niedziela 3 grudnia 2023r.   imieniny: Franciszek, Kasjan, Ksawery

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Plus i Polsat Box

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Orientacja Rowerowa
W dniach 6-7 października w Krzynkach koło Pełczyc odbył się Indywidualny Puchar Polski, Drużynowy Puchar Polski oraz Mistrzostwa Wojewódzctwa Zachodniopomorskiego w jeździe rowerem na orientację. Młodzież z Barlinka podczas wakacji postanowiła, że podejmie się wyzwania i obok najlepszych rowerzystów na orientację w kraju wystartuje w tych zawodach.

 

Suszek Szymon, Konieczny Damian, Piotr Kawka, Marcin Sutkowski, Adrian Knapik, Łukasz Zych podjęli wraz z nauczycielem wychowania fizycznego z PG2 Arturem Sielskim treningi w jeździe rowerem na orientację. Zadaniem zawodnika startującego w RJnO jest odnalezienie w odpowiedniej kolejności rozmieszczonych w terenie punktów kontrolnych. Każdy uczestnik zawodów ma do dyspozycji mapę, którą otrzymuje od organizatorów i ...instynkt, bowiem drogę pomiędzy poszczególnymi punktami wybiera sobie sam, według własnych możliwości fizycznych i zdolności nawigacyjnych.

W sobotę zawodnicy uczestniczyli  w Scorelaufie, czyli w jeździe, w której obowiązuje zasada dowolnej kolejności potwierdzania punktów kontrolnych (PK). Zawodnicy mieli do przejechania od 6 km do 17 km w zależności od kategorii wiekowej. Najlepiej w tym dniu spisali się startujący w kategorii do lat 12 Suszek Szymon zajmując III miejsce, Konieczny Damian IV miejsce, Piotr Kawka V miejsce, Marcin Sutkowski X miejsce w kategorii do lat 17.

W drugim dniu zawody odbywały się na dystansie długim, gdzie w kategorii do lat 12 Suszek Szymon zajął IV miejsce, Konieczny Damian  V miejsce, Piotr Kawka VI miejsce. Suma czasów dwóch dni decydowała o ostatecznym miejscu w Mistrzostwach Województwa Zachodniopomorskiego w jeździe rowerem na orientację. I tak Suszek Szymon zajął III miejsce, Konieczny Damian IV miejsce, Piotr Kawka  V miejsce.

{jgxgal folder:=[images/stories/aktualnosci/rowery/] cols:=[4]}

Podczas zawodów odbyły się Mistrzostwa Polski  w RJnO od lat 17, gdzie startowali uczestnicy Mistrzostw Europy w RJnO... może kiedyś zawodnicy z Barlinka też tam wystartują…

Ze sportowym i słonecznym pozdrowieniem
Artur Sielski

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.

Kod antyspamowy
Odśwież