizacji i wielu wspaniałych spotkaniach wyłoniliśmy zwycięzców poszczególnych kategorii:

W I lidze zwyciężył Michał Andrzejewski (Szczecin), pokonując w finale po zaciętym boju Szymona Bundę (Barlinek) 4/3 1/4 10/6

W II lidze najlepszy okazał się Wojciech Zalewski (Czarnków) zwyciężając w ostatnim meczu z Cezarym Kalagą (Stargard) 4/2 4/1

W kategorii 45+ triumfował Krzysztof Szymański (Pyrzyce), który w rozgrywce finałowej pokonał Sebastiana Witkowskiego (Barlinek) 4/1 4/3

 

Gratulujemy wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom wspaniałej sportowej postawy i walki w duchu fair play. Składamy również podziękowania dla Barbary i Teodora Kaliwoszka, Katarzyny Wiśniak, Krzysztofa Gilewicza, Jarosława i Marty Wiśniewskich, Ksawerego Wierzbickiego, a także wszystkich, którzy przyczynili się do organizacji tych zawodów. Sponsorem strategicznym turnieju była firma BMW Bońkowscy Szczecin.

Gratulujemy!

 

Akademia Tenisa Barlinek - nadesłane 

 

 

 

 

Pin It

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy.