pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Przez wszystkie lata obecnej Rady Miejskiej i dawnej Rady Miasta i Gminy mieszkańcy naszego grodu i okolic mieli możliwość zabierania głosu w sprawach, które uważali za ważne. Tematy przez nich poruszane były różnorakie. Na wiele pytań od razu dostawali odpowiedź od władz gminy. To już najprawdopodobniej historia.

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej, jej przewodniczący Mariusz Maciejewski tuż przed jej rozpoczęciem poinformował, że na drzwiach sali obrad wisi ogłoszenie następującej treści. "W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych RODO, osoby biorące udział w obradach sesji RM wyrażają automatycznie zgodę na publikację swojego wizerunku oraz publikację w mediach. Jeżeli ktoś z państwa nie zgadza się na publikację, proponuję opuścić salę. Nie dotyczy to osób publicznych."

REKLAMA

Powołując się m.in. na wspomniane rozporządzenie (RODO) nie zgodził się tym samym na zabieranie od tej sesji głosu przez mieszkańców gminy.

js

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+10 # Guest 2018-06-15 19:40
Zaprosić telewizję regionalną niech uzasadni tą demokratyczną decyzję, niech dowiedzą się mieszkańcy w całej Polsce jakich mamy wspaniałych radnych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Matylda 2018-06-15 18:15
Pan przewodniczący najwyraźniej nie potrafi czytać tekstu ze zrozumieniem stąd podjął najprawdopodobniej taką decyzję, jaką podyktowało mu serce, czyli niedopuszczającą do głosu mieszkańców.
Dziwi mnie jeszcze, dlaczego ten człowiek pełni funkcję radnego i prezesa spółdzielni jednocześnie. Przecież łączenie tych funkcji to ewidentny konflikt interesów. Dowodem tego jest Piast, który skarżył miasto, gdy to wydawało krzywdzące spółdzielców decyzje. Teraz na walnym mówione było, że Piast jest w sporze sądowym z Płonią, a to przecież spółka podległa miastu. Czyli interesy spóldzielni mogą nie iść w parze z interesami miasta. Jak więc pan przewodniczący daje radę połączyć te dwie funkcje stojąc jedną nogą w ratuszu a drugą w spółdzielni? Bloki na GT piastowskie i dometowskie są z tego samego okresu, więc problemy mają podobne. Piast sądzi się z podległą miastu spółką, a Domet cicho siedzi. Jaką pan prezes i przewodniczący w jednym podjął decyzję? Miasto było mu bliższe czy spółdzielcy? Oto jest pytanie. Czy ktoś zna odpowiedź na nie?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2018-06-14 13:10
Nikt z młodych ludzi (chyba że mają duża rodzinę lub masę znajomych) nie wygra wyborów. Co kilka lat są te same twarze bo oni już mają patent jak wygrać. A to rozkopią ulice na których mieszkają żeby pokazać że to on to załatwił. Ale co robi 3 lata taka osoba? czemu zawsze rok przed wyborami coś się dzieje? Powodzenia dla młodych, ambitnych, z pomysłami ludzi startujących w tegorocznych wyborach.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2018-06-14 10:04
ale cyrk
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+34 # Guest 2018-06-14 06:46
Trzeba to nagłośnić nikt w samorządzie tego nie wprowadza tylko Barlinek, czego się boją !!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2018-06-14 06:43
To jakaś kpina jak można powoływać się na RODO wychodząc na mównicę zgadzam się na ujawnienie moich danych osobowych a pytania nie dotyczą ochrony danych tylko danej sprawie, kompromitacja Przewodniczącego RM, wybory tuż, tuż a pytań niewygodnych bez liku !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+33 # Guest 2018-06-14 05:52
I pokazał pan przewodniczący gdzie ma nas mieszkańców Barlinka. Skrajna ignorancja i bufonizm.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-06-13 22:29
A teraz wszyscy jednym głosem,podziękować panu co ma budę z warzywami na szewskiej!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+29 # Guest 2018-06-13 21:07
Cytuję Guest:
Tak to już u Nas jest, że Ci, którzy coś robią popełniają błędy. Naród nie krytykuję tych, którzy popełniają największy błąd nic nie robiąc- Oni wręcz cofają Gminę w rozwoju. Ale czy u Nas nic się nie robi? przecież nie wybieralibyśmy tych samych Radnych przez 40 lat, gdyby nic nie robili ba nawet milczymy, gdy opłacamy podatkami ich coraz wyższe diety - nieopodatkowane. Każdy ma prawo ogłosić swój program wyborczy zebrać swój komitet wspierający i WYGRAĆ WYBORY tylko co z realizacją wspaniałych programów?.


