środa 23 maja 2018r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

barlinek

- Od pewnego czasu myślę, że wszyscy obserwują to, co wita przy wjeździe od strony Lipian - mówił w trakcie sesji barlineckiej Rady Miejskiej radny Romuald Romaniuk. - Mówię o zlokalizowanym złomowisku zlokalizowanym przy rondzie wjeżdżając od strony Lipian. Powiem tak, w tamtym roku było tych złomów na tym placu mniej.

Widzę, że rośnie to już na wysokość pierwszego piętra. Szanowni państwo, w ubiegłym roku nie wyglądało to tak strasznie. Teraz wygląda to ohydnie. W tym miejscu, w tej lokalizacji tak wielkie złomowisko? Stąd moje pytanie. Czy to będzie jeszcze rosło w górę? Czy mają wszystkie pozwolenia na tego typu złomowanie? Czy tam są spełnione wymogi jeżeli chodzi o rozbiórkę, demontaż silników? Ja wiem, że jest to prywatna działka, ale chyba istnieją jakieś przepisy, które powinny to normować.

REKLAMA

Chciałbym, żeby urząd w tej kwestii, jeżeli chodzi o referat ochrony środowiska, zapoznał się z całą dokumentacją, czy są spełnione wszystkie warunki w tym miejscu? Czy nie można w jakiś sposób wymusić pewnych rzeczy? Chciałbym, żeby to sprawdzić, dostać pełną informację, co w tej sprawie zostało zrobione? W jaki sposób jest to wszystko zabezpieczone? - mówił m.in. radny Romaniuk.

Burmistrz Dariusz Zieliński, odpowiadał. - Oczywiście sprawdzimy, czy ta działalność prowadzona jest zgodnie z pozwoleniami? I odpowiemy panu radnemu na piśmie.

js

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

-1 #39 Guest 2018-05-18 15:36
Na rondzie chłopaki się uwijają nawet nocki walą. Także cierpliwości współmieszkańcy miasta prace już prawie skończone.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-9 #38 J23samol 2018-05-17 15:04
Cytuję Guest:
Jak długo będzie trwały prace na Pracowników Płoni, od kilku tygodni oprócz płotków nic się nie dzieje. Porobili objazdy i zadowolenie z siebie. Hołdują zasadzie:
"Szefie:
-Chwałą nas.
-Kto?
-Wy nas a my was"


Gdyś wykazał się minimalna wyobraźnią to widziałbyś że prace wykonuje firma trzecia, a nie PŁONIA. Idź i patrz.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-5 #37 J23samol 2018-05-17 15:02
Cytuję Guest:
Z tymi pracami na rondzie to jakieś żarty ile jeszcze to bedzie trwało, bo końca nie widać. Codziennie pompują dziure wykopali i tyle. Współczucie dla ludzi co mieszkaja na przeciwko codzienne hałasy znosic musza od rana już tyle tygodni.


Pójdź i zobacz !!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #36 Guest 2018-05-15 14:25
Z tymi pracami na rondzie to jakieś żarty ile jeszcze to bedzie trwało, bo końca nie widać. Codziennie pompują dziure wykopali i tyle. Współczucie dla ludzi co mieszkaja na przeciwko codzienne hałasy znosic musza od rana już tyle tygodni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #35 Guest 2018-05-15 06:25
Jak długo będzie trwały prace na Pracowników Płoni, od kilku tygodni oprócz płotków nic się nie dzieje. Porobili objazdy i zadowolenie z siebie. Hołdują zasadzie:
"Szefie:
-Chwałą nas.
-Kto?
-Wy nas a my was"
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #34 Guest 2018-05-13 15:39
Cytuję Guest:
może chociaż niech założą betonowy płot żeby tego aż tak nie było widać

Dobre-betonowy płot, a co to takiego? Sztachety z betonu?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 #33 Guest 2018-05-12 19:28
Pisze się "poza nią"...
W Barlinku Radni nie próbują nawet załatwiać spraw w swoich okręgach we własnym zakresie, a właściwie niewiele robią poza wizytami na sesjach i komisjach. Gdyby p.Romaniuk chciał się wykazać, to pierwsze co powinien zrobić, to porozmawiać z szefem firmy i następnie z Burmistrzem i znaleźć rozwiązanie. Rzucanie problemu Burmistrzowi na sesji to najgorsze i populistyczne postępowanie...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+37 #32 Guest 2018-05-12 12:19
Kierowcy wjeżdżający do Barlinka mają przede wszystkim obowiązek obserwować to co się dzieje na drodze,a nie skupiać się na tym co jest po za nią,natomiast mieszkańcy Barlinka i ewentualni wyborcy mają obowiązek przyglądać się swoim przedstawicielom w Radzie Miasta i wyciągać wnioski.Jeżeli chodzi o radnego Romaniuka to on powinien na koniec kadencji przedstawić dokładny raport z tego co on jako radny dla Miasta zrobił przez te ostatnie cztery lata.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+58 #31 Tedeusz 2018-05-12 08:01
Myślę, że im bliżej wyborów tym bardziej niektórym (bez)radnym woda sodowa uderza do głowy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #30 J23samol 2018-05-12 07:02
Cytuję Guest:
Panowie radni, podsuwam gorący temacik :)
SW Płonia - przyciśnijcie prezesa do działania, obiecał remont dziury w rondzie w max 7 dni !!! Tymczasem Lipowa rozjeżdżana przez TIRy od ponad miesiąca!!! a w dziurze echo tylko słychać... prędzej chyba obwodnica powstanie niż zrobią tą rure...


Ciekawe, komu prezes obiecał, bo na pewno nie radnym . Po drugie obwodnica w tym roku nie powstanie, więc na pewno dziura wcześniej zniknie. Po trzecie ta dziura nie stanowi własności Płoni, a wykonawcy robót który ją wykonał, bo za dziurę Płonia nie zapłaciła .
Cytować | Zgłoś administratorowi