niedziela 15 lipca 2018r.   imieniny: Daniel, Dawid, Egon

Reklama

barlinek

15 maja rząd wydał rozporządzenie mówiące o zmniejszeniu zarobków wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów miasta, marszałków województw. 17 maja rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustaw. 19 maja zaczęło obowiązywać.

Pierwsze obniżone wynagrodzenia zakładano, że o 20 procent, władze samorządów mają otrzymywać od 1 lipca br. Decydują o tym radni. Na ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni ustalili wynagrodzenie burmistrza, które będzie obowiązywać od 1 lipca.

 

REKLAMA

W trakcie procedowania tego punktu sesji przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, mówił m.in., że projekt uchwały był omawiany na wspólnym posiedzeniu komisji RM. I tak, komisja Finansowo - Budżetowa wydała opinie pozytywną, z uwzględnieniem wniosku następującej treści. "Komisja wnioskuje, aby w paragrafie pierwszym, punkt czwarty, otrzymał on następujące brzmienie: dodatek specjalny w wysokości 35 procent łącznie, wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego". Komisja Oświaty i Kultury także zaopiniowała projekt uchwały pozytywnie wraz z poprawką dotyczącą wysługi lat. Podobnie komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Podkreślano, że traci moc uchwała nr II/6/2010 Rady Miejskiej z dnia 9 grudnia 2010 roku.

 

barlinek

 

W trakcie głosowania 13 radnych opowiedziało się za uchwałą, nikt się nie wstrzymał i nikt nie był przeciwny. Tym samym weszła ona w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od 1 lipca 2018 roku. W plikach prezentujemy zarówno uchwałę już nieobowiązującą, jak i nowo uchwaloną.

js

 

Komentarze  

-10 #20 Guest 2018-07-11 21:44
A co Wy się tak burzycie? Banki wcale nie lepiej robią lawirując opłatami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-18 #19 Bogdan 2018-07-11 13:15
SERDECZNIE POZDRAWIAM PANA BURMISTRZA MIASTA I GMINY BARLINEK BOGDAN
Cytować | Zgłoś administratorowi
-36 #18 Guest 2018-07-10 18:13
Bo mu się uczciwie należy !!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-15 #17 Guest 2018-07-10 16:41
I bardzo dobrze że tak wybrnęli! Wymyślił sobie pan Prezesik tanie państwo, ale jakoś obniżki ministrom do tej pory nie zrobili. A to prze rząd ta cała afera wybuchła... Wysokość pensji burmistrzów powinna być w gestii samorządów i wara państwu od tego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 #16 Guest 2018-07-10 16:31
To jest skandal ! Ignorancja do potęgi dla obywatela żeby tak mącić ;wstyd ! Dla mnie postawili kropkę na „i” . Żaden nie powinien nawet kandydować w przyszłych wyborach bo i tak szans nie ma żadnych No przynajmniej u mnie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+31 #15 Guest 2018-07-10 10:33
To wszystko śmiechu warte. Wynagrodzenie zasadnicze się obniża, a dodatek się podwyższa i na swoje się wychodzi. Takie posunięcia mogą tylko wymyśleć Państwo Radni z Barlinka dla swojego Burmistrza. No cóż wybory za pasem i czy to tak ładnie oszukiwać wyborców za ich pieniądze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 #14 Guest 2018-07-10 07:44
Artykuł tak napisany aby po jego przeczytaniu nikt nie wiedział o co chodzi , a to takie proste pensja wynosi X teraz wynosi Y No chyba że chce się coś ukryć i tak to widać jest, Wstyd , że kolejny raz wyborców sie oszukuje , bo o jakiej obniżce radzili??
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #13 Guest 2018-07-10 07:42

Panie kolego,to radni tak postanowili ,że niby obniżka o 20% jak w ustawie miała być a wyszło jak wyszło.Z tego co mi wiadomo to większość włodarzy wywodzi się z odsuniętej ekipy od władzy i nie rób Pan wody z mózgu jak tłefaen.

Z jakiego ugrupowania wywodzi się obecny Pan Burmistrz? Nie rozmawiamy o większości włodarzy tylko o konkretnym przypadku dotyczącym naszego miasta. 15 maja rząd wydał rozporządzenie mówiące o zmniejszeniu zarobków wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów miasta, marszałków województw, więc to nie decyzja radnych, decyzją Radnych było przyznanie dodatku 15 % a tłumaczenie wyszło jak wyszło może Pan kolega przyjął z paska TVP
Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 #12 Guest 2018-07-10 07:17
Bardzo żle to wygląda, pamiętam jak opozycyjna Rada Miejska obniżyła wynagrodzenie poprzedniemu Burmistrzowo za pierdołkę bo mieli większość, obecnie też mają większość i robią dalej …….. !!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-11 #11 Guest 2018-07-10 07:01
Cytuję Guest:
Tak właśnie wygląda "dobra zmiana" wynagrodzenie niby zmniejszone o 10,28 % , ale podwyżka dodatku specjalnego o 10%. Bo TO SIĘ BURMISTRZOWI PO PROSTU NALEŻAŁO cytując klasyka

Panie kolego,to radni tak postanowili ,że niby obniżka o 20% jak w ustawie miała być a wyszło jak wyszło.Z tego co mi wiadomo to większość włodarzy wywodzi się z odsuniętej ekipy od władzy i nie rób Pan wody z mózgu jak tłefaen.
Cytować | Zgłoś administratorowi