Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.

 

Barlinek Inwestycje Sp. z o.o.


 piątek 22 września 2023r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

GBSBank

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Na nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 12 czerwca br., radni zadecydowali o kolejnej pomocy finansowej dla barlineckiego szpitala. Tym razem pożyczyli szpitalowi 120 tys. zł, których zabrakło na koncie lecznicy na odsetki od wyemitowanych przez spółkę obligacji. Odsetki mają być spłacone w czerwcu.

Przypomnijmy, w 2015 roku gmina stała się właścicielem szpitala. Podejmując taką decyzję mówiono, że bez niej barlinecki szpital przestanie istnieć. Chodziło m.in. o potrzebne pieniądze na dalszy jego rozwój. Gmina stała się gwarantem, że szpital odda pożyczkę (w formie obligacji) zaciągniętej m.in. na wybudowanie nowej jego części. Już wtedy mówiono, że w razie jakiejkolwiek, nawet chwilowej, zapaści finansowej szpitala, gmina będzie musiała z własnego budżetu pokryć wszystkie zaległości. I tak się stało.

REKLAMA

Jak tłumaczyła w trakcie sesji główna księgowa szpitala, pieniędzy zabrakło z winy Narodowego Funduszu Zdrowia, który nie zapłacił za tzw. nadlimity. Stąd prośba o pożyczkę. Według części radnych, nie może być tak, że na tak ważnej sesji nie ma prezesa szpitala. Zdarza się to nie po raz pierwszy. Pytano, co jak radni na pożyczkę się nie zgodzą? Tutaj odpowiedź była najprostsza. I tak to gmina będzie musiała odsetki spłacić.

Pytań i wątpliwości w tej sprawie było wiele. Mówiono m.in. o konieczności spotkania się z prezesem szpitala i porozmawiania o sytuacji placówki. W głosowaniu radni zgodzili się pożyczyć pieniądze. Za opowiedziało się 13 z nich. Jeden radny był przeciwny.
js

Komentarze

+1

Guest

Jeśli szpital nie wykonuje kontraktów, bo nie ma kim i czym, to z roku na rok ma coraz niższy kontrakt z NFZ. Żeby utrzymać zakres kontraktowania z poprzedniego roku, szpital musi go wykonać co najmniej w 98%, a te 2% "odrobić" w następnym roku. Szpital barlinecki ma od lat zaniżane kontrakty (tylko część jednostek szpitala wykonuje swoje zadania kontraktowe w okolicy 100%). Kontrakt zatem spada, a koszty rosną. To studnia bez dna....
+2

Guest

Na miejscu naszych szanownych i mądrych radnych przejął bym jeszcze policję i szkoły średnie.Zróbmy wszystko za nasze państwo przecież nas stać.

Guest

Nie znasz się to się nie odzywaj, bo brednie to w TVP obejrzę jak będę chciał a nie na Barlinek24.pl

Cytuję pracownikZOZ:
Ludzie w co wy wierzycie jakie "nadlimity" w szpitalu nie obowiązują limity, limity obowiązują w poradniach gdzie NFZ narzuca lekarzom ilu pacjentów mogą przyjąć w ciągu roku ale nie szpitalowi. Oczywiście na terenie szpitala mamy sporo poradni i na pewno są tam limity ale na chwilę obecną do poradni kardio czeka się pół roku. Więc gdzie te nadlimity????? NIE MA CZEGOŚ TAKIEGO TO BUJDA szpital z funduszu dostaje pieniądze za tych pacjentów co na oddziałach są i to nie małą sumę więc gdzie problem??? Personel niższy nie śmierdział podwyżką od dłuższego czasu więc gdzie pieniądze??????? MODERNIZACJA POSZŁA Z UNIJNYCH
+5

Guest

A ja mam pytanie do Pana Prezesa.Kiedy w końcu pojawia się dzwonki przy łóżkach pacjentów na ZPO??Gdzie Pana obietnice ?Pacjenci przebywający na tym odziale płacą duże pieniadze,a warunki straszne.Jak długo Ci chorzy ludzie,którzy w większości nie mogą się samodzielnie poruszać,będą krzyczeć kiedy potrzebują pomocy???
+9

Guest

Służba zdrowia to konstytucyjny obowiązek Polski, tak jak oświata itp. więc to żaden biznes a przekształcanie szpitali w spółki to był wybieg prawny aby uciekać od starych długów, współczuję personelowi szpitali i przychodni, ale jeszcze bardziej sobie pacjentowi - Polakowi, reforma służby zdrowia nieustannie od kilkunastu lat w toku, więc był czas przywyknąć
+4

Guest

jak świat światem to służba zdrowia zawsze była niedofinansowana, więc władze miejskie, czy szpitala powinny się cieszyć z tego co im skapnie z PAŃSKIEJ sorry PAŃSTWOWEJ kiesy bo to taki rabunkowy system zdrowia. Szpitale i ich samorządowi czy komercyjni właściciele mogą tylko prosić o wypłaty za świadczone usługi, a od łaski Państwa zależy ile im za to zapłacą. To jest rozbój! A do tego spada notorycznie liczba specjalistów i pielęgniarek, przecież ten system zaraz przestanie istnieć....

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska. Regulamin komentarzy.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.