BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 sobota 28 stycznia 2023r.   imieniny: Agnieszka, Piotr, Radomir

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Nordic Walking
Drugie spotkanie Rady Wdrażania Marki Barlinek Europejska Stolica Nordic Walking odbyło się 16. lutego w Barlineckim Ośrodku Kultury. Na początku spotkania, burmistrz Barlinka Zygmunt Siarkiewicz, przywitał gości i przekazał głos Katarzynie Mielcarek, pełnomocnikowi burmistrza ds. Nordic Walking.

Przedstawiła ona prezentację multimedialną o historii wdrażania w Barlinku Marki. Razem z burmistrzem, omówiła rozwój produktu tzn. tworzenie z inicjatywy marszałka Województwa Zachodniopomorskiego W. Jabłońskiego oraz Z. Siarkiewicza, regionu z ofertą NW jako produkt markowy pojezierza w Zachodniopomorskim. Akces do tworzenia regionu złożyło 18 gmin. Omówiono również rozwój imprez. Wielka Siódemka Barlinecka, która weszła do Pucharu 5. głównych imprez NW w Polsce. W Barlinku nastąpi otwarcie pucharu, a zakończenie w Warszawie. W ramach pucharu zostaną zrealizowane również imprezy w Rzeszowie, Gdańsku i Gnieźnie.

Burmistrz przedstawił przyszłościowy projekt zamontowania sześciometrowych kijków, na nowobudowanym rondzie oraz zorganizowania w Barlinku, spotkania włodarzy miejscowości z NW, z całej Polski. Podczas dyskusji, przedstawiciel GBS Barlinek zaproponował zorganizowanie zawodów dla dziennikarzy, przy okazji zawodów majowych. Pani M. Pietrowska, razem z instruktorkami NW z PG 1 stwierdziła, że Barlinek powinien mieć drużynę- reprezentację zawodników, uprawiających nordic walking w różnym wieku, którzy w barwach europejskiej stolicy występowaliby na zawodach NW.

REKLAMA

Pani Marta Serweta zaproponowała stworzenie pakietu cenowego usług wszystkich instruktorów NW, do wykorzystania w hotelach i innych ośrodkach. Stwierdzono też, że warto zorganizować spotkanie z przedsiębiorcami z branży hotelarskiej, gastronomicznej i usługowej by zachęcić ich do wizualizacji Europejskiej Stolicy. 

Wspomniano również o nowej inicjatywie Pensjonatu Pod Łabędziem, który chce stworzyć plac treningowy przy swojej posesji z tablicą poglądową o NW. Przedstawiciele Klubu Seniorów, zapowiedzieli spotkanie z przyjaciółmi ze Schwedt. Będzie to spotkanie na szlaku NW w Barlinku, w okolicy kwietnia.

Dyskutowano także na temat przedstawionego kalendarza imprez NW w Polsce. Omówiono również możliwość współorganizacji niektórych barlineckich imprez rajdowych z konkretną jednostką. Na przykład z PG nr1, lub hotelem. Pani K. Mielcarek poprosiła również o zgłaszanie wszelkich inicjatyw, które można umieścić w kalendarzu NW na 2010.

Foto: Jacek Słomka

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.