pldaenfrdeuk

 czwartek 23 maja 2019r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

A A A

Ulewne deszcze, które towarzyszyły dzisiejszej nocnej burzy, dały się we znaki wielu mieszkańcom Barlinka. Efekt tej gwałtownej pogody, można było zobaczyć tuz po tym, jak wzeszło słońce. Zalanych zostało wiele ulic, piwnic, garaży. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Barlinku otrzymali pięć zgłoszeń do m.in. zalanego garażu przy ul. Gorzowskiej i wypompowywania wody z piwnic.

30 kwietnia 2018 roku pisaliśmy o fekaliach i papierze toaletowym, który pojawia się na skrzyżowaniu ulic Górna i Chmielna, po większych opadach deszczu. Wtedy też usłyszeliśmy, co trzeba zrobić, żeby do tego nie dochodziło.

Ulewne opady deszczu, występujące w nocy 22 maja, spowodowały liczne podtopienia na terenie całej Gminy Barlinek. Ucierpiało również budowane obejście Barlinka w ciągu DW 151. Wielu mieszkańców miasta, przesyła nam fotografie oraz informuje nas o uszkodzeniach skarp wokół budowy.

Stowarzyszenie „Plantacja Wyobraźni – MDK” ma wielką przyjemność zaprosić rodziny z dziećmi na wspólną zabawę z okazji Dnia Dziecka oraz pełen frajdy start naszego nowego projektu. Od jesieni zeszłego roku rozszerzyliśmy działalność naszego stowarzyszenia o cykliczne, twórcze zajęcia w Klubie Plantacji Wyobraźni, który mieści się w wynajmowanym przez nas lokalu na ul. 11-go Listopada 3.

Sobota 18 maja br. na długo zapisze się w pamięci byłych uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Barlinku, którzy w latach 1964 – 1972 uczęszczali do tej placówki. Po upływie niemal pół wieku (równe 47 lat) absolwenci dwóch klas z ul. Leśnej spotkali się na wspólnym zjeździe, aby powspominać dziecięce, szkolne lata z tamtego okresu. Wcześniej potkanie takie nigdy nie miało jeszcze miejsca.

Wielokrotnie na naszej stronie pojawiały się artykuły o wypadkach, czasem tragicznych w skutkach, które miały miejsce na trasie Barlinek – Łubianka. Zdarzenia te spowodowane były zarówno przez brawurę kierowców, jaki i złą pogodę, fatalny stan nawierzchni czy wreszcie przez słabo oznakowane niebezpieczne zakręty.

W dniach 15-17 maja 2019 r. uczniowie klas V a, b i c wraz z wychowawczyniami (Anna Mariańska, Dorota Kowalska, Renata Sufleta i Joanna Solińska) wybrały się na wycieczkę nad Zatokę Gdańską. Naszą podróż rozpoczęliśmy od Gdyni, gdzie zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem zabytkowy, trzymasztowy żaglowiec „Dar Pomorza”.

Członkowie Związku Dzieci Wojny z Barlinka i Myśliborza na zaproszenie Pani poseł na Sejm Alicji Kaczorowskiej w dniu 6 maja 2019r udali się do łodzi na Centralne obchody Święta Dnia Dzieci Wojny pod pomnikiem Pękniętego Serca.

Ponad 400 tys. zł to kwota z budżetu województwa zachodniopomorskiego, jaka zostanie przeznaczona na przebudowę drogi powiatowej na terenie powiatu Choszczeńskiego. Umowę gwarantującą wsparcie beneficjentowi podpiszą w Choszcznie 21 maja br. wicemarszałek Tomasz Sobieraj i członek zarządu Janusz Gromek.

19 maja na Boisku „Orlik” przy ul. Leśnej, odbył się II Turniej Piłki Nożnej „Skrzatów” rocznik 2012/2013 o Puchar Burmistrza Barlinka, zorganizowany przez Lokalnych Animatorów Sportu z Orlika Marka Kurzawskiego i Łukasza Blezienia. Wzięło w nim udział osiem drużyn z województwa zachodniopomorskiego oraz lubuskiego.

19 maja ok. godz. 1.30 w nocy, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej otrzymali zgłoszenie o pożarze mieszkania w domu wielorodzinnym przy ul. Strzeleckiej. Pierwsze jednostki straży dojeżdżające na miejsce, zastały płomienie wydobywające się z okien domu.

W piątek zaległe spotkanie PGE Ekstraligi, a w sobotę wielka inauguracja cyklu Grand Prix. Tak wyglądał ostatni weekend w wykonaniu Bartosza Zmarzlika. Żużlowiec z Kinic w piątek cieszył się ze zwycięstwa swojej drużyny, w sobotę nie był już tak zadowolony.

18 maja w całej Europie, odbywa się wyjątkowe święto. W tym dniu wszystkie jednostki kultury, ale i nie tylko (bowiem od pewnego czasu są to np. mennica państwowa, archiwa, Pałac Prezydencki, teatry), otwierają swe drzwi, aby każdy mógł zobaczyć od środka, jak na co dzień pracują różne instytucje.

Kolejny już raz w Barlinku, na boiskach Orlik przy ul. Leśnej i Szosowej rozegrano Wojewódzkie Mistrzostwa w Piłce Nożnej o puchar komendanta wojewódzkiego Ochotniczych Hufców Pracy "Orlik 2019".