niedziela 4 czerwca 2023r.   imieniny: Bazyliusz, Franciszek, Karol

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
4.3846153846154 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (13)
PODATKI W GÓRĘ - LIST OPB DO RADNYCH

Na minionej sesji RM, która odbyła się 30 września w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, jednym z poruszanych tematów, była kwestia podniesienia obowiązujących stawek podatków, od nieruchomości i środków transportu.

 

REKLAMA

 

List, który skierowany został do radnych RM - Grzegorza Zielińskiego, Romualda Romaniuka, Cezarego Michalaka, Jacka Poleszczuka, Jerzego Symeli, Mariusza Maciejewskiego, Rafała Szczepaniaka, Iwony Rudnickiej oraz Sylwestra Łuczaka, wystosowała Organizacja Przedsiębiorców Barlinek.

Dlaczego w szczególności do tych radnych? Bowiem to oni zagłosowali „za” podniesieniem stawek, a przedsiębiorcy nie zgadzają się z tą decyzją. Mówią „sprawdzam” i „dziękują za czas, na przemyślenie zasadności kontynuacji działalności na terenie gminy Barlinek w przyszłym roku”. Całość listu, na prośbę OPB, publikujemy w naszym serwisie.

 

 

Komentarze

+3

Guest

Cytuję Guest:
Odezwali się najbiedniejsi obywatele tego miasta. A co mają powiedzieć zwykli zjadacze chleba? A jak Rząd dał pomoc przedsiębiorcom to jakoś listu otwartego nie pisali kto ile dostał. Gmina pewnie też coś pomogła w miarę możliwości. A tu płacz i lament. Mało i mało. A już stwierdzenie, że woleliby dać premię dla pracowników to śmiać mi się chce. Jak was nie będzie stać to mam radę. Posprzedawać te limuzyny i zacząć jeździć rowerami. Będzie taniej, zdrowiej i ekologicznie. No i może jeszcze zostanie na premie dla pracowników. A gdyby było mało to jedna wycieczka zagraniczna w roku mniej i będzie ok.

Hahaha Jesli kłuje cię w oczy czyjaś limuzyna, to zamiast oblizywać się patrząc na nią czemu sam nie założysz firmy? Będziesz mógł jeździć limuzynami na wypasione wczasy i płacić podatki i dawać premie pracownikom. Zazdrość aż kipi z twojego posta. Nieładnie. Tobie nikt nie zazdrości wolnych weekendów spędzanych z piwem w ręku przed telewizorem albo na działeczce. Każdy ma wybór, każdy panem swego losu.
+3

Guest

Namacalnie widać, że tym w/w Radnym z Burmistrzem na czele nie wystarczają już nawet te 60% podwyżki pensji dla Samorządowców, jakie im zasponsorowała na DrobnaPodmiana, a ciągle im mało Naszych podatków.
Także Przedsiębiorcy powinni w końcu skrzyknąć wszystkich mieszkańców Barlinka i rozpisać referendum ws. przyspieszonych wyborów w Naszej Gminie, bo bez tego nic się tu u Nas nawet na lepsze nie zmieni.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Za podniesieniem podatków głosowali „wierni „ „ burmistrzowi” . Przyszłe wybory do Rady miasta powinny zweryfikować bez”radnych” którzy nie maja pojęcia o przedsiębiorczości , nie wnoszą nic do poprawy sytuacji w gminie . Może w celu poprawy finansów Radni powinni zrzec się diet skoro tacy z nich społecznicy i dbają o kasę gminy !!!

Pamiętam tylko jednego radnego w historii Barlinka, który zrzekł się diety na rzecz Domu Dziecka - ależ wówczas zatkało pozostałych radnych.... Pozdrawiam panie Norbercie
+15

Guest

Za podniesieniem podatków głosowali „wierni „ „ burmistrzowi” . Przyszłe wybory do Rady miasta powinny zweryfikować bez”radnych” którzy nie maja pojęcia o przedsiębiorczości , nie wnoszą nic do poprawy sytuacji w gminie . Może w celu poprawy finansów Radni powinni zrzec się diet skoro tacy z nich społecznicy i dbają o kasę gminy !!!
+15

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ech biedni przedsiębiorcy.....

Biedni nie będą, pójdą fo Gorzowa i w ich kadie będzie się zgadzać .


Może w ich kasie tak, a w naszej? Nasze podatki tez podnoszą - podatek od nieruchomości płacimy wszyscy! A pieniądze przez inflację warte są coraz mniej....
+30

Guest

Pan Burmistrz pracownicy Urzędu i w większości radni NIGDY nie prowadzili działalności gospodarczej. Od zawsze na garnuszku podatnika w szkole albo urzędach. Jak widać znają się na gospodarce jak "dobra zmiana" na stadninach koni. Oni się nie martwią, im nie ubędzie, a za chwilę po podwyżce podatków uchwalą podwyżkę diet i pensji.
+38

Guest

Takich radnych wybraliśmy i mamy to co mamy. Ręce opadają jak się patrzy na tą upadającą gminę w każdej dziedzinie i w każdym polu działania. Ktoś pomylił się z powołaniem a raczej pomylili się wyborcy. Pora się wreszcie obudzić.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.