BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
TURNIEJ SZACHOWY IM. EMANUELA LASKERA W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 5 marca  2022 r.  o godz. 10.00 rozpoczął się Turniej Szachowy im Emanuela Laskera w szachach szybkich. Miejsce rozgrywek szachowych Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku.

 

REKLAMA

Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad turniejem objął Pan dyrektor Andrzej Jędrzejak. Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych tj. grupa A, która obejmowała dzieci i młodzież do lat 14 oraz grupa B w której grali seniorzy. W turnieju uczestniczyło 24 zawodników z LASKERA Barlinek oraz mieszkańcy Barlinka i Pełczyc  tj. 17 juniorów i 7 seniorów. Turniej szachowy był rozgrywany na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu Szachowego Krzysztof Wolski.  

Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kategorii  juniorów  zwyciężył  Jeremiasz Skowron uzyskując 8 punktów. Drugie miejsce zajął Franek Młynik uzyskując 7 punktów. Trzecie miejsce zajął  Michał Landziński uzyskując 6 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Barlinek. Czwarte miejsce zajął Seweryn Podyma  uzyskując 6 punktów na 9 możliwych . Wymieniony zawodnik  uzyskał tyle samo punktów co Michał Landziński ale miał nieco gorszy Bucholtz (punktacja dodatkowa).Piąte miejsce zajął Natan Karwecki. Natomiast szósty był  Mateusz Skowron . Wszyscy zdobyli po 5,5 punktu. Najlepsza dziewczyna turnieju Hania Górczewska a najmłodszy zawodnik turnieju Gracjan Koziołek  lat 9 Wymieniony zajął 7 miejsce uzyskując 5 punktów.

W turnieju seniorów zwyciężył  Norbert Duś. Drugie miejsce zajął Daniel Szymański. Natomiast trzecie miejsce zajął Waldemar Malinowski.

Zwycięzcom wręczono puchary i medale ufundowane przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miał zapewniony bufet z napojami i słodyczami. Zawody szachowe zostały rozegrane w miłej i spokojnej atmosferze. Rodzice szachistów nie zawiedli i kibicowali swoim pociechą do ostatniego posunięcia szachowego. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy dzieci i młodzież do Klubu Szachowego LASKER Barlinek w dniach wtorek i piątek od godz. 16.00 do 17.30.

 

Opracował: Krzysztof Wolski

 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.