niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
SERWIS KLIMATYZACJI W GOMEX BOSCH SERWIS

Zanim wybierzesz się w podróż, zadbaj o swoje auto. Umów się na serwis klimatyzacji obejmujący: przegląd klimatyzacji (ze starym, jak i nowym czynnikiem chłodzącym), wymianę filtra kabinowego na BOSCH FILTER+, odgrzybianie i dezynfekcję układu wentylacji oraz klimatyzacji.

Jakość powietrza, którym oddychamy, mocno wpływa na nasze zdrowie. I choć mamy niewielki wpływ na skalę zanieczyszczeń w naszym otoczeniu, możemy zrobić wszystko, co możliwe, aby w naszych samochodach oddychać swobodnie i podróżować bezpiecznie. Dlatego też zalecamy, aby czyszczenie klimatyzacji wykonywać co 15 tysięcy kilometrów lub minimum raz w roku - przed rozpoczęciem sezonu wiosennego. Bardzo ważna jest przy tym wymiana filtra kabinowego na najwyższej jakości Bosch Filter+.

 

 

W czasie serwisu klimatyzacji wykonywane są następujące czynności:

  • sprawdzenie elektroniki pokładowej – czynność tę wykonuje się w pojazdach nowszej generacji, które zaopatrzone są w automatyczną klimatyzację. Po podłączeniu testera możliwe jest sprawdzenie, czy w układzie nie występują ewentualne błędy, np. spadki ciśnienia bądź innego rodzaju anomalie.
  • wymiana czynnika roboczego i oleju do smarowania sprężarki – w naturalny sposób każdego roku ubywa z klimatyzacji ok.10% czynnika roboczego, co nie jest zjawiskiem niepokojącym. Jednak większe ubytki mogą świadczyć o ulatnianiu się płynu w sposób nienaturalny i wskazywałoby to na wstępowanie usterki. Testy szczelności wykonuje się z wykorzystaniem specjalnej maszyny, która odsysa czynnik oraz wytwarza próżnię, osuszając w ten sposób układ z wilgoci. W tym czasie możliwe jest sprawdzenie występowania nieszczelności. Po przeprowadzeniu takiego testu wprowadzany jest nowy czynnik roboczy oraz olej do smarowania kompresora sprężarki - korzystając z usług serwisu, można mieć pewność, że zostanie dobrany odpowiedni płyn do układu.
  • odgrzybianie – jest to potoczna nazwa dla procesu dezynfekcji stosowanego w celu usunięcia z układu klimatyzacji bakterii i mikroorganizmów. Zalegające w kratkach nawiewu oraz całej instalacji drobnoustroje mogą być niebezpieczne dla zdrowia kierowców i powodować pogorszenie stanu zdrowia oraz samopoczucia prowadzącego pojazd, jak i pasażerów. W zastosowaniu są różne metody odgrzybiania, w tym: metoda chemiczna, mechaniczna, ozonowanie.
  • wymiana filtra kabinowego – to właśnie on jest odpowiedzialny za zatrzymywanie wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń, jakie dostają się do pojazdu z zewnątrz. Kurz, pyłki oraz inne drobiny nie dostają się do kabiny samochodu, dzięki czemu w jej wnętrzu można cieszyć się czystym, przyjemnym powietrzem. Należy wymieniać tę część, gdy jest widocznie brudna, ponieważ jej funkcjonalność słabnie.
  • wymiana osuszacza – nie jest to czynność, którą należy wykonywać zawsze przy serwisie klimatyzacji. Jednak zalecane jest wymienianie osuszacza co 2-3 lata. Z uwagi, iż zbiera wilgoć z czynnika roboczego ulega także zabrudzeniom oraz skutkom zwykłej eksploatacji.
  • inne czynności – Do dodatkowych czynności w ramach serwisu klimatyzacji należy m.in.: czyszczenie układu z zabrudzeń, analiza odpływu wody z parownika.

 

Gomex Bosch Serwis

Gomex Bosch Serwis
Szosa do Lipian 20
74-320 Barlinek
tel. 95 7463972

www.gomex.eu