pldaenfrdeuk


 czwartek 20 lutego 2020r.   imieniny: Euchariusz, Eustachy, Leon

Reklama

A A A

Mieszkańcy Barlinka mają wielkie serca, co udowadniają na każdym kroku. Nigdy nie pozostają obojętni na różne akcje charytatywne i z radością oraz hojnością wspierają potrzebujących. Kilka miesięcy temu, na naszym portalu zamieściliśmy tekst a w zasadzie prośbę o pomoc dla Drivera.

Pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020 dla naszych uczniów minął błyskawicznie! Dużo pracy, nauki, zajęć dodatkowych, warsztatów które wzbogacają naszą wiedzę, ale nie tylko... 

20 lutego w kawiarni artystycznej BOK, już po raz kolejny wręczono nagrody przyznawane przez Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego oraz BOK – Centrum Informacji Turystycznej – Perły i Perełki Turystyczne. W tym roku przyznano cztery Turystyczne Perły Barlinka 2019, osiem Turystycznych Perełek Barlinka 2019 oraz sześć podziękowań.

Co pewien czas docierają do naszej redakcji pytania o przejście dla pieszych przy ulicy Gorzowskiej, w pobliżu Bricomarche i o oświetlenie przejścia dla pieszych na drodze średnicowej w pobliżu skrzyżowania z ul. 31 Stycznia. Wiele osób zwraca uwagę na niebezpieczeństwa czekające na pieszych w tych właśnie miejscach.

Barlinecki Ośrodek Kultury, tradycyjnie już zaprosił najmłodszych mieszkańców Barlinka, do wspólnego spędzenia ferii zimowych. Blisko 50 dzieci, brało udział w zajęciach przygotowanych specjalnie przez animatorów BOK oraz zaproszonych gości.

W dniach 08-14.02.2020 r. uczniowie z obu barlineckich szkół podstawowych pod opieką nauczycieli, wyruszyli na zimowisko do pięknie położonej miejscowości Murzasichle /Zakopanego. Był to już 18. wspólny wyjazd.

Co pewien czas nasi czytelnicy zwracają się z prośbą o interwencję w sprawie nieszczęsnych separatorów, zamontowanych na ulicy Kombatantów. Chodzi o fakt ich notorycznego niszczenia, co sprawia, że ich kawałki stają się niebezpieczne dla osób i samochodów poruszających się po tej ulicy.

01 marca (niedziela) o godzinie 12:00, w Barlinku odbędzie się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Impreza ta jest bezpłatna, ogólnodostępna i ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Przewiduje się, że na starcie może stanąć około 170 uczestników, czyli więcej niż w latach ubiegłych. Dla tylu właśnie biegaczy przygotowano pakiety startowe, składające się z m.in. okolicznościowej koszulki i medalu.

Sto dni do matury, to znakomity moment na zabawę. Bawcie się, bowiem przed Wami czas intensywnej nauki przed najważniejszym egzaminem, dającym przepustkę do dorosłego życia. Tuż po maturze, czekają Was wybory wymarzonych kierunków i uczelni, jednak w tą wyjątkową noc, nikt o tym nie myślał.

Historia naszego kraju jest bardzo ciekawa, ale trudna do opanowania. Wielka więc korzyść płynie z działalności Bractwa Rycerskiego Kerin, które zapraszam co roku do naszej szkoły na Żywe Lekcje Historii. Tym razem rycerze nie przybyli w zbrojach, bowiem z racji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej (1 września 2019 r.) i 75. rocznicy jej zakończenia (8 maja 2020 r.), spotkanie dotyczyło tego właśnie tematu.

Funkcjonariusze Zespołu Kryminalnego barlineckiego Komisariatu Policji, dokonali zatrzymania mieszkanki gminy Barlinek, która posiadała substancje psychoaktywne (amfetaminę). Zatrzymanej przedstawiono zarzuty z tym związane. Przyznała się do winy. Teraz grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

12 lutego ok. godz. 8.30, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Mostkowie, zostawili zadysponowani do wypadku na drodze Mostkowo - Wiewiórki. Kierująca samochodem osobowym Volvo, prawdopodobnie wpadła w poślizg, zjechała na pobocze i uderzyła w drzewo.

Ważne wydarzenia dla mieszkańców gminy Lipiany miały miejsce w ostatnim czasie. Jedyne w gminie Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka wzbogaciło się o nową salę dydaktyczną dla 25 dzieciaków. Sala wybudowana została w miejscu starej kotłowni.

7 lutego odbyło się spotkanie Szpitala Barlinek Sp. z o.o. z Lions Club Barlinek, na którym podsumowaliśmy dotychczasową naszą współpracę. Jedną z pierwszych form pomocy była organizacja i transport darów otrzymanych od duńskiego Lions Club w latach 2009-2010.