pldaenfrdeuk


 czwartek 21 marca 2019r.   imieniny: Benedykt, Lubomira, Mikołaj

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W roku szkolnym 2017/2018 w województwie zachodniopomorskim, odbył się szereg konkurów zorganizowanych przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Uczniowie współzawodniczyli z wiedzy z takich przedmiotów jak polonistyka, matematyka, chemia, biologia, geografia, język angielski, język niemiecki, fizyka, historia i wiedza o społeczeństwie.

Celem ogłoszonych konkursów, opartych na zasadzie powszechności i dobrowolności, było m.in. motywowanie szkół do podejmowania różnorodnych działań w zakresie pracy z uczniem zdolnym, rozwijanie zainteresowań uczniów, pobudzanie do twórczego myślenia oraz rozwijanie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktycznym działaniu, pogłębianie wiedzy i umiejętności w zakresie wybranego przedmiotu, promowanie szkół i uczniów szczególnie uzdolnionych a także wdrażanie uczniów do samokształcenia i przygotowanie ich do nauki na kolejnych etapach kształcenia.

REKLAMA

Konkursy zorganizowane były w formie trzystopniowej: I etap – szkolny, II etap – rejonowy i III etap – wojewódzki. I właśnie ten ostatni etap, etap wojewódzki, zakończył się kilka dni temu. Oto wyniki uczniów klas gimnazjalnych ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku.

Laureaci:

Marta Łentek – biologia  
opiekun: Danuta Zajączkowska

Kajetan Borowski – chemia
Aleksandra Kozioł – chemia  
opiekun: Wioletta Kozioł

Alexander Wehling – język niemiecki  
opiekun: Sławomira Pawłowska

Finaliści:

Aleksandra Kozioł – biologia (opiekun: Danuta Zajączkowska)
Roksana Makowska – geografia (opiekun: Wojciech Burzyński)
Kacper Kucz – wiedza o społeczeństwie (opiekun: Anna Mariańska)
Alexander Wehling – język angielski (opiekun: Jolanta Rybarczyk)
Alicja Pietruszewska – język angielski (opiekun: Jolanta Rybarczyk)
Leonie Frey – język niemiecki (opiekun: Aleksandra Hoffmann)
Lea-Marie Frey – język niemiecki (opiekun: Sławomira Pawłowska)
Jakub Olszewski – język polski (opiekun: Regina Bęben)
Alicja Pietruszewska – język polski (opiekun: Regina Bęben)

Laureaci konkursów przedmiotowych są zwolnieni z odpowiedniej części egzaminu gimnazjalnego oraz otrzymują pierwszeństwo podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Finaliści konkursów przedmiotowych uzyskują dodatkowe punkty podczas rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych.

Wszystkim laureatom i finalistom, jak również ich opiekunom, składamy ogromne gratulacje!

SP4

barlinek

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+7 #1 Guest 2018-04-12 08:04
Brawo uczniowie. Brawo nauczyciele. Fajnie, że niektórzy co już chyba 100 lat uczą nadal chcą i mają sukcesy. Stara gwardia najlepsza.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież