poniedziałek 5 grudnia 2022r.   imieniny: Gerald, Krystyna, Saba

Reklama

MICHALSKI APARTMENTS

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Nowe boisko przy SP1
W dniu 25 września 2009 odbyło się uroczyste oddanie do użytku boiska wielofunkcyjnego położonego przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Barlinku. Uroczystość połączono z obchodami Europejskiego Dnia Bez Samochodu.

Prace przy nowym boisku znajdującym się na miejscu dotychczasowego boiska asfaltowego trwały od 22 czerwca. W ramach inwestycji wykonano:
- boisko wielofunkcyjne z odwodnieniem i ogrodzeniem metalowym,
- bieżnię sportową,
- remont trybun i montaż nowych plastikowych krzesełek,
- wykonanie ciągów komunikacyjnych,
- osłonę okien sali gimnastycznej.
Całość prac zamknęła się kwotą 545 tysięcy złotych. Wykonawcą inwestycji jest Konsorcjum MADEX-MASTERS z Barlinka.

REKLAMA

Na uroczystość przybyli: Burmistrz Gminy Barlinek Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący RM Dariusz Zieliński, członkowie RM, pracownicy UG, przedstawiciele wykonawcy, nauczyciele i dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 1, a także uczniowie z Gimnazjów nr 1 i nr 2 w Barlinku. Symbolicznego przecięcia wstęgi i otwarcia boiska dokonali: Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Dariusz Zieliński oraz Dyrektor SP Nr 1 Pani Danuta Tomiałojć. Boisko poświęcił ksiądz dziekan Bronisław Lose życząc wszystkim korzystającym z obiektu wielu sportowych sukcesów. Burmistrz złożył szczególne podziękowanie przedstawicielom wykonawcy w osobach Pana Waldemara Borowskiego i Pana Michała Soroki oraz pracownikom UG, Pani Kamili Rogut-Szkudlarek i Panu Januszowi Zubykowi.
 
Oddanie do użytku nowego obiektu połączono z mini-festynem z okazji Europejskiego Dnia Bez Samochodu. Dzieci chętnie uczestniczyły w konkursach i zabawach sportowych, w których akompaniował zespół HELLO. Nawiasem mówiąc zespół został entuzjastycznie przyjęty przez dzieci. W ramach uroczystości dokonano również wręczenia nagród w gminnych konkursach ekologicznych.

{jgflv file:=[http://barlinek242.internetdsl.pl/boisko.flv] width:=[409] height:=[230] autostart:=[false]}

Mamy więc pierwsze boisko w Barlinku o nawierzchni ze sztucznej trawy. Powtarzając słowa Przewodniczącego RM: drodzy młodzi ludzie, korzystajcie do woli i szanujcie co jest wam dane.

PS. Na całej powierzchni boisko zasypane jest ono drobnoziarnistym piaskiem, co widać na niektórych zdjęciach.

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.