pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

6 czerwca na kompleksie boisk sportowych Orlik przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Mostkowie, odbyły się sportowe zmagania przedszkolaków z całej gminy Barlinek, podczas VII Mini Igrzysk Olimpijskich Przedszkolaków. Po przywitaniu wszystkich dzieci, opiekunów, rodziców i zaproszonych gości przez Panią dyrektor Iwonę Galbarczyk, nastąpiła uroczysta parada ze zniczem olimpijskim i flagą.

VII Mini Igrzyska Olimpijskie Przedszkolaków uroczyście otworzył burmistrz Barlinka Pan Dariusz Zieliński, który życzył powodzenia wszystkim małym sportowcom. Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji sportowych czuwało jury oraz sędzia główny Pan Sylwester Wroński. Olimpiadę prowadził Pan Andrzej Galbarczyk.

Po odśpiewaniu piosenki olimpijskiej i złożeniu przysięgi, zawodnicy zaprezentowali się za pomocą rymowanek i haseł, po czym rozpoczęły się konkurencje. Przedszkolaki wykazały się niezwykłą sprawnością i zwinnością podczas wykonywania zadań. Drużyny walczyły dzielnie, współpracując i współdziałając w zespołach. Pamiętały o tym, że przede wszystkim liczy się dobra zabawa.

REKLAMA

Po zadaniach sportowych rozpoczęły się zabawy integracyjne dzieci, pokazy tańca, występy przedszkolaków z najmłodszej grupy oddziałów przedszkolnych w Mostkowie, piosenki w wykonaniu szkolnego zespołu „Promyczki” oraz festiwal baniek mydlanych.

W oczekiwaniu na ogłoszenie wyników, przedszkolaki wraz z opiekunkami udały się na pyszny poczęstunek, kiełbaski z grilla, słodkości oraz lody.

Po podliczeniu punktów jury wyłoniło zwycięzców:
Miejsce I - Pracowite Pszczółki z Oddziału Przedszkolnego O/II przy Szkole Podstawowej w Mostkowie.
Miejsce II - Misie Uszatki z Przedszkola Miejskiego Nr 2 „Pod Topolą” w Barlinku.
Miejsce III – Jaskółki z Przedszkola Miejskiego Nr 1 w Barlinku.
Miejsce IV – Jesień /Zima z Niepublicznego Przedszkola Językowego w Wiśniowym Sadzie.

Reprezentanci grup odebrali puchary, dyplomy i nagrody dla wszystkich dzieci. Serdecznie gratulujemy małym olimpijczykom. Było nam bardzo miło gościć tak radosne, pełne energii i chętne do wspólnej zabawy dzieci, ich opiekunki i rodziców. Dziękujemy sponsorom nagród, które sprawiły wiele radości przedszkolakom.

Zapraszamy za rok!

Organizator: p.dyr I. Galbarczyk, p. D. Deja, p. A. Galbarczyk

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież