pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 5 sierpnia 2021r.   imieniny: Emil, Karolin, Maria

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MK - Gabinet kosmetyczny

A A A
4.2 1 1 1 1 1 Ocena 4.20 (5)
PROBLEM NA JAROMIERKACH

Na początku lipca, napisała do nas jedna z Czytelniczek. Poprosiła o interwencję ws. cmentarza w Jaromierkach. Poinformowała ona naszą redakcję o problemie, który pojawia się tam po każdym dużym deszczu.

 

REKLAMA

 

Po raz kolejny po ulewnym deszczu, zapadają się groby i tworzą się dziury na cmentarzu w Jaromierkach. Podłoże jest gliniane i reaguje z wodą, na cmentarzu nie ma żadnego systemu odprowadzania deszczówki, a ponieważ brukowane wejście i chodnik są wyżej w stosunku do grobów, cała woda schodzi właśnie na nie, powodując problemy przedstawione na zdjęciach. Po jednym z poprzednich, podobnych incydentów, na cmentarz przywieziono piach, żeby osoby dbające o groby mogły pozbyć się dziur. Jednak piachu od dawna już nie ma, a zainteresowani są pozostawieni z problemami sami sobie. Mam nadzieję, że nagłośnienie sytuacji otworzy oczy osobom zarządzającym cmentarzem i podejmą one realne kroki aby problem rozwiązać. Nagłych ulew i burz mamy niestety coraz więcej. Czy odwiedzający cmentarz mają taki widok zastawać po każdej z nich? Nie wspominając już o stresie i bólu jaki taki widok powoduje u bliskich osób pochowanych na cmentarzu. – pisze w liście Czytelniczka.

 

Zapytaliśmy w PGK sp. z o.o., czy planowane jest jakiekolwiek rozwiązanie tego problemu. 

 

Na cmentarzu przy ul. Szosowej, występuje problem z odprowadzeniem wody opadowej (przy dużych opadach deszczu) z terenu utwardzonego za bramą wjazdową. Teren zielony usytuowany przed grobami jest przeznaczony do przejęcia spływającej wody, ale przy dużych opadach jest to niewystarczające. Należy wykonać w tym celu inwestycję rozwiązująca problem nadmiaru wody spływającej z terenu utwardzonego. W tej sprawie skierowane zostało pismo do Urzędu Gminy Barlinek.

 

Tyle od PGK sp. z o.o. Pytaliśmy więc dalej, tym razem w barlineckim Ratuszu. Oto odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

 

W sprawie zalewania terenu cmentarza komunalnego w Jaromierkach informuję, że rozważane są 2 warianty zapobiegania szkodom, które wymagają, rzecz jasna, zaangażowania środków finansowych. Działania, które mają dążyć do rozwiązania problemu zostaną wpisane do projektu przyszłorocznego budżetu. Rada Miejska zdecyduje o ich finansowaniu.

 

M.Przybylska

 

Foto: Czytelniczka - dziękujemy

 

 

Pin It

Komentarze

+2

Guest

Na Gorzowskiej za murem cmentarza i parku ogromny pusty teren jest dlaczego tam nie zrobiono cmentarza. Tylko na Jaromierkach. Płyty nagrobkòw wkońcu zaczną pękać ciekawe kto zapłaci za naprawę. Hmmm... powinien urząd bo w beznadziejnym miejscu jest nowy cmentarz a to UMIG wydał zgodę na budowę w tym miejscu.
+2

Guest

Może i CMENTARZ WYBUDOWANY ZGODNIE Z PRZEPISAMI ,ale praw fizyki się nie zmieni .Cała ta sytuacja pokazuje jak nie trafioną jest lokalizacja tego cmentarza.Przecież ktoś o tym zadecydował .
+8

Guest

Nie ma co narzekać mamy jako chyba jedyni w Polsce cmentarz chroniony 24 h kasa! Na tym cmentarzu jak i innych miejscach robi się wałki. Ale sami wybieracie ciągle tych samych radnych więc po co to udawania praworządności i zatroskania ? Kto w ogóle w tym miescu pozwolił na cmentarz . W miejscu pod przyszłe budownictwo. Byle kasa i kasa.
+15

Guest

Tam nigdy nie powinno być Cmentarza - to teren źródliskowy - o gruntach przepuszczalnych a wody wybijają na łąkach i polach nad Płonią położoną za zalesionym Wzgórzem
+19

Guest

CMENTARZ WYBUDOWANY ZGODNIE Z PRZEPISAMI taki tytuł miał artykuł, który zamieściliśmy we wrześniu 2017 roku na portalu internetowym barlinek24.pl. Już wtedy poruszaliśmy problem z zalewaniem cmentarza. Mijają lata i nic w temacie się nie dzieje. Znowu trzeba czekać na kolejny budżet, koleje uchwały radnych. I tak miną lata w spychologii, to nie ja to oni. A problem jest i to wielki. ☹️ I nie można wszystkiego zganiać na brak pieniędzy. Ale widać, że tak jest najłatwiej.
j.s.
+18

Guest

To jest odpowiedz, dlaczego przez tyle lat tam nie było cmentarza. To nie, na siłe zrobiono cmentarz w miejscu które się ze względów hydrologicznych i gruntowych nie nadaje,

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Zachęcamy do komentowania przez "Wtyczkę komentarzy na Facebooku". Komentarze z fikcyjnych kont FB będą usuwane.