Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI

 BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 KWW Bernardy Lewandowskiej AKTYWNI


 piątek 29 marca 2024r.   imieniny: Eustachy, Ostap, Wiktoryn

Reklama

Gomex Krzysztof Goryński

Szkoła Kierowców EFEKT

Mariusz Kuziel - Lewica

BARLINEK W NASZYCH SERCACH - Koalicja Obywatelska

TAK dla samorządu - PIS

KOALICJA SAMORZĄDOWA OK SAMORZĄD

INICJATYWA DLA BARLINKA

A A A
3 1 1 1 1 1 Ocena 3.00 (2)
KOLEJNY FENOMENALNY WEEKEND BARTOSZA ZMARZLIKA

W piątek i sobotę odbyły się następne turnieje cyklu Speedway Grand Prix. Bartosz Zmarzlik zajmował odpowiednio pierwsze i drugie miejsce, dzięki czemu stał się samodzielnym liderem klasyfikacji mistrzostw świata.

 

REKLAMA

 

Tydzień wcześniej Bartosz Zmarzlik wygrywał dzień po dniu we Wrocławiu, dzięki czemu odrobił straty po poprzednich turniejach w czeskiej Pradze i ponownie włączył się do walki o medal mistrzostw świata na żużlu. Teraz przyszedł czas na weekend z cyklem Speedway Grand Prix w Lublinie, gdzie ta impreza rozgrywana była po raz pierwszy.

Dwukrotny mistrz świata w piątek zaczął turniej bardzo skutecznie i wygrywał kolejne biegi, nawet jeśli nie był pierwszy od razu po starcie. Zmarzlik dobrze się czuł na owalu w Lublinie, obierał odpowiednie ścieżki na torze i wyprzedzał rywali. W trzeciej serii 26-latek z Kinic musiał uznać wyższość Dominika Kubery, który startował w Lublinie z dziką kartą i jest to zawodnik miejscowego klubu, więc mam zdecydowanie więcej okazji do startów na tym torze i to wykorzystał w walce ze Zmarzlikiem. W kolejnym starcie reprezentant Polski został nieco po starcie i spadł na koniec stawki, przez co musiał walczyć i zdołał przebić się tylko na trzecie miejsce. Na szczęście serię zasadniczą zakończył kolejną wygraną i zdobył w sumie 12 punktów, co dało mu pewny awans do półfinału. W nim kapitalnie ruszył ze startu, założył wszystkich rywali i pomknął po zwycięstwo. W wielkim finale było podobnie. Z krawężnika dobrze ruszył Kubera, ale z czwartego pola szybszy był Bartosz Zmarzlik, który już na wyjściu z pierwszego łuku zaczął budować przewagę nad resztą stawki i w historycznym turnieju Grand Prix w Lublinie mógł cieszyć się ze zwycięstwa! Biorąc pod uwagę wygrane we Wrocławiu, to trzeci kolejny turniej wygrany przez 26-latka z Kinic. W finale czwarty był Artiom Łaguta, a współliderujący do tej pory Maciej Janowskie dopiero 13., dzięki czemu to Zmarzlik został nowym liderem cyklu Speedway Grand Prix! 

 

- Cieszę się, że wygrałem ten historyczny turniej, bo po raz pierwszy organizowany był w Lublinie. Zostało nam wiele pracy i trzeba podchodzić do tego dalej na luzie. Z głową pełną trafnych decyzji. Wiedziałem, że mam trzymać gaz i jechać dobrze, pilnować by nic się nie stało. Motocykl rozwijał dobrą prędkość, jak nic mu z przodu nie przeszkadzało. Dziękuję wszystkim, którzy mi pomagają. Nie tylko w chwili obecnej, bo to co się dzieje, to jest proces złożony. Mam świetny kontakt z Danielem i Ryszardem Kowalskim. Oni ułatwiają mi wszystko. Dzięki nim podchodzę do zawodów z chłodniejszą głową. Lubię rozmawiać o motocyklach, a oni mnie ukierunkowują - mówił po wygranej w piątek Zmarzlik w rozmowie przed kamerami Canal+.

 

W sobotę dwukrotny mistrz świata z Kinic rozpoczął zmagania w Lublinie w jeszcze lepszym stylu. Polak prezentował fenomenalną prędkość, dobrze wychodził spod taśmy i był skuteczny na dystansie. Dopiero w trzeciej serii znalazł się zawodnik, który zaskoczył Bartosza Zmarzlika i go wyprzedził. Był nim Max Fricke, który obronił się przed mistrzem świata do mety. Była to jednak jedyna "dwójka" na koncie Zmarzlika w serii zasadniczej, kolejne wyścigi ponownie wygrywał. Tym samym zdobył w sumie 14 punktów i wygrał część zasadniczą. W półfinale ponownie 26-latek z Kinic był najlepszy i kolejny raz, czwarty z rzędu, awansował do finału turnieju Grand Prix w tym sezonie. Polak w wielkim finale prowadził, ale za jego plecami szalał Artiom Łaguta, który ostatecznie na koniec drugiego okrążenia wyprzedził Zmarzlika i nie dał mu zwyciężyć w czwartym turnieju z rzędu, a tym samym pozbawił go szansy na wyrównanie rekordu Tony'ego Rickardssona, który jako jedyny w historii cyklu wygrywał cztery rundy z rzędu i było to w 2005 roku. Zmarzlik dojechał do mety drugi, za Łagutą, a to pozwoliło mu pozostać na pozycji lidera cyklu.

