pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (6)
WSPOMINALI DAWNEGO DYREKTORA

W stulecie urodzin Bronisława Bagińskiego, dawnego dyrektora ZUO „Bomet”, wspominali byli współpracownicy i mieszkańcy Barlinka, którzy na zaproszenie Muzeum Regionalnego, spotkali się 13 lipca w Europejskim Centrum Spotkań. Data ta nie była przypadkowa, bowiem dyrektor Bagiński, urodził się dokładnie 13 lipca 1921r.

 

REKLAMA

 

Moderatorem rozmowy była Elżbieta Chudzik, wieloletnia sekretarka Bronisława Bagińskiego, która podzieliła się niejedną anegdotą z życia zakładu. Wiele osób podkreślało fakt, że pomimo setek pracujących w Bomecie osób, dyrektor znał każdego po imieniu, a dodatkowo, pamiętał imiona dzieci swoich pracowników. Na stanowiska pracy, wprowadzał elementy, które miały wnieść trochę domowego krajobrazu – były więc kwiaty, ręczniki. Każdą sprawę, z jaką przychodzili pracownicy, traktował indywidualnie.

Jak mówiono podczas tego spotkania, wiedział, że to nie zakład jest wartością a ludzie, którzy w nim pracują. Zapytany kiedyś co w życiu najbardziej mu się udało – odpowiedział „Moje dzieci”. Wspomnieniom towarzyszyła wystawa, przygotowana przez Stanisława Rewersa, który wraz z Teresą Czerwińską i Wacławem Danowskim, tworzą Komitet Społeczny Budowy Pomnika-Popiersia Bronisława Bagińskiego.

Przypomnijmy, że dzięki Ich inicjatywie, w 2020r. przed salą widowiskową Barlineckiego Ośrodka Kultury, uroczyście odsłonięto popiersie dyrektora „ZUO” Bomet”. Wspomniany już Stanisław Rewers, podczas spotkania w ECS, podzielił się jeszcze jednym pomysłem. Konkretnie, chodzi o napis BOMET, który znajduje się na biurowcu dawnego zakładu. Propozycja jest taka, aby napis ten zdjąć, ale go nie niszczyć. Padły trzy lokalizacje, gdzie mógłby znaleźć swoje miejsc tuż po zdemontowaniu – plac przed BOK, Stadion Miejski bądź Rondo im. Bronisława Bagińskiego i Pracowników ZUO „Bomet”.

Wspomniał też o tym będący na spotkaniu radny RM Sylwester Łuczak, który już w 2019 roku na sesji RM , złożył stosowny wniosek w tej sprawie - Jeśli finalizacja transakcji sprzedaży Z.U.O. Bomet w Barlinku dojdzie do skutku, proszę Pana Burmistrza o wystosowanie pisma do nowego właściciela w/w zakładu o darowiznę, przekazanie na rzecz Miasta Barlinka loga znajdującego się na dachu biurowca. Uważam, że miasto powinno zadbać o to, aby po tak wielkim zakładzie pozostało coś co będzie nam przypominać o jego historii i jego potędze. Jak będzie? Czas pokaże.

Organizatorem wydarzenie było BOK – Muzeum Regionalne.

 

M.Przybylska

 

 

 

Pin It

Komentarze

+6

Guest

Bardzo dobry pomysł z tym napisem BOMET. Co do jego lokalizacji , to moim zdaniem Rondo im. Bronisława Bagińskiego i Pracowników ZUO „Bomet" zdaje się być najlepszym.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.