pldaenfrdeuk

 

 


 poniedziałek 25 października 2021r.   imieniny: Bonifacy, Bończa, Teodozjusz

Reklama

Terapia Tlenowa - Hiperbaria Barlinek

Agencja Zatrudnienia Efekt Sp. z o.o. Sp.k.

A A A
4.3846153846154 1 1 1 1 1 Ocena 4.38 (13)
PODATKI W GÓRĘ - LIST OPB DO RADNYCH

Na minionej sesji RM, która odbyła się 30 września w sali widowiskowej Barlineckiego Ośrodka Kultury, jednym z poruszanych tematów, była kwestia podniesienia obowiązujących stawek podatków, od nieruchomości i środków transportu.

 

REKLAMA

 

List, który skierowany został do radnych RM - Grzegorza Zielińskiego, Romualda Romaniuka, Cezarego Michalaka, Jacka Poleszczuka, Jerzego Symeli, Mariusza Maciejewskiego, Rafała Szczepaniaka, Iwony Rudnickiej oraz Sylwestra Łuczaka, wystosowała Organizacja Przedsiębiorców Barlinek.

Dlaczego w szczególności do tych radnych? Bowiem to oni zagłosowali „za” podniesieniem stawek, a przedsiębiorcy nie zgadzają się z tą decyzją. Mówią „sprawdzam” i „dziękują za czas, na przemyślenie zasadności kontynuacji działalności na terenie gminy Barlinek w przyszłym roku”. Całość listu, na prośbę OPB, publikujemy w naszym serwisie.

 

 

Komentarze

+1

Guest

Cytuję Guest:
Odezwali się najbiedniejsi obywatele tego miasta. A co mają powiedzieć zwykli zjadacze chleba? A jak Rząd dał pomoc przedsiębiorcom to jakoś listu otwartego nie pisali kto ile dostał. Gmina pewnie też coś pomogła w miarę możliwości. A tu płacz i lament. Mało i mało. A już stwierdzenie, że woleliby dać premię dla pracowników to śmiać mi się chce. Jak was nie będzie stać to mam radę. Posprzedawać te limuzyny i zacząć jeździć rowerami. Będzie taniej, zdrowiej i ekologicznie. No i może jeszcze zostanie na premie dla pracowników. A gdyby było mało to jedna wycieczka zagraniczna w roku mniej i będzie ok.

Hahaha Jesli kłuje cię w oczy czyjaś limuzyna, to zamiast oblizywać się patrząc na nią czemu sam nie założysz firmy? Będziesz mógł jeździć limuzynami na wypasione wczasy i płacić podatki i dawać premie pracownikom. Zazdrość aż kipi z twojego posta. Nieładnie. Tobie nikt nie zazdrości wolnych weekendów spędzanych z piwem w ręku przed telewizorem albo na działeczce. Każdy ma wybór, każdy panem swego losu.
+3

Guest

Namacalnie widać, że tym w/w Radnym z Burmistrzem na czele nie wystarczają już nawet te 60% podwyżki pensji dla Samorządowców, jakie im zasponsorowała na DrobnaPodmiana, a ciągle im mało Naszych podatków.
Także Przedsiębiorcy powinni w końcu skrzyknąć wszystkich mieszkańców Barlinka i rozpisać referendum ws. przyspieszonych wyborów w Naszej Gminie, bo bez tego nic się tu u Nas nawet na lepsze nie zmieni.
+7

Guest

Cytuję Guest:
Za podniesieniem podatków głosowali „wierni „ „ burmistrzowi” . Przyszłe wybory do Rady miasta powinny zweryfikować bez”radnych” którzy nie maja pojęcia o przedsiębiorczości , nie wnoszą nic do poprawy sytuacji w gminie . Może w celu poprawy finansów Radni powinni zrzec się diet skoro tacy z nich społecznicy i dbają o kasę gminy !!!

Pamiętam tylko jednego radnego w historii Barlinka, który zrzekł się diety na rzecz Domu Dziecka - ależ wówczas zatkało pozostałych radnych.... Pozdrawiam panie Norbercie
+15

Guest

Za podniesieniem podatków głosowali „wierni „ „ burmistrzowi” . Przyszłe wybory do Rady miasta powinny zweryfikować bez”radnych” którzy nie maja pojęcia o przedsiębiorczości , nie wnoszą nic do poprawy sytuacji w gminie . Może w celu poprawy finansów Radni powinni zrzec się diet skoro tacy z nich społecznicy i dbają o kasę gminy !!!
+15

Guest

Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Ech biedni przedsiębiorcy.....

Biedni nie będą, pójdą fo Gorzowa i w ich kadie będzie się zgadzać .


Może w ich kasie tak, a w naszej? Nasze podatki tez podnoszą - podatek od nieruchomości płacimy wszyscy! A pieniądze przez inflację warte są coraz mniej....
+30

Guest

Pan Burmistrz pracownicy Urzędu i w większości radni NIGDY nie prowadzili działalności gospodarczej. Od zawsze na garnuszku podatnika w szkole albo urzędach. Jak widać znają się na gospodarce jak "dobra zmiana" na stadninach koni. Oni się nie martwią, im nie ubędzie, a za chwilę po podwyżce podatków uchwalą podwyżkę diet i pensji.
+38

Guest

Takich radnych wybraliśmy i mamy to co mamy. Ręce opadają jak się patrzy na tą upadającą gminę w każdej dziedzinie i w każdym polu działania. Ktoś pomylił się z powołaniem a raczej pomylili się wyborcy. Pora się wreszcie obudzić.

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.