pldaenfrdeuk


 sobota 18 stycznia 2020r.   imieniny: Krystyna, Małgorzata, Piotr

Reklama

A A A

Najsłynniejszy miś o wielkim sercu lecz małym rozumku, w tym roku obchodzi 138 urodziny. Urodził się 18 stycznia, lecz świętować zaczął już dzień wcześniej. 17 stycznia, najmilszy mieszkaniec Stumilowego Lasu, wraz z Królikiem i Kłapouchym, odwiedzili przedszkola w Barlinku oraz Mostkowie.

 Kolejne bloki i domy w Barlinku zyskują piękne elewacje. Miasto wygląda zdecydowanie bardziej reprezentatywnie a z krajobrazu znikają obdrapane ściany, szczególnie te, znajdujące się w miejscach często uczęszczanych przez turystów. Za termomodernizacje budynków zabrała się zarówno SM „Piast” jak i Barlineckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego.

W tym roku tancerze z grupy tanecznej Fabryka Tańca Barlinek postanowili uczcić Dzień Babci i Dziadka nieco wcześniej niż mówi kalendarz. Do Sali widowiskowej zaproszone zostały babcie oraz dziadkowie wszystkich członków grupy, aby wraz z resztą publiczności podziwiać przygotowane układy taneczne.

Czynimy starania, aby utworzyć formy pobytu i aktywności dla osób dorosłych, co pozwoliłoby na funkcjonowanie całego – spójnego systemu rehabilitacji, edukacji i opieki nad osobami z niepełnosprawnością – od urodzenia do późnej starości.

16 stycznia przed południem, doszło do wypadku drogowego tuż przy hotelu na Rynku Miejskim. Z informacji udzielonej przez oficera prasowego KPP w Myśliborzu asp. sztab. Jacka Poleszczuka dowiadujemy się, iż jadący w kierunku Gorzowa 42-letni kierujący motorowerem, wjechał w przechodzącą po pasach 84-letnią kobietę.

Barlinecki Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie Feeling Dance Group, serdecznie zapraszają 17 stycznia (piątek) o godz. 18.00 do sali widowiskowej BOK na spektakl „To i owo, tędy i owędy, czyli coś o Was i o Nas”. Nasz spektakl zrodził się z inicjatywy młodzieży.

barlinek

Wszystkich miłośników tańca, zapraszamy na dancing do Restauracji „Limba”, gdzie specjalnie dla naszych Gości, zaserwujemy najlepsza muzykę w wykonaniu DJ’a. Karnawał to czas zabawy, szaleństw i chwile spędzone w najlepszym towarzystwie. Nie zmarnuj go na siedzeniu w domu.

RÓŻNE NAZWY, CEL JEDEN. Prawidłowością jest gdy każda kostka, staw, więzadło znajdują się na swoim miejscu – wtedy czujemy się dobrze, nic nas nie boli. Problem zaczyna się, gdy przesunie się krąg lub dysk w kręgosłupie, wtedy gdzieś nas ciągnie, piecze, a ból promieniuje do nogi, klatki piersiowej, z szyi na rękę i dłoń. Wtedy z pomocą przychodzi terapia manualna.

Komitet Społeczny Budowy Pomnika-Popiersia Bronisława Bagińskiego informuje że z dniem 20.01.2020r. kończymy zbiórkę na w/w pomnik. Dziękujemy serdecznie wszystkim ofiarodawcom, sponsorom którzy wsparli nasz wspólny cel.

Dużym sukcesem zakończyła się kolejna z metamorfoz, którą tym razem przy pomocy Centrum Dietetycznego Naturhouse Barlinek, przeszła Pani Agnieszka. Kuracja trwała dziesięć miesięcy. Dziś, nadszedł czas aby wszystko podsumować. Obecnie pani Agnieszka jest szczuplejsza o 35 kg.

Barlinecka Akademia Futbolu znalazła się w gronie najlepszych szkółek piłkarskich w Polsce. Szkolenie prowadzone w grupach młodzieżowych zostało docenione przez Polski Związek Piłki Nożnej, który zdecydował o przyznaniu BRĄZOWEGO Certyfikatu.

Mimo surowych kar za kierowanie samochodem lub innym pojazdem pod wpływem alkoholu, policjanci praktycznie każdego dnia ujawniają takie przypadki na terenie Barlinka.

13 stycznia w barlineckim muzeum, odbyło się wręczenie nagród w ogłoszonym w grudniu ubiegłego roku, konkursie plastycznym „Barlineckie anioły”. Technika wykonywania prac była dowolna. Nie było też ograniczeń wiekowych. Najmłodszy uczestnik zabawy miał 3 lata a najstarszy 91 lat.

Ważny rok w kierunku dalszej rewitalizacji swoich terenów uczyniła Gmina Barlinek. Lokalny samorząd pozyskał eurofundusze Regionalnego Programu Operacyjnego na kolejny szósty już projekt uwzględniający renowację przestrzeni publicznych. Tym razem wsparcie z UE pozwoli na modernizację parku miejskiego przy ul. Gorzowskiej.