pldaenfrdeuk

 poniedziałek 18 lutego 2019r.   imieniny: Konstancja, Krystiana, Więcesława

Reklama

0 1 1 1 1 1
barlinek

Dnia 1 lipca 2018 roku w Sołectwie Moczydło odbyła się wycieczka rowerowa do Santoczna. Na godzinę 9:00 zaplanowana była zbiórka przy świetlicy wiejskiej i spotkanie z funkcjonariuszami policji Komendy Powiatowej w Myśliborzu.

Opowiedzieli oni o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym, o tym jak powinien być ubrany rowerzysta, i jakich elementów nie może zabraknąć w sprawnym rowerze. Najmłodsi mieli również okazję wsiąść do policyjnego radiowozu. O godzinie 9.30 wycieczka wyruszyła w stronę Santoczna, by już po 1,5 godzinie znaleźć się na miejscu. Tam, nad pięknym jeziorem mieliśmy okazje posłuchać o historii wsi a także posilić się ciastem i kawą. Potem oprowadzeni przez pana prezesa Stowarzyszenia Przyjaciół Santocznej zwiedziliśmy urokliwą miejscowość.

REKLAMA

Nie zabrakło również pamiątkowej fotografii. Około godziny 13.00 wyruszyliśmy w drogę powrotną. Wycieczka zakończyła się ogniskiem nad jeziorem Sitno. Były kiełbaski, gry i zabawy, a także konkursy na temat bezpieczeństwa na drodze. Wszyscy wzięli też udział w losowaniu nagród.

Celem naszego rajdu było zachęcenie mieszkańców Moczydła do aktywnego spędzania wolnego czasu. Malownicza trasa jaką pokonaliśmy to około 26 km. W eskapadzie rowerowej brali udział zarówno seniorzy jak i młodzi cykliści. Z wyprawy jesteśmy bardzo zadowoleni. Szczególne podziękowania należą się Nadleśnictwu Kłodawa i Nadleśnictwu Barlinek za sponsorowanie nagród do loterii. Dziękujemy wszystkim za udział i mamy nadzieję na kolejne, sportowe imprezy tego lata.

Sołectwo Moczydło

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

-1 #4 Guest 2018-07-04 14:04
Niby nic, a jednak!
Jednym się chce coś fajnego zrobić - integrować ludzi, poświęcać czas, a drudzy tylko narzekają...
Brawo Aldona!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #3 Guest 2018-07-04 06:57
Można? Oczywiście, że można.
We własnym zakresie, bo pogoda jest idealna, też.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #2 Guest 2018-07-04 04:03
Wspaniała wycieczka.Gratulacje dla organizatorów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #1 Guest 2018-07-03 23:35
Świetna inicjatywa :) Brawo Pani Sołtys :)
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież