sobota 22 września 2018r.   imieniny: Joachim, Maurycy, Tomasz

Reklama

barlinek

15 maja rząd wydał rozporządzenie mówiące o zmniejszeniu zarobków wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów miasta, marszałków województw. 17 maja rozporządzenie ukazało się w Dzienniku Ustaw. 19 maja zaczęło obowiązywać.

Pierwsze obniżone wynagrodzenia zakładano, że o 20 procent, władze samorządów mają otrzymywać od 1 lipca br. Decydują o tym radni. Na ostatniej sesji barlineckiej Rady Miejskiej, radni ustalili wynagrodzenie burmistrza, które będzie obowiązywać od 1 lipca.

 

REKLAMA

W trakcie procedowania tego punktu sesji przewodniczący RM Mariusz Maciejewski, mówił m.in., że projekt uchwały był omawiany na wspólnym posiedzeniu komisji RM. I tak, komisja Finansowo - Budżetowa wydała opinie pozytywną, z uwzględnieniem wniosku następującej treści. "Komisja wnioskuje, aby w paragrafie pierwszym, punkt czwarty, otrzymał on następujące brzmienie: dodatek specjalny w wysokości 35 procent łącznie, wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego". Komisja Oświaty i Kultury także zaopiniowała projekt uchwały pozytywnie wraz z poprawką dotyczącą wysługi lat. Podobnie komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Podkreślano, że traci moc uchwała nr II/6/2010 Rady Miejskiej z dnia 9 grudnia 2010 roku.

 

barlinek

 

W trakcie głosowania 13 radnych opowiedziało się za uchwałą, nikt się nie wstrzymał i nikt nie był przeciwny. Tym samym weszła ona w życie z dniem podjęcia z mocą obowiązującą od 1 lipca 2018 roku. W plikach prezentujemy zarówno uchwałę już nieobowiązującą, jak i nowo uchwaloną.

js

 

Komentarze  

+1 #22 Guest 2018-07-19 12:48
Cytuję Guest:
A co Wy się tak burzycie? Banki wcale nie lepiej robią lawirując opłatami.

A co ma do tego bank.Bank to instytucja samfinansującą się. Tu mówimy o pieniądzach podatników.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #21 Guest 2018-07-19 12:36
Miała być obniżka a wyszła z tego podwyżka.
Dobrze się rozporządza publicznymi pieniędzmi.
Wstydu to wy nie macie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-12 #20 Guest 2018-07-11 21:44
A co Wy się tak burzycie? Banki wcale nie lepiej robią lawirując opłatami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-25 #19 Bogdan 2018-07-11 13:15
SERDECZNIE POZDRAWIAM PANA BURMISTRZA MIASTA I GMINY BARLINEK BOGDAN
Cytować | Zgłoś administratorowi
-41 #18 Guest 2018-07-10 18:13
Bo mu się uczciwie należy !!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
-17 #17 Guest 2018-07-10 16:41
I bardzo dobrze że tak wybrnęli! Wymyślił sobie pan Prezesik tanie państwo, ale jakoś obniżki ministrom do tej pory nie zrobili. A to prze rząd ta cała afera wybuchła... Wysokość pensji burmistrzów powinna być w gestii samorządów i wara państwu od tego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+27 #16 Guest 2018-07-10 16:31
To jest skandal ! Ignorancja do potęgi dla obywatela żeby tak mącić ;wstyd ! Dla mnie postawili kropkę na „i” . Żaden nie powinien nawet kandydować w przyszłych wyborach bo i tak szans nie ma żadnych No przynajmniej u mnie
Cytować | Zgłoś administratorowi
+32 #15 Guest 2018-07-10 10:33
To wszystko śmiechu warte. Wynagrodzenie zasadnicze się obniża, a dodatek się podwyższa i na swoje się wychodzi. Takie posunięcia mogą tylko wymyśleć Państwo Radni z Barlinka dla swojego Burmistrza. No cóż wybory za pasem i czy to tak ładnie oszukiwać wyborców za ich pieniądze.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+35 #14 Guest 2018-07-10 07:44
Artykuł tak napisany aby po jego przeczytaniu nikt nie wiedział o co chodzi , a to takie proste pensja wynosi X teraz wynosi Y No chyba że chce się coś ukryć i tak to widać jest, Wstyd , że kolejny raz wyborców sie oszukuje , bo o jakiej obniżce radzili??
Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 #13 Guest 2018-07-10 07:42

Panie kolego,to radni tak postanowili ,że niby obniżka o 20% jak w ustawie miała być a wyszło jak wyszło.Z tego co mi wiadomo to większość włodarzy wywodzi się z odsuniętej ekipy od władzy i nie rób Pan wody z mózgu jak tłefaen.

Z jakiego ugrupowania wywodzi się obecny Pan Burmistrz? Nie rozmawiamy o większości włodarzy tylko o konkretnym przypadku dotyczącym naszego miasta. 15 maja rząd wydał rozporządzenie mówiące o zmniejszeniu zarobków wójtów, burmistrzów, starostów, prezydentów miasta, marszałków województw, więc to nie decyzja radnych, decyzją Radnych było przyznanie dodatku 15 % a tłumaczenie wyszło jak wyszło może Pan kolega przyjął z paska TVP
Cytować | Zgłoś administratorowi