pldaenfrdeuk


 piątek 22 marca 2019r.   imieniny: Bogusław, Katarzyna, Paweł

Reklama

A A A

Zapraszamy wszystkich fanów piłki nożnej, na mecz Koral Mostkowo - Iskra Pomień. Spotkanie w szczecińskiej B klasie gr. 5, rozegrane zostanie w ramach 15 kolejki, na barlineckim stadionie im. Bronisława Bagińskiego w najbliższą niedzielę 24 marca o godz. 14.00

21 marca odbył się jedenasty Festiwal Piosenki Angielskiej. Jak co roku o tej porze, sala widowiskowa Barlineckiego Ośrodka Kultury, zawładnięta została przez młodzież ze szkół średnich oraz podstawowych, którzy zebrali się by wysłuchać występów wokalnych swoich kolegów i koleżanek.

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego działającego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego "Morro", byli organizatorami pierwszych barlineckich Licealiów.

21 marca obchodzony jest Światowy Dzień Zespołu Downa. Ustanowiony został, z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa w 2005 roku. Od 2012 roku patronat nad nim objęła Organizacja Narodów Zjednoczonych. Data obchodów nie jest przypadkowa. Dzień 21 marca patronuje m.in. rozpoczynającej się wiośnie.

14. marca br. funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego Komisariatu Policji w Barlinku, zatrzymali 30 - letniego mieszkańca naszej gminy. Mężczyzna w lutym br. dokonał kradzieży z włamaniem na terenie jednego z zakładów pracy.

Wielkimi krokami zbliżają się święta wielkanocne. Z tej właśnie okazji, BOK – Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza na rodzinne warsztaty. Wspólnie, pod okiem instruktora Zuzanny Rusin, wykonamy zajączki z siana. Zajęcia odbędą się 6 kwietnia (sobota) o godz. 10.00 w sali konferencyjnej BOK, ul. Podwale 9. 

W dniach 27.03-29.03 do miejscowości Barlinek na Rynek zawita Kino Mobilne 9D. Zawsze otwarte od 12:00 do 20:00. Jedna z atrakcji największych parków rozrywki na świecie zamontowana na kołach. Niesamowita zabawa dla każdego, pełna specjalnych efektów, takich jak ruchoma platforma, wiatr, woda, magiczne okulary i wiele innych. Do kina mogą przychodzić dzieci jak i dorośli.

Agatka Gulczyńska, mieszkanka Gminy Barlinek, na początku roku zachorowała na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Jest to najczęstszy nowotwór wieku dziecięcego. W lutym rozpoczęła walkę o zdrowie i życie. Wielkimi krokami zbliża się akcja zorganizowana przez DKMS „Dzień Dawcy Szpiku dla Agatki i Innych”.

Po artykule "Kiedy filia wydziału komunikacji" do naszej redakcji napływają pytania, dlaczego w tym konkretnym budynku miasto znalazło pomieszczenia na filię wydziału komunikacji, a nie na przykład budynek przy ulicy Sądowej tam, gdzie kiedyś mieściła się m.in. policja?

Szanowni Mieszkańcy Barlinka! Dyrekcja, nauczyciele a przede wszystkim uczniowie Liceum Ogólnokształcącego działającego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych im. kpt. hm. Andrzeja Romockiego „Morro” w Barlinku mają zaszczyt zaprosić wszystkich Państwa na wiosenne święto szkoły.

W miniony weekend odbyły się II Otwarte Halowe Mistrzostwa Wyspy Uznam w Tenisie Ziemnym. Był to turniej Międzynarodowy, do którego zgłosiło się około 60 zawodników i zawodniczek, rywalizując w grach pojedynczych, podwójnych oraz mieszanych. Mecze rozgrywane były na nowoczesnej hali w Świnoujściu oraz w niemieckiej miejscowości Ahlbeck.

O tym, że wybudowanie parkingu na ulicy Szpitalnej jest konieczne, nikogo nie trzeba przekonywać. Wystarczy tam spróbować zaparkować samochód. Graniczy to niemal z cudem. Dlatego o parkingu mówi się już od dłuższego czasu.

Kino Panorama, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Widzów, którzy piszą liczne prośby dotyczące dodatkowego seansu „Miszmasz czyli kogel mogel 3”, zaprasza na film w najbliższy piątek, 22 marca o godz. 17.00. Bilety do nabycia on – line na bok.bilety24.pl a także na godzinę przed seansem.

11. marca br., grupa uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 4 z oddziałami gimnazjalnymi, wyjechała do Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na wykład pt. "Fizyka na rowerze". Spotkanie poprowadził demonstrator fizyki mgr Andrzej Trzebuniak z Uniwersytetu Opolskiego.