pldaenfrdeuk


 czwartek 13 grudnia 2018r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

barlinek

List następującej treści otrzymała nasza redakcja. "Wiele lat temu zbierano pieniądze wśród społeczności gminy Barlinek na budowę basenu. Z informacji jakie do mnie docierają nawet pracownicy od swoich poborów, za zgodą mieli odciągane z wynagrodzenia środki na ten cel. Nikt nie wie co stało się z tym projektem?

W jaki sposób spożytkowane zostały zgromadzone pieniądze. Na co zamiennie je przeznaczono? Czy można dotrzeć do tych informacji i wyjaśnić społeczeństwu tą zagadkę? Proszę wyjaśnić, co z budową basenu w Barlinku, tematem poruszanym w czasie poprzedniej kampanii wyborczej przez obecnego Pana burmistrza? Znowu jest on wpisany w budżet na 2018 rok. Czy będzie wybudowany?"

REKLAMA

Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński odpowiada. "W Urzędzie Miejskim w Barlinku nie ma informacji pisemnej na temat inicjatywy budowy basenu w Barlinku z lat 80-tych i 90-tych poprzedniego wieku. Z przekazu ustnego wynika, że wówczas zebrane pieniądze zostały przekazane na konto barlineckiego Szpitala. Być może jakieś dokumenty znajdują się w Szpitalu. Zgodnie z zapowiedziami w tym roku zostanie przygotowana koncepcja budowy krytego basenu w Barlinku. Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego „Górnego Tarasu” przewiduje lokalizację basenu przy kompleksie sportowym Szkoły Podstawowej nr 4. Z koncepcji wynikać będzie zakres przedsięwzięcia m.in. wielkość pływalni, infrastruktura towarzysząca, technologia wykonania, ilość osób korzystających, koszt budowy, koszt utrzymania. Decyzja w sprawie realizacji budowy będzie podjęta w późniejszym czasie".

js

INFORMACJA URZĘDU MIEJSKIEGO W SPRAWIE BASENU NA GÓRNYM TARASIE

BĘDZIE BASEN NA GÓRNYM TARASIE?

barlinek
Szkoła Podstawowa nr 4

 

Komentarze  

0 #19 Guest 2018-04-17 07:06
Barlinka nie stać na basen choć chciałbym byśmy go mieli.Nie ma co dobijać budżetu n zawsze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #18 Guest 2018-04-12 11:13
Znowu przed wyborami burmistrz mami "ciemny elektorat" wizja basenu. Dla pełni wazeliniarstwa najlepiej bezpłatnego, ewentualnie za symboliczną kwotę- szczegolnie dla licznych poborców 500+. Przecież basen utrzyma się sam.
Jak juz ktoś napisał, burmistrz (z wyjątkiem utrzymania świetnej kondycji w tenisie, jak i biegach) nie zrobił praktycznie nic.
Jak wiadomo, wiele inwestycji wymaga załatwiania ich przez długi okres czasu. Poprzednicy załatwili, obecni zbieraja laury, za inwestycje i rozwój infrastruktury miasta.
Poza tym, najwazniejsze - podobnie, jak w wielkiej polityce naszego kraju - od podpisu jest burmistrz, od rządzenia Szanowny Pan Maciejewski.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #17 Guest 2018-04-12 11:06
Znowu przed wyborami burmistrz mami "lud ciemny obietnicą basenu! Jak juz ktoś napisał- obecny burmistrz nie zrobił praktycznie nic. Warto zauważyć, ze wiele inwestycji załatwiane jest przez długi okres czasu - poprzednicy załatwili, obecni zbierają laury za inwestycje i rozwój infrastruktury miasta.
Poza tym, najważniejsze - sytuacja, jak w wielkiej polityce naszego pieknego kraju - od stawiania podpisu jest burmistrz, od rządzenia Szanowny Pan Maciejewski.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #16 Guest 2018-04-12 07:42
Wszyscy tylko mamią żeby tylko ich wybrali. Marzy mi się rada miasta złożona z całkiem nowych ludzi. Ciekawe jakich kandydatów na burmistrza a co za tym idzie do rad przyniosą nam te wybory. Chyba ze będą jacyś niezależni od nikogo.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #15 Marceli 2018-04-12 06:30
Szanuję każdego, kto ma własne zdanie i niezależnie od warunków, zawsze je prezentuje. Zbliżające się wybory samorządowe wywołują panikę u każdej władzy, której marzy się reelekcja. Odkurzają wówczas głęboko zagrzebane pomysły, aby kolejny raz wywołać dyskusję, która kolejny raz nic nie wniesie. Gdyby wywołana koncepcja budowy basenu została zlecona z początkiem kadencji obecnej władzy samorządowej, podejrzewam, że mocno bym ją wspierał. Dzisiejsze odgrzane ziemniaki smakują jakoś paskudnie. Kolejny raz ktoś próbuje wywoływać emocje i tylko emocje. Kocham marzyć, ale dzisiaj czuję się manipulowanym i nie wierzę (!!!!) w szczere intencję Dariusz Z. i jego otoczenia.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #14 Guest 2018-04-12 06:00
do guest11. Wybacz, ale obecny burmistrz nie wywołuje u mnie żadnych reakcji, tak *** burmistrza to u nas nie było. W przeciwieństwie do ciebie- klakiera burmiego jestem ogarniętą osobą i widzę,że brak własnych pomysłów obecnemu burmistrzowi, przegląd inwestycji z ostatniej kadencji to pomysły poprzedniego Burmistrza.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #13 meslia 2018-04-11 19:35
Pan Burmistrz napisał że :
"Zgodnie z zapowiedziami w tym roku zostanie przygotowana koncepcja budowy krytego basenu w Barlinku. "
Kto i ile za tą dokumentację zapłaci?
Czy to jest działanie gospodarne?
Czy mam prawo jako mieszkaniec czuć się oszukany?

To troszkę tak jakby nie było mnie stać na kawalerkę, a że żona chciałaby domek, to ja jej kupiłbym chociaż koncepcję!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #12 Guest 2018-04-11 15:03
Basen w dzisiejszych czasach to żaden rarytas. To niezbędna infrastruktura takiego miasta jak Barlinek. Chociażby dla prawidłowego rozwoju naszych dzieci i wnuków , a i dziadkom też coś się należy!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 #11 Guest 2018-04-11 13:51
gust 8 burmistrz poprzedni mamił cię tyle lat i ci nie przeszkadzało a ten działa na ciebie jak płachta na byka. a użycie wyrażenia że nic nie robił przez 4 lata ogarnij się i rozejrzyj a nie piszesz głupoty
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #10 Guest 2018-04-11 13:27
Mieszkańcy S.M. DOM. zapłacili już za wodę do trzech pełnowymiarowych basenów olimpijskich.
Cytować | Zgłoś administratorowi