pldaenfrdeuk

 poniedziałek 27 maja 2019r.   imieniny: Izydor, Juliusz, Magdalena

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Burmistrz Barlinka oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na Barlineckie Świętojanki – Dni Barlinka 2018, które odbędą się w dniach 22-24 czerwca. Tradycyjnie już, przez trzy czerwcowe dni, Barlinek opanują postacie z barlineckich legend, na scenie wystąpią największe gwiazdy polskiej muzyki, nie zabraknie widowiska sobótkowego a także licznych atrakcji dla dzieci i młodzieży.

Tegoroczne Dni Barlinka będą wyjątkowe z jednego powodu – to właśnie w tym roku, odbędzie się spotkanie wszystkich dotychczasowych Królowych Puszczy Barlineckiej. Będą mogli się Państwo z nimi spotkać w niedzielę, 24 czerwca na placu przy ul. Jeziornej (teren WORD). Również w niedzielę, odbędzie się koronacja nowej Królowej Puszczy Barlineckiej, poprzedzona barwnym korowodem, który przejdzie ulicami miasta.

REKLAMA

Piątek 22 czerwca:

-  17.00 Muzeum Regionalne, Wernisaż wystawy malarstwa Bernadetty Gębskiej-Pewniak ,,Portrety postaci z legend Romany Kaszczyc inspirowanych fotografią Katarzyny Mielcarek”

- 20:00 Rynek Miejski, Widowisko Sobótkowe pt. ,,Przy stole”

Sobota 23 czerwca plac przy ul. Jeziornej 8:

 - 18.00  Retro Gitary - przeboje Czerwonych Gitar

 - 19.00  Orkiestra Stadtfalken ze Schneverdingen

 - 19.30  KUBAS

 - 21.30  Mateusz Ziółko z zespołem

 - 22.30  Kassada

Niedziela 24 czerwca plac przy ul. Jeziornej 8:

- 15.30  Światowe Przeboje – Anna i Romuald Spychalscy

- 16.00  Grupa taneczna z MALEZJI  - uczestnicy Międzynarodowego Festiwalu Tańca Folk Przystań. Na barlineckiej scenie, w malezyjskich tańcach narodowych, w pięknych strojach, zaprezentuje się 35-osobowy zespół Selangor Education Heritage Culture Group (Ministry Of Education Malaysia)

- 16.30  Prezentacja Królowych Puszczy Barlineckiej 2003-2018

- 17.00  Korowód Królowej Puszczy Barlineckiej – barwny korowód z udziałem mieszkańców Barlinka, postaci z legend Romany Kaszczyc, zespołów i stowarzyszeń, wyruszy z Europejskiego Centrum Spotkań przy ul. Leśnej. Przejdzie on główną ulicą miasta do placu przy ul. Jeziornej. Podczas przejścia korowód dwa razy się zatrzyma. Pierwszy raz przy ul. 1-go Maja na Rondzie Bankowym. Tam na fasadzie budynku, odsłonięty zostanie zegar ceramiczny wykonany przez Pracownię Ceramiki Unikatowej działającej przy Barlineckim Ośrodku Kultury, z okazji 740-lecia miasta. Drugie zatrzymanie będzie miało przy budynku sąsiadującym z barlineckim Ratuszem. Tam, nastąpi odsłonięcie małego muralu ceramicznego, symbolu KBP „Miasto Królowej Puszczy Barlineckiej”.

- 17.30  Koronacja Królowej Puszczy Barlineckiej 2018

- 18.30  Zespół RED LIPS

- 20.00 program lokalny

Imprezy towarzyszące:

23-24.06 – Puchar Polski w klasie Omega – Regaty o Puchar Burmistrza Barlinka oraz 20-lecie firmy Jędrek – szczegóły www.sztorm.org

23.06 – Otwarte Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Burmistrza Barlinka

24.06 – godz. 12.00 kościół pw. NSNMP w Barlinku – koncert sakralny „Msza Szopińskiego” w wykonaniu chóru „Halka”

Atrakcje dodatkowe – wesołe miasteczko, warsztaty artystyczne, średniowieczne obozowisko – grupa Wataha Hedeby, stoisko Echo z atrakcjami, animacje dla dzieci i konkursy z nagrodami przygotowane przez GBS Bank

Sponsorzy – GBS Bank, SEC Barlinek, PWK Płonia Sp. z o.o.,  BTBS w Barlinku, Warta,  PGK Sp. z o.o., Echo, Hacon.



 

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

-3 # Guest 2018-06-24 11:39
Genialny pomysł: wybudujmy nowy stadion zamiast remontu starego,tylko dlatego, że jednej osobie nie pasuje to, że dni Barlinka są koło Ekonomika. Dlaczego nikt na to jeszcze nie wpadł???
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-4 # Guest 2018-06-23 22:38
Do Guest 27 a kto by nie był, czy o co chodzi? Mieszkańcy Sportowej bo za głośno czy co?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-06-23 20:57
Szału nie ma!!! Trzeba podjechac do Pełczyc.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-06-23 16:36
Cytuję Guest:
Bo zamiast budować nowy stadion na miejscu starego, trzeba było ten nowy, który i tak kosztował sporo pieniędzy wybudować w inny miejscu a stary można było zostawić na boisko treningowe i różnego rodzaju imprezy i wszyscy byli by zadowoleni.

wcale ze nie wszyscy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 # Guest 2018-06-19 18:35
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
To dobrze, że są Imprezy kulturalno-rozrywkowe, szkoda, że na takim grajdołku obok , którego leży zdewastowane 8,5 ha terenów, które Gmina zakupiła po byłych Zakładach drzewnych nie wiedząc widać po co. Aż się prosi by tam ulokować Amfiteatr, Basen i z prawdziwego zdarzenia Galerię Handlową z częścią służącą Kulturze łącznie z niewykorzystaną Halą po Netto.

basenem łatwo się zadłużyć, ale mniej ryzykowne placówki byłyby fajne. Galeria, opera, amfiteatr, swietne pomysly, moze jeszcze rampa do rowerów, rampa do deskorolek, sala taneczna. Nikt by sie nie nudzil

Z czym sie wyrywacie? Czy widzieliście aby w Lipianach albo Pełczycach był basen albo galeria? W barlinku nawet plaży nie ma miejskiej i trzeba kąpać się w miejscach niedozwolonych.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-06-15 11:43
Miernota przeplatana tandetą. Wyjeżdżam jak co roku!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+26 # Guest 2018-06-14 19:22
Cytuję krytyk:
Nie można znaleźć w Barlinku lepszego miejsca na obchody naszego miasta ? Może warto się zastanowić i iść śladem Pełczyc ? Stadion i wejściówka 5 zł ? Obecne miejsce w MOJEJ opinii jest kiepskie :) Pozdrawiam. Red Lips i Ziółko w tym roku na duży plus :)


jestem za ;)
pamiętam stare dobre czasy i imprezy na stadionie ;)
za stadion to i dyche zapłacę ;)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-16 # Guest 2018-06-14 16:19
Modliłam się by Ziółko przyjechał do Barlinka.I jest nareszcie!!!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+46 # Guest 2018-06-14 08:45
Dni Barlinka spowrotem na stadion !
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-06-14 07:00
Myślę że chodzi o kasę.Na ile miasto stać tyle ma.Nie ma nic za darmo.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 # Guest 2018-06-14 06:01
Dużo fajnych atrakcji! Ciekawi mnie wioska średniowieczna i animacje dla dzieci. Może też dzieciaczki zobaczą prawdziwą orkiestrę...

A budki z piwem i jadłem proszę z dala od sceny. Tak jak było dawniej na stadionie!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+18 # Guest 2018-06-14 05:42
Dlaczego nie pomyślano o strefie kibica w Barlinku. Zaczynają się mistrzostwa i fajnie by było np na rynku pooglądać sobie naszą reprezentację.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # TBM58 2018-06-13 21:40
To ma być w tym miejscu bo najbliższa toaleta publiczna jest w budynku Magistratu.I może będzie udostępniona.(!)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2018-06-13 20:51
Bo zamiast budować nowy stadion na miejscu starego, trzeba było ten nowy, który i tak kosztował sporo pieniędzy wybudować w inny miejscu a stary można było zostawić na boisko treningowe i różnego rodzaju imprezy i wszyscy byli by zadowoleni.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-10 # Guest 2018-06-13 20:45
Do LASU na dolne boisko z tym łupu cupu.kleszcze straszyć.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-06-13 20:39
Cytuję Guest:
Bywało już gorzej, ale nadal nie jest jak za czasów np. Kombii na stadionie :/

Sponsorowane było przez jeden z zakładów barlineckich.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+17 # Guest 2018-06-13 20:18
Duet Spychalscy to już chyba mają kontrakt na obstawę każdorocznych obchodów Dni Barlinka :) który to już raz, hmm?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-06-13 19:44
Cytuję Guest:
To dobrze, że są Imprezy kulturalno-rozrywkowe, szkoda, że na takim grajdołku obok , którego leży zdewastowane 8,5 ha terenów, które Gmina zakupiła po byłych Zakładach drzewnych nie wiedząc widać po co. Aż się prosi by tam ulokować Amfiteatr, Basen i z prawdziwego zdarzenia Galerię Handlową z częścią służącą Kulturze łącznie z niewykorzystaną Halą po Netto.

basenem łatwo się zadłużyć, ale mniej ryzykowne placówki byłyby fajne. Galeria, opera, amfiteatr, swietne pomysly, moze jeszcze rampa do rowerów, rampa do deskorolek, sala taneczna. Nikt by sie nie nudzil
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-14 # Guest 2018-06-13 19:41
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Cytuję krytyk:
Nie można znaleźć w Barlinku lepszego miejsca na obchody naszego miasta ? Może warto się zastanowić i iść śladem Pełczyc ? Stadion i wejściówka 5 zł ? Obecne miejsce w MOJEJ opinii jest kiepskie :) Pozdrawiam. Red Lips i Ziółko w tym roku na duży plus :)

Mieszkańcy wokół stadionu mieliby drugi tydzień z rzędu trzęsące się szyby.

Takie imprezy powinny być na obrzeżach miasta, z dala od domów i bloków.


Wydaje mi się, że osoby, które zamieszkują tamte domy, miały świadomość obok jakiego obiektu zaczynają mieszkać i wiedziały jakie imprezy mogą być na nim organizowane :)

To może niech w miastach w ogóle nie będzie części mieszkalnych, tylko same imprezowe?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+8 # Guest 2018-06-13 19:06
Bieda jak co roku, brak zabawy lepiej w domu spektakl obejrzeć większy dreszczyk emocji
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-06-13 17:24
Cytuję Guest:
Słaby ten program niestety :( Ja już od paru lat nie chodzę na dni Barlinka, najlepsze były za p. Kamińskiego.

Falińskiego (słownik)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 # Guest 2018-06-13 16:59
Dobry plac jest na górnym tarasie, dużo miejsca... Tylko niektórzy narzekali by na górkę...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-06-13 16:49
Cytuję Guest:
Cytuję krytyk:
Nie można znaleźć w Barlinku lepszego miejsca na obchody naszego miasta ? Może warto się zastanowić i iść śladem Pełczyc ? Stadion i wejściówka 5 zł ? Obecne miejsce w MOJEJ opinii jest kiepskie :) Pozdrawiam. Red Lips i Ziółko w tym roku na duży plus :)

Mieszkańcy wokół stadionu mieliby drugi tydzień z rzędu trzęsące się szyby.

Takie imprezy powinny być na obrzeżach miasta, z dala od domów i bloków.


Wydaje mi się, że osoby, które zamieszkują tamte domy, miały świadomość obok jakiego obiektu zaczynają mieszkać i wiedziały jakie imprezy mogą być na nim organizowane :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 # Guest 2018-06-13 16:30
To dobrze, że są Imprezy kulturalno-rozrywkowe, szkoda, że na takim grajdołku obok , którego leży zdewastowane 8,5 ha terenów, które Gmina zakupiła po byłych Zakładach drzewnych nie wiedząc widać po co. Aż się prosi by tam ulokować Amfiteatr, Basen i z prawdziwego zdarzenia Galerię Handlową z częścią służącą Kulturze łącznie z niewykorzystaną Halą po Netto.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-19 # Guest 2018-06-13 16:16
Cytuję krytyk:
Nie można znaleźć w Barlinku lepszego miejsca na obchody naszego miasta ? Może warto się zastanowić i iść śladem Pełczyc ? Stadion i wejściówka 5 zł ? Obecne miejsce w MOJEJ opinii jest kiepskie :) Pozdrawiam. Red Lips i Ziółko w tym roku na duży plus :)

Mieszkańcy wokół stadionu mieliby drugi tydzień z rzędu trzęsące się szyby.

Takie imprezy powinny być na obrzeżach miasta, z dala od domów i bloków.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+20 # krytyk 2018-06-13 16:00
Nie można znaleźć w Barlinku lepszego miejsca na obchody naszego miasta ? Może warto się zastanowić i iść śladem Pełczyc ? Stadion i wejściówka 5 zł ? Obecne miejsce w MOJEJ opinii jest kiepskie :) Pozdrawiam. Red Lips i Ziółko w tym roku na duży plus :)
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+21 # Guest 2018-06-13 15:03
Robię popcorn i czekam aż ludzie będą znów narzekać :D
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+28 # Guest 2018-06-13 15:00
Bywało już gorzej, ale nadal nie jest jak za czasów np. Kombii na stadionie :/
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 # Guest 2018-06-13 14:51
Słaby ten program niestety :( Ja już od paru lat nie chodzę na dni Barlinka, najlepsze były za p. Kamińskiego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-06-13 14:50
Wszystko spoko, ino gdzie te gwiazdy?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi