BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Kto nie był, niech żałuje
Kilkadziesiąt osób przyszło w sobotę, 17. stycznia, do kawiarni w Barlineckim Ośrodku Kultury. Na spotkanie z mieszkańcami miasta zaprosili Jarosław Skowron i Grzegorz Kukurowski, pierwsi polscy alpiniści, którzy weszli na Nirekhę (6159 metrów).

O samej wyprawie relacjonowaliśmy na bieżąco na naszych łamach. Dlatego pominiemy, co się działo w czasie wyprawy.

Na spotkanie warto było przyjść. Uświetnił je pokaz slajdów. Nie wszystkie zdjęcia można było do tej pory obejrzeć. I jeszcze coś. Zupełnie inaczej odbiera się relację pisaną, a zupełnie inaczej, gdy ktoś o niej opowiada na żywo. A trzeba przyznać, że Grzegorz Kukurowski, ma dar opowiadania. 

REKLAMA

Przeszło dwugodzinne spotkanie szybko minęło. W jego trakcie uczestnicy wyprawy ogłaszali konkursy dla zebranych. Nagrody szybko się rozeszły. Sami alpiniści otrzymali od zastępcy burmistrza Amelii Pakosz, kijki do uprawiania Nordic Walkingu. Od przedstawiciela Gospodarczego Banku Spółdzielczego, głównego sponsora wyprawy Wiktora Lachowicza, butelkę szampana. Wszyscy zebrani nagrodzili obu śmiałków gromkimi brawami, za czyn, którego dokonali.

Jarosław Skowron- przedsiębiorca prowadzący firmę specjalizującą się w pracach na wysokościach. Największe osiągnięcia sportowe: wejście na Nirekhę, samotne zdobycie Aconcagui (najwyższego szczytu obu Ameryk). Ponadto zdobył najwyższy szczyt gór Atlas w Afryce, najwyższy szczyt Kaukazu. Był na Mont Blanc, Monte Rosa czy Matterhorn.

Grzegorz Kukurowski - trener biznesu. Największe osiągnięcia: wejście na Nirekhę, przejście Filara Gervasuttiego, przejście zimą drogi Petit Viking w Alpach Francuskich.
js

{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/nepal_bok2/1/] title:=[Foto: Jacek Słomka] cols:=[4]}
{jgxgal folder:=[images/stories/aaktualnosci2/nepal_bok2/] title:=[Foto: Marek Kupczyński] cols:=[4]}

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.