Mariusz daj spokoj, wszyscy znamy „zaslugi” wybrancow narodu ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-20 # Guest 2018-06-13 16:43
Tak to już u Nas jest, że Ci, którzy coś robią popełniają błędy. Naród nie krytykuję tych, którzy popełniają największy błąd nic nie robiąc- Oni wręcz cofają Gminę w rozwoju. Ale czy u Nas nic się nie robi? przecież nie wybieralibyśmy tych samych Radnych przez 40 lat, gdyby nic nie robili ba nawet milczymy, gdy opłacamy podatkami ich coraz wyższe diety - nieopodatkowane. Każdy ma prawo ogłosić swój program wyborczy zebrać swój komitet wspierający i WYGRAĆ WYBORY tylko co z realizacją wspaniałych programów?.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+44 # HenrykJan 2018-06-13 14:57
Proponuję panu przewodniczącemu przypomnieć sobie jak się pracuje w fabryce, ponieważ po wyborach zostanie mu taka alternatywa. Chyba, że ludzie dalej chcą betonu i zblazowanych radnych na stołkach? Jak tam obywatele, chcecie?

Dziwię się tym, którzy postawią krzyżyk na tym betonie. W skali kraju politycy Was przekupia i trudno, ale co da Wam pan Maciejewski ze swoją świtą? Tu trzeba zmian, odmłodzenia i chęci do działania, bo któregoś dnia obudzicie się w drugim Myśliborzu czy innych Lipianach. Proszę Was, nie dajcie się oszukać komuś, kto chce tylko władzy i pieniędzy!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2018-06-13 14:53
Jednym słowem czas na zmiany bo zbyt wiele osób radę jak i powiat traktuje tylko jako dodatkowe źródło dochodu i tylko tyle . Zresztą nawet gdyby tak nie było to człowiek po czasie się wypala i zaczyna wchodzić w układy. Dla przypomnienia w Los Angeles zaledwie 15 czyli tyle ile w Barlinku. Jest takie powiedzenie twój płot przejada twoje plony.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-06-13 14:53
Petent do urzędu powinien przychodzić w krawacie, taki jest mniej awanturujacy się.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Marceli 2018-06-13 13:45
czytam treść, czytam i nie kumam.
Z przedruku zawiadomienia na drzwiach wynika jednoznacznie, że przebywając na sali obrad godzisz się na upublicznienie swego cielska i licka. Nie ma tam słowa o zabranianiu wystąpień. Chyba że przewodniczący ma jeszcze jedno, o innej treści zawiadomienie, z którego wynika, że nie wolno. Ot, taki zgrywus, dowcipniś jeden.
Interesuje mnie coś innego, a mianowicie, czy owe zawiadomienie było konsultowane z radcą prawnym UM. Jeżeli tak, inne wybaczam.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 # gregory1274 2018-06-13 13:07
a jak się zgadzam n aupublicznienie mojego wizerunku to nie mogę zabrać głosu!!!! ????
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-06-13 12:54
Najlepiej zrobić obrady tajne, a na protokołach z sesji postawić pieczątki tajne/poufne. Wtedy suweren nie będzie wiedział cóż ci nasi
(bez)radni robią.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 # Guest 2018-06-13 11:59
Czyli co, oddać głos w wyborach a później to buzia na kłódkę bo RODO? Nie za wygodna interpretacja a może czas na kogoś bardziej ukierunkowanego na społeczeństwo, bo Pan przewodniczący za bardzo w piórka obrósł? Wybory za pasem warto się dobrze zastanowić na kogo głosować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 # Guest 2018-06-13 11:38
Panie Przewodniczący chyba się Panu coś pomieszało Zwołując sesję informuje Pan mieszkańców o tym fakcie bo takie jest prawi i obowiązek Mieszkaniec natoniast ma prawo izabrać głos w odpowiednim punkcie obrad rady i to jest jego przywilej wynikający z prawa i regulaminu rady Chciałbym zaznaczyć że nagrywanie i publikowanie obrad nie jest obowiązkowe a ma służyć mieszkańcom i jeśli ktoś zdecyduje się zabrać głos na sesji to zdaje sobie sprawę że zostanie zapisany w protokole z obrad czyli tam pojawi się jego imię nazwisko RODO ma służyć do czego innego A
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+47 # Guest 2018-06-13 10:03
Brawo panie przewodniczący. Pan to zawsze ma jakas cudowna poradę.
"Proponuję opuścić salę" - szok!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi