pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W dniach 04.06.2018 - 08.06.2018 młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP w Barlinku uczestniczyła z grupą niemiecką w wymianie międzynarodowej. Projekt pt. „Flower power” przeznaczony był dla młodzieży kształcącej się w zawodzie florysta i ogrodnik lub zainteresowanej tą tematyką.

Wspólna inicjatywa oprócz wymiany doświadczeń i umiejętności była także okazją do wspólnej integracji, wymiany kulturowej, nauki języka obcego.

Młodzież miała okazję zwiedzić Berlin i jego najważniejsze zabytki, zobaczyć wystawę ogrodniczą a także przyjrzeć się pracy osób zajmujących się pielęgnacją kwiatów. Uczestnicy zobaczyli „od środka” firmę zajmującą się dystrybucją kwiatów i roślin.

REKLAMA

Młodzież uczyła się jak pielęgnować rośliny, jak np. dbać o kwiaty cięte, rośliny i krzewy, uczono się różnych opcji projektowania dla prostych letnich aranżacji w ogrodzie. Przygotowywano także proste florystyczne kompozycje kwiatowe. Każdego dnia młodzi Polacy i Niemcy spędzali wspólnie czas na wspólnej integracji, np. wspólnie oglądając filmy czy pracując w kuchni.

Projekt dostarczył uczestnikom niezwykłych wrażeń estetycznych oraz wiedzy i doświadczenia w zakresie ogrodnictwa i florystyki. Pomógł nawiązać nowe kontakty i przyjaźnie. Z pewnością dalsze inicjatywy będą kontynuowane.

Wspólne spotkanie odbyło się w Frankfurcie nad Odrą. Głównym organizatorem było Internationaler Bund, z którym OSiW OHP w Szczecinie ma bardzo długą tradycję współpracy.

Projekt był finansowany przez Program Polsko – Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

OHP w Barlinku

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież