pldaenfrdeuk

 

 


 czwartek 15 kwietnia 2021r.   imieniny: Bazyli, Wacław, Wiktoryn

Reklama

Auto Serwis Barlinek

Kasacja pojazdów Barlinek

Gomex Krzysztof Goryński

A A A
PRZERWA W DOSTAWIE WODY

Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne „PŁONIA” Sp. z o.o. w Barlinku zawiadamia, że w związku z koniecznością usunięcia awarii na sieci wodociągowej mającej miejsce przy ul. Strzeleckiej, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców ul. Niepodległości i Gorzowskiej wraz z ulicami przylegającymi i sąsiednimi na odcinku od Ronda Bankowego do wyjazdu z miasta w kierunku Gorzowa Wlkp. dnia 15.04.2021 r. od godz. 18.00 do 04.00.

KRYMINAŁKI - UWAŻAJMY NA SWOJE SAMOCHODY

Kilka dni temu na osiedlu Górny Taras, nieznani sprawcy wywiercili dziurę w baku w jednym z zaparkowanych tam samochodów i ukradli paliwo. Samochód był tak zaparkowany, że nie obejmowały go zainstalowane tam kamery.

NALNYCH

W ostatnim czasie, odebraliśmy w naszej redakcji kilka telefonów od Czytelników. Dotyczyły one jednego tematu, a mianowicie schodów, którymi piesi poruszają się na odcinku sklep Biedronka – ul. 31-go stycznia. Nasi rozmówcy skarżą się na ich zły stan techniczny.

WRACA PUNKT SELEKTYWNEJ ZBIÓRKI ODPADÓW KOMUNALNYCH

W trakcie jednej z ostatnich sesji barlineckiej Rady Miejskiej, po raz kolejny dyskutowano o konieczności wybudowania nowego Punktu Selektywnej Zbiorki Odpadów Komunalnych. Co jakiś czas temat ten powraca w różnych dyskusjach i pomysłach, na jego dalsze funkcjonowanie.

DZIURAWE MOSTKOWO

Problemy dróg po zimie, to częsty problem, nie tylko w naszej gminie. Gorzej, jak te kłopoty z roku na rok są pomijane a „symboliczne” zasypywaniu dziur nic nie daje. Wpadają całe koła, jazda staje się niebezpieczna a w opały mogą wpaść zarówno kierowcy jak i piesi.

POŻAR NIEUŻYTKÓW

Wraz z wiosną, rozpoczynają się problemy z pożarami nieużytków. Nie pomagają apele strażaków czy  też policjantów, trawy nadal są wypalane. Za większość takich pożarów, odpowiadają oczywiście ludzie. Dzisiejsze zdarzenie, było także spowodowane przez człowieka. 11 kwietnia ok. godz. 17.30 druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku, zostali zaalarmowani o pożarze przy ul. Kombatantów.

ZNACIE TAKIE WYJĄTKOWE MIEJSCA?

Piętnujemy śmiecenie, którego ostatnio niestety bardzo dużo. Sami wysyłacie nam zdjęcia, prosicie o interwencję, bowiem na spacerach spotykacie porzucone w lasach i skwerkach sterty starego sprzętu agd i opon. Dziś, postanowiliśmy pokazać Wam tą piękniejszą stronę naszego miasta.

BĘDĄ PIENIĄDZE, NIE BĘDZIE ŚMIERDZIEĆ

Temat smrodu i zanieczyszczeń w „jeziorku” pomiędzy ul. Kwiatową a osiedlem mieszkaniowym, znany jest naszym Czytelnikom od dawna. Wnioskować tak można z komentarzy pod artykułem „Smród, że aż zatyka”, który ukazał się pod koniec marca na naszej stronie oraz profilu społecznościowym fb.

NOWY PUNKT SZCZEPIEŃ MASOWYCH W BARLINKU

W związku z planowanym utworzeniem nowego punktu szczepień masowych przeciwko COVID-19 dla mieszkańców Gminy Barlinek konieczne jest skompletowanie kadry medycznej zespołu szczepiącego.

REFERENDUM NIE BĘDZIE

W trakcie ostanie sesji barlineckiej Rady Miejskiej, ktora odbyła się 6. kwietnia br., radni zajmowali się tematem referendum, ktore dotyczyć miało barlineckiego Szpitala sp. z o.o. Przypomnijmy, że w referendum mieszkańcy miasta mieli odpowiedzieć na pytanie: Czy zgadzasz się na zamknięcie lub częściowe ograniczenie oddziałów lub prywatyzację Szpitala Powiatowego w Barlinku?

KONKURS FOTOGRAFICZNY W MOCZYDLE

Pandemia koronawirusa zmusiła wszystkich do szukania nowych sposobów na realizowanie zadań integracyjno-kulturalnych. W Moczydle dzieci mogły wziąć udział w e-konkursie fotograficznym „W poszukiwaniu wiosny”.

W ŚWIĘTA STRACILI WSZYSTKO

W Święta Wielkanocne, w nocy z 4 na 5 kwietnia, sześć rodzin straciło dach nad głową. Wśród nich dzieci, najmłodsze ma rok. Dramat wydarzył się niedaleko Myśliborza, w miejscowości Golczew. Pożar domu wielorodzinnego, gasiło kilka jednostek straży pożarnej. Do budynku, rodziny nie mogą wrócić. Nie mają do czego. W ciągu kilku godzin, spłonął dorobek ich życia. 

ODPADÓW NIE MA A PŁACIĆ TRZEBA

W ostatnim czasie odebraliśmy kilka telefonów od osób prowadzących działalność na terenie miasta, którzy ze względu na pandemię wytwarzają dużo mniej odpadów, niż przed pandemią. Bardzo często zakład lub sklep musiał być zamknięty.

DOBRY WYNIK ZMARZLIKA I NOWACKIEGO DAJĄ ZWYCIĘSTWO STALI GORZÓW

Kilka dni temu Bartosz Zmarzlik zwyciężył w Kryterium Asów, a dzisiaj żużlowcy Moje Bermudy Stali Gorzów cieszyli się z wygranej nad mistrzami Polski z Leszna. Z dobrej strony pokazał się Kamil Nowacki, a najlepszy w barwach żółto-niebieskich był Zmarzlik.