pldaenfrdeuk

 czwartek 18 lipca 2019r.   imieniny: Arnold, Erwin, Erwina

Reklama

A A A

19 lipca w najbliższy piątek w samo południe, odbędzie się uroczyste otwarcie obejścia Barlinka w ciągu DW 151. Symboliczne przecięcie wstęgi, będzie miało miejsce przy ul. 31-go stycznia. Przypomnijmy, że budowa rozpoczęła się w październiku 2017 roku i pierwotnie, jej zakończenie planowano na wrzesień 2018 r.

Zapraszamy na Regaty Samotników - regaty poświęcone pamięci naszego klubowego kolegi Andrzeja Ligockiego. Andrzeja pożegnaliśmy 18 lat temu po Jego niedokończonej wyprawie na Matterhorn. Jednak pamięć o nim i o jego pasji żyje w nas do dnia dzisiejszego.

Już od 8 sierpnia w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Szczecinie, Oddział Terenowy w Barlinku, będzie można zdawać egzamin na kategorię AM. Koszt egzaminu teoretycznego jest taki sam jak w przypadku innych egzaminów, czyli 30 zł. Praktyczny to już koszt 140 zł.

W piątek 19 lipca, wraz z oddaniem do użytku trasy średnicowej, na kierowców czekają spore zmiany. Zmieniona zostanie organizacja ruchu na ulicy 31 Stycznia - na skrzyżowaniu z nową drogą i na skrzyżowaniu ulic: Dworcowa, św. Bonifacego, 1 Maja, Pełczycka.

Zapraszamy wszystkich Państwa na drugi weekend, IV Letnich Wieczorów Filmowych. W piątek 19 lipca o godz. 21.30, zapraszamy na poruszającą historię trudnej miłości w świecie muzyki. Film otrzymał Oskara w kategorii najlepsza piosenka. W sobotę 20 lipca, w godz. 16.00 – 18.00, zapraszamy najmłodszych na spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Barlinku.

Drodzy klienci, w związku z rozwojem firmy Długosz Andrzej "EKO-ANWA" chcielibyśmy Was poinformować, że od dnia 01 września 2019r zmieniamy adres siedziby. Nowe Biuro znajdować się będzie przy ulicy 31 Stycznia 16 (tuż obok nowo powstałego Targowiska).

Wójt Gminy Nowogródek Pomorski oraz Mieszkańcy wsi Giżyn zapraszają na rekonstrukcję Bitwy pod Antietam z 1862 r. - widowisko plenerowe dotyczące Wojny Secesyjnej, które odbędzie się w Giżynie w dniach 25-28 lipca 2019 r. na polach w okolicy boiska sportowego.

Idący do sklepu Biedronka, od strony ulicy Żabiej natykają się na taki widok. Widać, że od kilku miesięcy nikt z kosą tam nie zaglądał. Liczymy, że zdjęcie to przypomni właścicielowi tego terenu, że wypadałoby go skosić.

Sezon piłkarski 2018-2019 dobiegł końca. Czas na podsumowanie ligi i refleksje. W zakończonym niedawno sezonie występowaliśmy w następujących kategoriach wiekowych zgłoszonych do rozgrywek zachodniopomorskiego związku piłki nożnej w Szczecinie:
● młodzik starszy rocznik 2006 i młodsi,
● orlik starszy rocznik 2008 i młodsi,

W maju tego roku, rozpoczęły się prace nad budową targowiska miejskiego „Mój rynek”. Powstające właśnie miejsce z przeznaczeniem na stoiska dla kupców sezonowych i całorocznych, usytuowane jest przy ul. 31-go stycznia i częściowo przy ul. Długiej. Dziś, po dwóch miesiącach, gołym okiem widać już postępujące prace.

Jeśli stawiasz na fachowość, rzetelność i uczciwość, zapraszamy do skorzystania z naszych usług profesjonalnego serwisu ogumienia. Zaufało nam już wielu indywidualnych klientów a dodatkowo, wpieramy rolnictwo oraz przemysł. Aby zachować bezpieczeństwo pracy maszyn ciężarowych, przemysłowych, leśnych i rolniczych, wymiana opon musi być wykonana przy użyciu specjalistycznych narzędzi przez osoby posiadające doświadczenie i szkolenie w tym kierunku.

Jak najlepiej świętować rozpoczęcie lata? Z przyjaciółmi przy stole pełnym pyszności! Już 20 lipca na godzinę 20:00 zapraszamy Was na dancing/parapetówkę, którą będziecie długo wspominać!

Co pewien czas pojawiają się na barlineckich ulicach znaki zakazu zatrzymywania. Najczęściej dzieje się tak na wniosek mieszkańców, którzy nie radzą sobie z kierowcami robiącymi co im się żywnie podoba.

15 lipca po godz. 7.30, doszło do tragicznego w skutkach wypadku na DW 151 pomiędzy miejscowościami Barlinek a Wierzchno. W okolicach zjazdu na nową ścieżkę rowerową, z nieznanych jeszcze przyczyn, jadąca od strony Pełczyc kierująca osobowym Peugeotem, zjeżdżając ze wzniesienia zjechała z drogi i uderzyła w drzewo.