pldaenfrdeuk

 poniedziałek 18 lutego 2019r.   imieniny: Konstancja, Krystiana, Więcesława

Reklama

0 1 1 1 1 1
barlinek

Zapraszamy mieszkańców Barlinka 8 lipca (niedziela) do udziału w festynie rodzinno-edukacyjnym i bliższego poznania tytułowych „Ojców Niepodległości” prezentowanych na wystawie. Będzie to wyjątkowa okazja do pogłębienia wiedzy o procesie odzyskiwania niepodległości.

Dla najmłodszych uczestników spotkania przygotowaliśmy wiele atrakcji, w tym kolorowanki oraz maszynę do samodzielnego przygotowania wpinek z logo #mojaniepodległa. Nie zabraknie gier edukacyjnych w rozmiarze XL, w tym cieszącej się niesłabnącym zainteresowaniem gry „Polak Mały” oraz prezentowanej premierowo gry time-line „Drogi do Niepodległości”.

REKLAMA

Odwiedzający strefę edukacyjną IPN, będą mogli wykonać własnoręcznie podobiznę ulubionego „Ojca Niepodległości” na bawełnianej torbie oraz sprawdzić swoją wiedzę historyczną w quizie. Nie zabraknie również konkursów z nagrodami. Spotkaniu towarzyszyć będzie pokaz sprzętu: wojskowego w tym Kołowego Transportera Opancerzonego „Rosomak”, wozów strażackich oraz radiowozów policyjnych. Narodowy Bank Polski zaprasza do mobilnego punktu wymiany monet na okolicznościowe 5 zł, upamiętniające 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Partnerami biało-czerwonego szlaku #mojaniepodległa w województwie zachodniopomorskim są: 12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana, 12. Brygada Zmechanizowana, Agencja Mienia Wojskowego Oddział Regionalny w Szczecinie, Narodowy Bank Polski Oddział Okręgowy w Szczecinie, Komenda Wojewódzka Straży Pożarnej, Komenda Wojewódzka Policji, Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Szczecinie, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. 

Instytut Pamięci Narodowej

 

barlinek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+17 #2 Guest 2018-06-27 15:50
Wreszcie coś ciekawego w tym Barlinku.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #1 Guest 2018-06-27 15:38
Super wydarzenie warto być
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież