piątek 19 kwietnia 2024r.   imieniny: Adolf, Adolfa, Adolfina, Alf

0 1 1 1 1 1
TURNIEJ SZACHOWY IM. EMANUELA LASKERA W SZACHACH SZYBKICH

W dniu 5 marca  2022 r.  o godz. 10.00 rozpoczął się Turniej Szachowy im Emanuela Laskera w szachach szybkich. Miejsce rozgrywek szachowych Europejskie Centrum Spotkań w Barlinku.

Turniej został zorganizowany przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. Patronat honorowy nad turniejem objął Pan dyrektor Andrzej Jędrzejak. Zawody szachowe zostały rozegrane w dwóch grupach wiekowych tj. grupa A, która obejmowała dzieci i młodzież do lat 14 oraz grupa B w której grali seniorzy. W turnieju uczestniczyło 24 zawodników z LASKERA Barlinek oraz mieszkańcy Barlinka i Pełczyc  tj. 17 juniorów i 7 seniorów. Turniej szachowy był rozgrywany na dystansie 9 rund po 15 minut dla każdego zawodnika. Kojarzenie systemem szwajcarskim. Sędzią zawodów był prezes Klubu Szachowego Krzysztof Wolski.

Po ukończeniu 9 rundy poznaliśmy zwycięzców w poszczególnych kategoriach. W kategorii  juniorów  zwyciężył  Jeremiasz Skowron uzyskując 8 punktów. Drugie miejsce zajął Franek Młynik uzyskując 7 punktów. Trzecie miejsce zajął  Michał Landziński uzyskując 6 punktów. Wszyscy zawodnicy z LASKERA Barlinek. Czwarte miejsce zajął Seweryn Podyma  uzyskując 6 punktów na 9 możliwych . Wymieniony zawodnik  uzyskał tyle samo punktów co Michał Landziński ale miał nieco gorszy Bucholtz (punktacja dodatkowa).Piąte miejsce zajął Natan Karwecki. Natomiast szósty był  Mateusz Skowron . Wszyscy zdobyli po 5,5 punktu. Najlepsza dziewczyna turnieju Hania Górczewska a najmłodszy zawodnik turnieju Gracjan Koziołek  lat 9 Wymieniony zajął 7 miejsce uzyskując 5 punktów.

W turnieju seniorów zwyciężył  Norbert Duś. Drugie miejsce zajął Daniel Szymański. Natomiast trzecie miejsce zajął Waldemar Malinowski.

Zwycięzcom wręczono puchary i medale ufundowane przez Klub Szachowy LASKER Barlinek i Barlinecki Ośrodek Kultury. Podczas trwania turnieju szachowego dzieci miał zapewniony bufet z napojami i słodyczami. Zawody szachowe zostały rozegrane w miłej i spokojnej atmosferze. Rodzice szachistów nie zawiedli i kibicowali swoim pociechą do ostatniego posunięcia szachowego. Następnie wykonano pamiątkowe zdjęcia. Zapraszamy dzieci i młodzież do Klubu Szachowego LASKER Barlinek w dniach wtorek i piątek od godz. 16.00 do 17.30.

Opracował: Krzysztof Wolski