Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
Likwidacja ZEASZ
Od dziewięciu miesięcy radni Barlinka przygotowywali się do likwidacji Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół. Udało im się. Proces likwidacji zespołu rozpocznie się 1 stycznia i potrwa do końca marca. Jego obowiązki przejmą placówki oświatowe.

Nadzór merytoryczny będzie sprawował referat oświaty. - Pełczyce, Nowogródek i Kostrzyn dzwonią do nas i pytają, jak utworzyć taki zespół. Chcą się na nas wzorować. Oznacza to, że ta komórka dobrze działała, a my ją likwidujemy – żalu nie kryje burmistrz Zygmunt Siarkiewicz.
- Intencją tych, którzy pisali uchwałę, jest lepsze zarządzanie jednostkami oświatowymi - tłumaczy decyzję likwidacji przewodniczący rady Dariusz Zieliński. Dodajmy, że radni zasugerowali utworzenie trzech księgowości obsługujących osiem placówek.

Nie było dyskusji

- Merytorycznie nie jesteśmy przygotowani do tej decyzji. Musimy wiedzieć, ile nas to będzie kosztowało, a nikt nie mówi jakie są koszty likwidacji - mówił podczas sesji burmistrz Siarkiewicz. Nieoficjalnie mówi się, że będzie to 200-400 tys. zł rocznie więcej. Dyskusja trwała tylko przez chwilę. - W jakim celu jest ta likwidacja? - pytała z mównicy radna Teresa Pietrasik. Nie otrzymała jasnej odpowiedzi. Już po głosowaniu powiedziała: - To zagrywka polityczna. Zamknęli nam usta i nie pozwolili dyskutować.
Głosu nie mogli zabrać też szef zespołu Zdzisław Kik oraz dyrektorzy placówek oświatowych. Wcześniej wniosek formalny o zakończenie dyskusji i głosowanie nad projektem uchwały złożył radny Marek Kurkiewicz. Na temat likwidacji zdążył wypowiedzieć się burmistrz. - Jeżeli my nie nauczymy się ze sobą rozmawiać na argumenty to mnie to przeraża. Musi być uzasadnienie, a nie, że ktoś rok temu obiecał likwidację i teraz się to realizuje – mówił burmistrz.

REKLAMA

Więcej obowiązków

- Nie dziwię się dyrektorom szkół, że boją się tego, co ich czeka. Przed nimi więcej obowiązków. Usiądziemy i porozmawiamy, co zrobić, żeby wszystko dobrze funkcjonowało - mówił wiceprzewodniczący rady Jan Janas.
- To prawda, że obowiązków przybędzie, ale bardziej martwi mnie to, że będzie drożej i nie znajdę fachowców od księgowości - mówi dyrektorka jednej ze szkół (nie chce nazwiska w gazecie). Jak mówią niektóre osoby zasiadające w radzie, jest mała szansa, że uchwała zostanie uchylona. - W czerwcu przyjęliśmy uchwałę w sprawie budowy budynku socjalnego w Mostkowie, a po kilku miesiącach ją anulowaliśmy - przypomniał jeden z radnych.

Źródło: www.gazetalubuska.pl

ImageRelacja z XIV Sesji Rady Miejskiej w Barlinku

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.