pldaenfrdeuk

 czwartek 23 maja 2019r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

07 czerwca w sali konferencyjnej Barlineckiego Ośrodka Kultury, miała miejsce polsko – niemiecka konferencja „Fenomen rozwoju nordic walking: rekreacja i sport”. Spotkanie odbyło się z okazji okrągłego, dziesięcioletniego jubileuszu Barlinka jako Europejskiej Stolicy Nordic Walking oraz współpracy na tym polu z naszymi zachodnimi sąsiadami.

Konferencja, tuż po przywitaniu gości, rozpoczęła się od wręczenia nagród oraz wyróżnień wszystkim zaangażowanym w promocję nordic walking. Dalsza część spotkania, to ogromna dawka wiedzy dotyczącej „chodzenia z kijami”. Gościem specjalnym konferencji był Olgierd Bojke – prekursor tej dyscypliny, współtwórca tras w Europejskiej Stolicy Nordic Walking, który pracuje obecnie nad nowym opracowaniem naukowym dotyczącym nordic walking.

Na swoich najnowszych badaniach opierał prezentację, którą mogli obejrzeć zgromadzeni na sali słuchacze. Opowiedział również o wdrażanym w życie projekcie „Nordic Walking na receptę”, który traktować ma tą dyscyplinę sportu, jako swojego rodzaju lek na różne dolegliwości np. w chorobach metabolicznych czy w leczeniu pozawałowym. W dalszych wystąpieniach Barlinek został użyty jako przykład sukcesu w budowaniu marki miejsca.

 

REKLAMA

Według autorów prezentacji – Domu Marki Max Von Jastrov, jest to wypadkowa odwagi, zapału i konsekwencji. Spotkanie było świetną okazją do wymiany doświadczeń w zakresie organizacji imprez czy zajęć. Nieodzownym elementem każdego wystąpienia był aspekt prozdrowotny nordic walking. Chodzenie z kijami niesie dla naszego organizmu więcej korzyści niż mogłoby się nam wydawać a do tego jest bardzo proste i przyjemne. O dane statystyczne dotyczące nordic walking zadbał założyciel portalu Chodzezkijami.pl Krzysztof Walczak. W przerwie, w części artystycznej, wystąpił Feeling Dance Group.

Zebrani goście mogli również obejrzeć przygotowaną na tą okazję wystawę fotograficzną, która przedstawiała ważne wydarzenia z całych dziesięciu lat istnienia Europejskiej Stolicy Nordic Walking. Po wysłuchaniu prelekcji, uczestnicy projektu udali się na Rynek Miejski, gdzie przeprowadzona została rozgrzewka przed rajdem, będącym jedną z części spotkania. Meta rajdu a zarazem zakończenie konferencji, odbyło się w Europejskim Centrum Spotkań przy ulicy Leśnej.

Mati

barlinek

„Projekt jest dofinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa (Fundusz Małych Projektów w ramach Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska w Euroregionie Pomerania)”
Nazwa projektu: „Jubileuszowe spotykanie polsko – niemieckie w Europejskiej Stolicy Nordic Walking”
Numer projektu: FMP-0158-18

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

0 # Guest 2018-06-18 09:02
Kiedy wytniecie kijki?Było obiecane.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-06-09 08:38
Propagandowe hasło jakim jest europejska stolica sugeruje z czymś co ma zasięg europejski i centralny,a tym czasem w Barlinku nie ma nawet głównych organizacji i stowarzyszeń tego sportu,mało tego Barlinek nigdy nie był poważnie brany w kalendarzu imprez o zasięgu ogólnopolskim.Wystarczy zapytać mieszkańca Warszawy,Krakowa czy Lublina o Barlinek to naprawdę nikt nie będzie wiedział gdzie to miasteczko się znajduje,a już na pewno nie będzie kojarzone z nordic walking.Jeśli jest tu jakaś promocja to na pewno nie Barlinka,ale specjalistów od papierkowych,planowanych projektów,do złudzenia podobnych do tych z czasów Polski ludowej.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
0 # Guest 2018-06-08 12:52
Gdyby któryś z urzędników wziął szpadel i wyrównał dojazd do GT przez torowisko przy dworcu, to pewnie bym na niego zagłosował.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-06-08 10:53
Cudze sukcesy dobrze się bierze, jako swoje, nawet rozdaje się dla innych, niech się wezmą do roboty i sami zasłużą na swój sukces a nie przypisywać sobie czyjeś
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-06-08 10:01
Przykre tylko jest to że nagrodę za pomysł Zygmunta odbierają ci , którzy byli zawsze przeciwni NW w Barlinku.Mieli nawet wycinać największe kije.Okazało się jednak że był to strzał w dziesiątkę.Brawo Zygmunt.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież