BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
Image
TRIATHLON LIPIANY

Po raz pierwszy zawody trathlonowe rozegrano w Lipianach w 1984 roku. Kolejne zawody przeprowadzono w roku 1985 i 1986. Z różnych przyczyn następne jego edycje nie odbyły się. I edycja odnowionych zawodów, odbyła się 19 czerwca 2016. Zawodnicy zmierzyli się  w Sprincie, Olimpijce i Sztafetach.

  

Przy takiej formule zawodów, każdy mógł wybrać coś dla siebie. Debiutanci i zawodnicy, którzy lubią szybkie tempo – wybrali Sprint. Szukający większych wyzwań – ścigali się na Olimpijce, a sztafety to okazja do „zasmakowania” triathlonu dla wszystkich. Np. trochę biegasz, a  nie umiesz pływać czy nie masz roweru? Żaden problem, wystarczyło znaleźć kolegę/koleżankę pływaka, kogoś z rowerem i tworzono sztafetę. Jedna osoba płynęła, druga jeździła, trzecia biegła. Zawodnicy startujący w Triathlonie Lipiany mogli liczyć na wszystko to, co w triathlonie najlepsze.

REKLAMA

Przede wszystkim trasa zawodów – prawdopodobnie jedna z najlepszych w Polsce. Pływanie w czyściutkim jeziorze, o dużej przejrzystości wody Strefa zmian usytuowana 80m od wyjścia z wody. Trasa rowerowa po dawnej krajowej trójce – prosta, szeroka (12m) z dobrą nawierzchnią, 100 procent asfalt. Bieganie – przepiękna trasa, po promenadzie wokół miasteczka, wzdłuż brzegów jezior, starych murów i zabytkowych baszt. Strefa finiszera – z bogatym pakietem regeneracyjnym. Niebagatelnym czynnikiem przemawiającym za startem w Lipianach była  wysokość opłaty startowej – jedna z najniższych w kraju, a możliwa tylko dzięki ogromnemu zaangażowaniu bardzo wielu ludzi, firm i instytucji w reaktywację triathlonu w Lipianach. Przede wszystkim Stowarzyszenia Epidemia Sportu, Burmistrza Lipian, Urzędu Miasta i Gminy w Lipianach, Urzędu Marszałkowskiego, sponsorów – wielu lokalnych firm, mediów- zarówno mniejszych lokalnych jak i regionalnych.

WYNIKI TEGOROCZNYCH ZMAGAŃ
Dystans Sprinterski - Sztafety (pływanie 0,75 km, jazda na rowerze 20 km, bieg 5 km.)
1 miejsce - Paweł Dąbrowski, Piotr Lewandowski i Marcin Churski - Myślibórz,
2 miejsce - Wojciech Matuszewicz, Krzysztof Bielawski, Tomasz Osowski - Dębno,
3 miejsce - Marcin Paprocki, Artur Kasprzak, Dariusz Filipowski - Dołuje,
Dystans Olimpijski (pływanie 1,5 km, jazda na rowerze 40 km, bieg 10 km.)
1 miejsce - Łukasz Lis - Lublin,
2 miejsce - Norbert Gecewicz - Szczecin,
3 miejsce - Tomasz Sobański - Myślibórz,
Dystans Sprinterski (pływanie 0,75 km, jazda na rowerze 20 km, bieg 5 km.)
1 miejsce - Damian Wojcieszonek - Kobylanka,
2 miejsce - Jakub Rudziński - Gryfino,
3 miejsce - Adrian Szczepański - Szczecin,

js

Foto: Wojciech Jaszczak 

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.