pldaenfrdeuk

 czwartek 2 kwietnia 2020r.   imieniny: Franciszek, Władysław, Władysława

Reklama

A A A

Z uwagi na rozprzestrzenianie się koronawirusa, od 1 kwietnia 2020 r. obowiązują nowe ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Rząd wprowadził zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, zieleńców. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł.

Zapraszamy do skorzystania z oferty firmy Elmir, obejmującej:
- kompleksowe zaopatrywanie firm, inwestycji budowlanych i osób prywatnych w artykuły elektryczne,
- fachowe doradztwo w zakresie instalacji elektrycznych oraz doboru oświetlenia,
- usługi montażu instalacji elektrycznych,
- dowóz zakupionych materiałów na miejsce wyznaczone przez klienta.

W marcu tego roku, na portalu zrzutka.pl, ogłoszona została zbiórka na rzecz barlineckiego szpitala w ramach walki z koronawirusem. Już po kilku dniach, udało się zakupić wiele bardzo potrzebnych rzeczy, które wesprą pracowników szpitala w walce z tym niewidzialnym wrogiem.

Jej największą atrakcją będzie modernizowany most w Siekierkach, ale ciekawych miejsc i pięknych widoków na Trasie Pojezierzy Zachodnich nie zabraknie. Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie ogłosił właśnie przetarg na wykonanie blisko kilometrowego odcinka tras rowerowych w Pełczycach. To nie jedyne prace jakie trwają na tym szlaku.

Z uwagi na błyskawiczne rozprzestrzenianie się koronawirusa, rząd polski wprowadza nowe ograniczenia. Liczba osób zakażonych i zmarłych rośnie w zastraszającym tempie a jak widać, nie wszyscy stosują się do dotychczasowo wprowadzonych ograniczeń. W związku z tym, w weekendy zamykane będą sklepy ogólnobudowlane, bowiem one teraz są najbardziej oblegane.

W poniedziałek, 30 marca br. na terenie gminy Barlinek w kwarantannie przebywają 62 osoby. Zdarzają się niestety osoby, które podczas kontroli przebywania w miejscu kwarantanny, są nieobecnie.

O powstaniu Barlinka wiemy dużo. Jego pierwszym burmistrzem był Henryk Toyte. Rycerz, za rządów którego miasto rozrosło się, było silne i bogate. Akt nadania praw miejskich został podpisany 25 stycznia 1278 roku. W legendzie, napisanej przez Romanę Kaszczyc, możemy przeczytać, że duch Henryka Toyte nawiedza miasto, gdy tylko dzieje się w nim coś złego.

W trakcie ostatniej sesji Rady Powiatu w Myśliborzu, radni dyskutowali m.in. o pieniądzach dla szpitala w Barlinku i Dębnie. Według projektu uchwały o zmianie budżetu powiatu myśliborskiego, barlinecki szpital miał otrzymać pożyczkę w kwocie 300 tys. zł. Szpital w Dębnie miałby być dofinansowany kwotą 685 tys. zł.

W listopadzie ubiegłego roku, ruszyły prace rozbiórkowe na Stadionie Miejskim im. Bronisława Bagińskiego w Barlinku. Dziś, 27 marca, zajrzeliśmy na teren budowy. Wyburzone zostały już budynki administracyjne oraz szatnie i jak widać, nowe baza lokalowa pnie się ku górze.

Około 120 osób objętych jest kwarantanną w powiecie myśliborskim. Około 38 w gminie Barlinek. Taki jest stan na dzień 25 marca br. Informację uzyskaliśmy od rzecznika prasowego Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu, asp. sztab. Jacka Poleszczuka.

W związku z koniecznością podjęcia działań związanych z rozpowszechnianiem się coronawirusa COVID – 19, a co za tym idzie z koniecznością odizolowania osób, które potencjalnie mogą być nim zarażone, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informuje, że została uruchomiona Aplikacja Kwarantanna Domowa.

Zarząd Przedsiębiorstwa Wodociągowo-Kanalizacyjnego PŁONIA Sp. z o.o. w Barlinku informuje, że w okresie do 14.04.2020 r., na podstawie § 10 Rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, wprowadza następujące ograniczenia w wykonywaniu zadań o charakterze publicznym:

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, wydała odpowiednie dyspozycje co do miejsc przeznaczonych do odbywania kwarantanny. Chodzi o obiekty użyteczności publicznej. W powiecie myśliborskim są to: były ośrodek OHP w Rowie, Szkoła Podstawowa w Myśliborzu, Hala Sportowo – Rehabilitacyjna w Dębnie a także I Zakład pielęgnacyjno – opiekuńczy, ul. Szpitalna 10 w Barlinku.

Już od jutra, 25 marca, na terenie kraju obowiązywać będą nowe obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. O tych istotnych zmianach poinformowali na konferencji premier Mateusz Morawicki oraz minister Łukasz Szumowski. Najważniejszym punktem zmian jest ograniczenie przemieszczania się. Obowiązek pozostania w domach dotyczyć będzie wszystkich osób przebywających na terytorium Polski. Tylko w trzech przypadkach będzie można wyjść z domu. Jakie to wyjątki, wyjaśniamy poniżej.