BORNE FURNITURE Sp. z o.o.

 

BORNE FURNITURE Sp. z o.o.


 wtorek 7 lutego 2023r.   imieniny: Romuald, Ryszard, Sulisław

Reklama

Bimex/Lewiatan Barlinek

Drogerie JAWA

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Lepszej pogody na tą wyjątkową, sportową imprezę, nie można było sobie wymarzyć. 18 czerwca w Lipianach, odbyła się II edycja reaktywowanego, kultowego już triathlonu, znanego pod hasłem „…bo tu tworzyła się historia”. Przypomnijmy, że pierwsze zawody triathlonowe rozegrano w Lipianach w 1984 roku. Kolejne zawody przeprowadzono w roku 1985 i 1986. Z różnych przyczyn następne jego edycje nie odbyły się.

I edycja reaktywowanych zawodów, odbyła się 19 czerwca 2016. W tym roku na starcie dwóch dystansów – Sprincie (0,75km 20km 10km) i Olimpijce (1,5km 40km 10km), stanęło około 300 zawodniczek i zawodników. Trasa triathlonu była podobna do ubiegłorocznej a mianowicie - pływanie w jeziorze Wądół – start z plaży miejskiej przy ulicy Lipowej, strefa zmian na boisku, część kolarska po starej „trójce” – od Lipian do Mielęcina, a etap biegowy po promenadzie wokół Lipian. Jak mówią o niej startujący zawodnicy – jedna z najlepszych tras w kraju. Tego dnia wylano litry potu, pobito niejedną życiówkę, trwała heroiczna walka a przede wszystkim odbyła się znakomita zabawa. Wśród startujących nie zabrakło reprezentantów Barlinka. Kibice również nie zawiedli i dopingowali triathlonistów na każdym metrze trasy.

REKLAMA

Podczas tegorocznej edycji imprezy, organizatorzy przygotowali liczne niespodzianki. Wśród nich akcję „Legendy polskiego triathlonu”. Na rewersie medalu, które zawisł na szyi startującego zawodnika, można było zobaczyć postać Stanisława Zajferta, zwycięzcę zawodów w Lipianach z 1985 roku. Stanisław Zajfert to bez wątpienia człowiek – legenda, człowiek który tworzył i nadal tworzy historię polskiego triathlonu. Od ponad 30 lat czynnie stratuje w zawodach, w 2016r. chociażby w Mistrzostwach Świata Ironman 70.3 Australia. Nie zabrakło statuetek wykutych z żelaza przez lokalnego kowala, bonów i gadżetów.

Gratulujemy startującym i zwycięzcom tegorocznej edycji Triathlonu Lipiany a organizatorom życzymy pobicia rekordu zawodników w przyszłym roku.

monikary

Dodaj komentarz


Wpisy wulgarne, zawierające błędy ortograficzne, hejt, kłótnie, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj? Napisz do nas redakcja@barlinek24.pl lub użyj przycisku "Zgłoś administratorowi". Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Redakcja nie odpowiada za treść komentarzy. Prosimy nie podpisywać anonimowych komentarzy z imienia i nazwiska.

Twój komentarz nie został opublikowany? Skorzystaj z fb i komentuj pod postem na naszym profilu B24.