pldaenfrdeuk


 piątek 22 listopada 2019r.   imieniny: Cecylia, Marek, Maur

Reklama

A A A

21 listopada przed godz.15.00, doszło do zdarzenia drogowego przy Rondzie Bankowym. Jadąca rowerem kobieta, nie zachowała należytej ostrożności i uderzyła w bok, wyjeżdżającego z parkingu samochodu osobowego Hyundai Tucson. Na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję oraz strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku.

Pierwszy pluszowy miś, powstał 25 listopada w 1902 roku. Dla uczczenia setnych urodzin tej przeuroczej pluszowej zabawki, w 2002 roku dzień 25 listopada, ustanowiono Światowym Dniem Pluszowego Misia.

BOK - Muzeum Regionalne w Barlinku, zaprasza do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Barlineckie anioły”. Mogą wziąć w nim udział zarówno dzieci, jak i rodzice oraz dziadkowie. Zadaniem w konkursie jest wykonanie anioła w dowolnej technice plastycznej i dostarczenie go do Muzeum Regionalnego, ul. Niepodległości 17, do 15 grudnia 2019r. włącznie.

Konkurs literacki „O Łabędzie Pióro” im. Romany Kaszczyc, z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem wśród literatów amatorów. Swoich sił w tegorocznym konkursie postanowiło spróbować 21 osób „piszących do szuflady”. Wystartowali oni w kategoriach poezja oraz proza.

W trakcie ostatniej sesji Rady Miejskiej, radni zajmowali się m.in. projektem uchwały w sprawie połączenia sołectw Dzikowo i Swadzim w jedną jednostkę pomocniczą. Głosowanie w tej sprawie poprzedziła dyskusja.

Od dziś 19 listopada, pacjenci u których konieczne jest wykonanie badania ultrasonograficznego, mogą już skorzystać z nowego urządzenia. Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński wraz z Przewodniczącym RM Mariuszem Maciejewskim, przekazali na ręce prezesa Szpitala Barlinek Sp. z o.o. Marka Stankiewicza, aparat USG zakupiony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019.

18 listopada tuż po godz. 18.00, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, otrzymali wezwanie do pożaru samochodu. Zdarzenie miało miejsce w miejscowości Mostkowo. Oprócz miejscowych druhów, do płonącego pojazdu zadysponowano jeden zastęp z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Myśliborzu.

Coraz więcej domów budowanych jest przy ulicy Myśliborskiej w Moczkowie. Na tej też ulicy zlokalizowane są także ogródki działkowe. Dlatego bardzo często na naszej stronie poruszany był temat bezpiecznego pokonywania tej ulicy przez pieszych.

Już dziś zaplanuj swój wyjątkowy Bal Sylwestrowy. Nie pozwól by ominęła Cię wspaniała i szalona zabawa do białego rana. Tą jedyną, niepowtarzalną noc w roku, spędź na niezapomnianym balu w wyśmienitym towarzystwie. Pożegnaj z nami stary rok i przywitaj nowy - 2020!

BOK – Biblioteka Publiczna w Barlinku, zaprasza w środę 20 listopada o godz. 18:00, na rozstrzygnięcie konkursu literackiego o „Łabędzie Pióro” im. Romany Kaszczyc. Spotkanie odbędzie się w kawiarni artystycznej BOK, ul. Podwale 9. Gościem specjalnym będzie podróżnik, fotoreporter i dziennikarz Jarosław Kret.

Dzień św. Huberta, zwany Hubertusem, to święto wszystkich myśliwych i leśników. 17 listopada w Barlinku, odbyły się VII Powiatowe Obchody Dnia Św. Huberta. Główne uroczystości zaplanowanych obchodów, miały miejsce w kościele pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku.

W piątek 8 listopada o godz. 11:11 nauczyciele, uczniowie i pracownicy szkoły spotkali się na wspólnym odśpiewaniu hymnu Polski, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu!”. W tym samym czasie do śpiewania najważniejszej polskiej pieśni przystąpiło miliony Polaków.

Ponad pięćdziesiąt osób wzięło udział w rajdzie nordic walking „Wielkie grzybobranie…do ostatniego grzyba”, który odbył się 16 listopada. Piechurzy spotkali się na Rynku Miejskim w Barlinku, by później autokarem, udać się w lasy Leśnictwa Niesporowice.

15 listopada w Muzeum Regionalnym w Barlinku, odbyła się wystawa zorganizowana z okazji 40-lecia pracy twórczej Krzysztofa Kłosowicza. Jubileusz swą obecnością zaszczycili goście nie tylko z Barlinka ale również Poznania, Gorzowa czy też Szczecina.