 

- Przed wyjazdem do Lublina brałbym takie wyniki w ciemno. Pierwszy, drugi. Cenne punkty uzbierałem. Z tego jestem zadowolony. W piątek i sobotę był dobry tor. Pozwalał na fajne ściganie. Nie wiem, który bym wybrał do częstszej jazdy - mówił po sobotniej rundzie Zmarzlik przed kamerami Canal+.

 

Kolejna runda Speedway Grand Prix odbędzie się 14 sierpnia, w szwedzkiej Malilli. Po sześciu rozegranych rundach Zmarzlik jest liderem z dorobkiem 101 punktów, drugi Łaguta ma 100 punktów, a trzeci w tym momencie Fredrik Lindgren 80.

 

Dawid Lis

Foto: Tomasz Przybylski 

 

Łapcie zdjęcia z wczorajszego, pierwszego w Lublinie, historycznego, 2021 Orlen Lublin FIM Speedway Grand Prix of Poland...

Opublikowany przez Bartosza Zmarzlika #95 Sobota, 7 sierpnia 2021

 

Wyniki piątkowej rundy GP:
1. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 18 (3,3,2,1,3,3,3) - 20 pkt GP
2. Dominik Kubera (Polska) - 16 (3,2,3,2,2,2,2) - 18
3. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 14 (2,3,3,0,3,2,1) - 16
4. Artiom Łaguta (Rosja) - 15 (3,2,3,3,1,3,0) - 14
5. Jason Doyle (Australia) - 11 (1,3,3,3,0,1) - 12
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 10 (3,1,2,1,2,1) - 11
7. Leon Madsen (Dania) - 9 (2,0,2,3,2,0) - 10
8. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 7 (0,1,2,3,1,0) - 9
9. Max Fricke (Australia) - 7 (1,3,1,2,0) - 8
10. Matej Zagar (Słowenia) - 7 (2,2,1,1,1) - 7
11. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 6 (w,0,1,2,3) - 6
12. Martin Vaculik (Słowacja) - 5 (2,0,0,0,3) - 5
13. Maciej Janowski (Polska) - 5 (1,1,0,2,1) - 4
14. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 4 (0,1,1,0,2) - 3
15. Anders Thomsen (Dania) - 3 (1,2,0,0,0) - 2
16. Oliver Berntzon (Szwecja) - 1 (0,0,0,1,0) - 1
17. Wiktor Lampart (Polska) - 0 (0) - 0
18. Mateusz Świdnicki (Polska) - ns

Biegi z udziałem Bartka:
2. Zmarzlik, Vaculik, Fricke, Berntzon
6. Zmarzlik, Łaguta, Sajfutdinow, Madsen
9. Kubera, Zmarzlik, Kasprzak, Janowski
16. Doyle, Lambert, Zmarzlik, Lindgren
19. Zmarzlik, Woffinden, Zagar, Thomsen
Półfinał nr 1: Zmarzlik, Lindgren, Woffinden, Madsen
Finał: Zmarzlik, Kubera, Lindgren, Łaguta

Wyniki sobotniej rundy GP:
1. Artiom Łaguta (Rosja) - 19 (3,3,3,1,3,3,3) - 20 pkt GP
2. Bartosz Zmarzlik (Polska) - 19 (3,3,2,3,3,3,2) - 18
3. Dominik Kubera (Polska) - 13 (3,0,3,3,1,2,1) - 16
4. Fredrik Lindgren (Szwecja) - 12 (3,2,2,w,3,2,0) - 14
5. Emil Sajfutdinow (Rosja) - 10 (2,2,2,2,1,1) - 12
6. Tai Woffinden (Wielka Brytania) - 9 (2,3,0,3,1,0) - 11
7. Max Fricke (Australia) - 8 (1,0,3,1,2,1) - 10
8. Anders Thomsen (Dania) - 8 (1,2,1,2,2,0) - 9
9. Robert Lambert (Wielka Brytania) - 7 (2,1,1,3,0) - 8
10. Jason Doyle (Australia) - 6 (0,0,1,2,3) - 7
11. Martin Vaculik (Słowacja) - 5 (2,3,-,-,-) - 6
12. Leon Madsen (Dania) - 5 (0,1,3,1,0) - 5
13. Krzysztof Kasprzak (Polska) - 5 (0,2,1,0,2) - 4
14. Matej Zagar (Słowenia) - 5 (1,1,2,0,1) - 3
15. Maciej Janowski (Polska) - 4 (1,1,0,2,0) - 2
16. Oliver Berntzon (Szwecja) - 3 (0,0,0,1,2) - 1
17. Mateusz Świdnicki (Polska) - 0 (0,0) - 0
18. Wiktor Lampart (Polska) - 0 (t,0) - 0

Biegi z udziałem Bartka:
2. Zmarzlik, Lambert, Janowski, Doyle
8. Zmarzlik, Lindgren, Madsen, Kubera
11. Fricke, Zmarzlik, Thomsen, Berntzon
14. Zmarzlik, Sajfutdinow, Łaguta, Zagar
17. Zmarzlik, Kasprzak, Woffinden, Świdnicki
Półfinał nr 1: Zmarzlik, Lindgren, Sajfutdinow, Thomsen
Finał: Łaguta, Zmarzlik, Kubera, Lindgren

 

Komentarze

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież