piątek 12 sierpnia 2022r.   imieniny: Bądzisław, Klara, Lech

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
4.4285714285714 1 1 1 1 1 Ocena 4.43 (7)
SPŁONĘŁO 100 HA ZBOŻA

Upalna pogoda sprawia wiele problemów. Na wysokie temperatury muszą uważać szczególnie osoby starsze i dzieci. W naszym regionie od kilku dni, słupek rtęci nie schodzi poniżej trzydziestu stopni Celsjusza. Jest sucho, a to powoduje ogromne zagrożenie pożarowe. 21 lipca w miejscowości Myśliborki w powiecie pyrzyckim, doszło do dużego pożaru zboża na pniu.

 

REKLAMA

 

Strażacy z ogniem walczyli kilka godzin. Pożar opanowano późnym popołudniem, a dobra wiadomość jest taka, że ogień nie dotarł do lasu. Zła niestety jest taka, że spłonęło 100 ha zboża. Przyczyna pożaru będzie wyjaśniana. Na miejscu pracowało kilkanaście jednostek straży pożarnej z m.in. powiatów myśliborskiego i pyrzyckiego. Z naszej gminy zadysponowano strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie oraz OSP Barlinek i OSP Rychnów. W działaniach brały też udział cysterny ze Stargardu i Szczecina oraz dwa samoloty gaśnicze Dromader.

 

Jacek Słomka

 

Foto: OSP Mostkowo 

 

 

Myśliborki - ogromny pożar zboża na pniu. Na miejscu wiele jednostek PSP i OSP - w tym z naszej gminy. Zadysponowano m.in. OSP KSRG Mostkowo i OSP Barlinek. Pożar nie jest opanowany. Sytuacja jest rozwojowa. Zboże lecą gasić też samoloty gaśnicze dromader - jak informuje Wypadki i pożary w Zachodniopomorskim. Wkrótce więcej informacji…

Opublikowany przez Barlinek24.pl Czwartek, 21 lipca 2022

 

Komentarze

+4

Guest

Co najmniej 500 ton pszenicy zniszczone, to się samo ni podpaliło, Czy ni było w pobliżu Ciągnka z pługiem by chociaż część uratować

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.