Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Cały świat zna Barlinek
Barlinecki Klub Krótkofalarski powstał w styczniu 1975 roku. Od tego czas jego członkowie nawiązali łączność z całym światem. Zdobyli wiele nagród w zawodach i konkursach. Cały czas szkolą nowych członków. - Klub powstał zupełnie przypadkowo - opowiada jego założyciel Stanisław Smoleń.

- W mieście działał Liga Obrony Kraju, która posiadała jakiś sprzęt do nawiązywania łączności. Zapytano mnie czy nie chcę odbyć specjalnego kursu i zająć się krótkofalarstwem. A, że zajmowałem się tym w wojsku, zgodziłem się. Zdałem odpowiednie egzaminy. Dostaliśmy licencję zarówno na klub jak i indywidualna i tak to właśnie się zaczęło. Od tego też czasu posługujemy się znakiem SP3-KRF. Przez klub przewinęło się bardzo wiele osób. Część do dzisiaj zajmuje się krótkofalarstwem. Dla części był to tylko drobny epizod w życiu - podkreśla S. Smoleń.

Barlineccy krótkofalowcy nawiązali łączność z 200 państwami i wyspami na całym świecie. Potwierdzają to specjalne kartki przysłane z tych miejsc do Barlinka. Pomagali w poszukiwaniach zaginionego polarnika na Szpicbergenie. Po czasie okazało się, że osoba ta zginęła tam tragicznie. Nawiązują też łączności, o których marzy każdy krótkofalowiec. Jak chociażby z królem Hiszpanii.

REKLAMA

W sobotę (13. grudnia), w kawiarni Barlineckiego Ośrodka Kultury spotkali się członkowie klubu, ich przyjaciele z innych miejscowości. Były władze miasta w osobach burmistrza Zygmunta Siarkiewicza i przewodniczącego Rady Miasta Dariusza Zielińskiego. Był prezes Zachodniopomorskiego oddziału terenowego Polskiego Związku Krótkofalowców w Szczecinie Janusz Tylkowski. Ten ostatni wręczył na ręce Stanisława Smolenia, puchar i dyplom za zdobycie pierwszego miejsca w kraju w „Dniach aktywności SP1”.

Barlineccy krótkofalowcy nawiązali największą ilość połączeń z innymi krótkofalowcami w kraju i poza jego granicami. Pan Stanisław puchar przekazał dyrektor Panoramy Brygidzie Liśkiewicz, która obiecała, że z czasem znajdzie on swoje miejsce w nowych pomieszczeniach BOK. 
js

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/falowcy/] title:=[Foto: Jacek Słomka] cols:=[4]}

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież