pldaenfrdeuk


 niedziela 22 września 2019r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

A A A

Bartosz Zmarzlik ponownie na podium Grand Prix! Tym razem Polak był trzeci w Cardiff. Nasz zawodnik pozostaje liderem i zostaje już tylko jedna runda do końca walki o mistrzostwo świata! Decydujące starcie odbędzie się w Toruniu.

Od pewnego czasu krąży po mieście wieść, że zamknięty zostanie oddział dziecięcy w barlineckim szpitalu. Pytania w tej sprawie docierały też do naszej redakcji. O odpowiedź, czy pogłoski są prawdą poprosiliśmy prezesa lecznicy, Marka Stankiewicza.

Wczoraj, na skrzynkę redakcyjną wpłynął list od naszego Czytelnika, z prośbą o udostępnienie informacji, które pozwolą poszukać świadków zdarzeń, które miały miejsce w nocy z 18/19 września w Mostkowie.

20 września w Szkole Podstawowej nr 1 w Barlinku przy ul. Leśnej, odbyła się uroczystość patriotyczna, poświęcona bohaterom walczącym o to, abyśmy dziś mogli żyć w wolnej Polsce.

Na jednej z sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radny Romuald Romaniuk wystąpił z wnioskiem o rozważenie połączenia dwóch sołectw. Sołectwa Dziedzice i sołectwa Jarząbki. Ze względu na demografię. W dniu 13 września br. w byłej szkole w Dziedzicach odbyło się spotkanie w tej sprawie. Zorganizowali je sołtysi obu miejscowości.

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa "Młyn-Papiernia" serdecznie zaprasza na dwie imprezy, organizowane w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa: 21.09 Festyn Młynarski w Młynie Papierni -  wielkie święto Młyna, młynarzy i wolontariuszy.

Po zwycięskim meczu w Pucharze Polski i wyeliminowaniu z tych rozgrywek Morzycka Moryń, piłkarze Centrum Rozwoju Sportu awansowali do czwartej rundy pucharowych zmagań. Teraz przychodzi czas na ligowe potyczki i derbowe spotkanie. 

Niepubliczne Przedszkole "Bratek" oraz Przedszkole Miejskie nr 1 byli organizatorami festynu z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka. W tym roku odbył się on na terenie "Bratkowego" przedszkola  w Laskowie.

W dniach 25.08 - do 01.09.br słuchacze Barlineckiego UTW uczestniczyli w V Letniej Szkole Seniora z województwa zachodniopomorskiego w Dziwnówku. Siedmiodniowy program spotkania realizowało 270 osób z UTW Golczewa, Gryfic, Kamienia Pomorskiego, Wałcza, Szczecina, Koszalina, Białogardu, Barlinka, Nowogardu, Pyrzyc, Gryfina, Bobolic, Polic, Bornego Sulinowa, Szczecinka, Goleniowa.

EDD, jest to jedno z największych (tuż obok Europejskiej Nocy Muzeów), wydarzeń organizowanych przez Muzeum Regionalne w Barlinku. Tegoroczna uroczystość, odbyła się 18 września. Spotkanie było wyjątkowe, bowiem w tym dniu, swoją premierę miała książka autorstwa dr Ewy Haliny Dzierbunowicz, Grzegorza Przybylskiego oraz Stanisława Rewersa „Śladami pionierów Barlinka”.

W sierpniu i wrześniu odbyły się kolejne spotkania Seniorów z Projektu Seniorzy na Orliki. 6 sierpnia zajęcia z praktyki pranajamy, jogi, medytacji i uważności poprowadziła Magdalena Smorąg uczennica Agnieszki i Macieja Wielobobów z Krakowa w nurcie vinjasa krama. Seniorzy wykazywali się dużym zaangażowaniem podczas ćwiczeń, przy tym świetnie się bawiąc.

Naturalna siła powstrzymująca nas przed przeziębieniami to nasza odporność. Organizm radzi sobie z atakującymi nas wirusami i bakteriami, jednak przez m.in. stres, brak snu czy też złą dietę, sam nie da rady. Konieczne więc jest jego wsparcie i to szczególnie w okresie jesienno – zimowym. Aby zrobić to skutecznie, korzystaj z naturalnych środków. 

18 września tuż przed południem, do Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, wpłynęło zgłoszenie o pożarze na terenie byłego salonu samochodowego w Jaromierkach. Płonął tam budynek warsztatu, w którym naprawiane były auta.

Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc i Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński 17 września br. w Starostwie Powiatowym w Myśliborzu podpisali umowy na dofinansowanie budowy dwóch dróg gminnych w ramach Funduszu Dróg Samorządowych.