Serwis informacyjny mieszkańców Barlinka i okolic

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

SEWD Centrum Drewna

 

WATEX sp. z o.o.

 

LUX-TRANS

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 SEWD Centrum Drewna

 WATEX sp. z o.o.

 LUX-TRANS


 piątek 12 lipca 2024r.   imieniny: Andrzej, Euzebiusz, Feliks

Reklama

A A A
5 1 1 1 1 1 Ocena 5.00 (1)
PLACE ZABAW WYŁĄCZONE Z UŻYTKOWANIA

Do redakcji barlinek24.pl, mieszkaniec miasta przysłał informację o fatalnym stanie technicznym placu zabaw, zlokalizowanego na ulicy Strzeleckiej. Według niego, korzystanie z zainstalowanych tam urządzeń, może grozić wypadkiem. A, że cały czas korzystają z  niego dzieciaki, o nieszczęście nietrudno.

 

REKLAMA

 

Stąd jego pytanie, czy władze Barlinka zrobią coś z tym problemem?  Kolejnym placem zabaw, który został zamknięty, jest plac zabaw przy Przedszkolu Miejskim na Podwalu. Od kilku dni jest on niedostępny dla dzieciaków.  Znajdujące się na nim wyposażenie, ogrodzono dodatkowo ostrzegawczymi taśmami. O przyczynę zamknięcia placu zabaw NIVEA, i co dalej z placem zabaw na ul. Strzeleckiej, zapytaliśmy w barlineckim Urzędzie Miejskim.

 

Odnośnie placów zabaw na Podwalu czytamy m.in.

„Dyrektor Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku informuje, że ze względu na zły stan techniczny obiektu małej architektury stanowiący plac zabaw NIVEA przy Przedszkolu Miejskim Nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku od dnia 14.06.2024r.  zostaje zamknięty. Popękane elementy plastikowe oraz spróchniałe części drewniane zagrażają zdrowiu i życiu dzieci. W związku z powyższym została podjęta decyzja o zamknięciu placu zabaw. Decyzja została podjęta na podstawie przeprowadzonego przeglądu 13.06.2024r. przez  NOLMO Sp. z o.o.. W ramach  uzyskanego świadectwa corocznej kontroli placu zabaw, zostanie dostarczony do 21.06.2024 r. wykaz usterek oraz kosztorys ich napraw. Wówczas będzie  możliwe oszacowanie terminu wykonania napraw i trwania remontu".

 

Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, plac zabaw na ulicy Strzeleckiej, także zostanie zamknięty. M.in. ze względu na jego zły stan techniczny. Jak tylko dowiemy o decyzji dotyczącej jego dalszego losu, poinformujemy.

 

 

Jacek Słomka

 

 

Komentarze

Guest

Po każdym sezonie (jesień) zarządca placu zabaw powinien dokonać przeglądu i napraw. Zaniedbanie w sferze serwisu i dbania o obiekty to polska tradycja, ale politycy mogą raz na 4 lata przeciąć wstęgę i powiedzieć "Inwestycja". A wystarczy tylko dbać o to co się ma.

Guest

Cytuję Guest:
To wstyd,że w mieście gdzie funkcjonują i świetnie prosperują dwa duże zakłady produkcyjne, zabrakło ze strony ich właścicieli inicjatywy stworzenia kilku placów zabaw dla dzieci. Przecież ich użytkownicy to dzieci pracowników tych zakładów. Pamiętamy jeszcze jak wiele dla miasta robiła przed laty dyrekcja ZUO Bomet.

Halo to nie jest tak musi być inicjatywa miasta i tu jest problem kto wyjdzie z inicjatywa, pisma, pomysł, projekt kto w Urzędzie się tym zajmie w każdym pokoju 6 osób no jak nie da się.
+2

Guest

Cytuję Guest:
Na Gornym Tarasie na duzej zjezdzalni przez wybite okienko tez dzieciaki moga wypasc, a jest bardzo wysoko. Czy takie place zabaw nie powinny byc co jakis czas przez kogos sprawdzane?
Radni w programach wyborczych mieli w planach rewitalizacje placow, no to do roboty.

Odnośnie placu na GT ... Często bywam tam z dziećmi i zauważam wszechobecny wandalizm i brak poszanowania infrastruktury przez trochę starsze dzieci mówiące w języku ukraińskim. A ich rodzice siedzący z papierosem obok na ławce, nic nie robiący sobie z pomysłowości ich dzieci.
+1

Guest

Jest proste rozwiązanie - skasować wszystkie zabawki i postawić Trzepak.
Zespawać trzy rurki i po kłopocie dla nadzorujących.
Dzieci powiszą głową w dół ,starsi -jakieś piwko, może zioło i wszyscy zadowoleni.
Ile będzie miłych wspomnień.
Kto ich nie ma?
+12

Guest

To wstyd,że w mieście gdzie funkcjonują i świetnie prosperują dwa duże zakłady produkcyjne, zabrakło ze strony ich właścicieli inicjatywy stworzenia kilku placów zabaw dla dzieci. Przecież ich użytkownicy to dzieci pracowników tych zakładów. Pamiętamy jeszcze jak wiele dla miasta robiła przed laty dyrekcja ZUO Bomet.
+9

Guest

Idą wakacje a Wy zamiast szybko usunąć usterki to zamykacie place zabaw. Gdzie te biedne dzieci mają się wyszaleć? Na ulicy jak w latach 80 ubiegłego wieku?
+6

Guest

Zlikwidować wszystkie place zabaw bo żaden nie ma potrzebnych przeglądów i certyfikatów bezpieczeństwa większość jest albo z spróchniałego drewna albo pod dużymi drzewami. Za zaoszczędzone pieniądze dokupić klimatyzację w Urzędzie Miasta dać, nagrody radnym, wybudować drugi parking obok Urzędu. Przecież do Barlinka nikt nie przyjeżdża nie ma dzieci. To jest wstyd dla miasta PLACE ZABAW POWINNY BYĆ WIZYTÓWKA MIASTA tak jest wszędzie

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież