pldaenfrdeuk

 poniedziałek 10 sierpnia 2020r.   imieniny: Asteria, Bernard, Bogdan

Reklama

A A A

Piękne kolorowe stroje i tańce pełne ekspresji. Tym przede wszystkim charakteryzują się romscy muzycy. 09 sierpnia na Rynku Miejskim, odbył się koncert zespołu Romani Dance z Gorzowa Wlkp., podczas którego mieszkańcy Barlinka, mogli się spotkać z kulturą, śpiewem i tańcem Romów.

09 sierpnia ok. godz. 10.30, druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, otrzymali wezwanie do jednego z barlineckich hoteli. Jak dowiadujemy się od strażaków, stwierdzono tam duże zadymienie pomieszczeń, wynikające prawdopodobnie z palących się jednorazowych ręczników.

Na naszą skrzynkę mailową przyszedł list od Rodziny Pacjenta, o którym pisaliśmy w artykule „Pacjent z koronawirusem”. Jak wówczas poinformował nas prezes Szpitala Barlinek Marek Stankiewicz, na barlinecką izbę przyjęć trafiła osoba, u której po przewiezieniu do jednego ze szczecińskich szpitali, stwierdzono koronawirusa.

07 sierpnia w Polsce padł rekord jeśli chodzi o nowe przypadki koronawirusa. Tylko dziś ujawniono 809 potwierdzonych przypadków. Najwięcej w województwie śląskim. Zmarło też 13 osób. W województwie zachodniopomorskim, mamy 14 nowych przypadków zarażenia wirusem SARS-CoV-2.

Kilka dni temu, otwarta została zabytkowa Plaża Miejska. W lipcu trwały tam intensywne prace remontowe. W związku z tym, że kąpielisko przez miesiąc było wyłączone z użytkowania, Burmistrz Barlinka podjął decyzję o bezpłatnym wstępie dla plażowiczów. Decyzja obowiązuje do końca tegorocznego sezonu turystycznego (plaża czynna będzie do 15 września włącznie).

Minister edukacji Dariusz Piontkowski, zapowiedział na zwołanej dziś konferencji prasowej, powrót uczniów do szkół. W jaki sposób od 01 września będą odbywały się zajęcia? Podano trzy warianty. Tradycyjna forma kształcenia, hybrydowa (mieszana) forma kształcenia a także kształcenie zdalne.

Klub Żeglarski SZTORM w Barlinku, jeszcze w sezonie letnim 2020, przeprowadzi dwa bezkosztowe programy adresowane do społeczności lokalnej Barlinka i okolic. Oferowane działania Klubu mają na celu przybliżenie uczestnikom walorów obszarów wodnych naszego regionu.

Swoje kiepskie oblicze, po raz kolejny pokazała DW 151, na odcinku Barlinek – Łubianka. 03 sierpnia tuż po godz. 7.00, doszło tam do zdarzenia drogowego, podczas którego, jak informują strażacy z OSP Barlinek, wpadł do rowu i uderzył w drzewo jadący od strony Gorzowa Wielkopolskiego, samochód osobowy Seat Toledo.

Zgodnie z zapewnieniami i obietnicami, z dniem 01 sierpnia, otwarte zostało kąpielisko miejskie. Ukończona została budowa pomostu, odświeżono przebieralnie i toalety a co najważniejsze, bezpieczeństwa osób kąpiących się, pilnuje dwóch ratowników.

Inauguracja sezonu nie mogła się dla Pogoni zacząć lepiej. Zawodnicy Michała Diakowa po doświadczeniu zdobytym w Pucharze Polski wyszli do tego spotkania bardzo pewnie. Tym razem przeciwnikiem Barlinka była drużyna Ogniwo Babinek.

Tegoroczne wakacje są nieco inne niż zazwyczaj. Nadal obowiązują pewne obostrzenia związane z pandemią, która opanowała cały świat. Powoli jednak wracamy do „życia” i codziennych obowiązków.

Andrzej Ligocki nauczyciel historii i geografii. Uprawiał turystykę górską, wspinał się, żeglował. Wejście na Matterhorn było jego marzeniem... Co roku by uczcić pamięć naszego kolegi, który brał łódkę i samotnie żeglował organizujemy memoriał jego imienia - Regaty Samotników.

Kwestia przejęcia kompleksu pałacowo-folwarcznego w Przelewicach przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego była tematem spotkania marszałka Olgierda Geblewicza i wicemarszałka Olgierda Kustosza z wójtem oraz radnymi gminy Przelewice. 

Przez 2 dni, czyli od 22 do 23 sierpnia, wszyscy mieszkańcy Barlinka będą mogli zajadać się pysznościami podczas kulinarnej uczty. Wybierając się na Rynek w Barlinku, gdzie odbędzie się Festiwal Dobrego Jedzenia i Piwa będziecie mieli do wyboru wiele różnorodnych dań.