pldaenfrdeuk

 poniedziałek 18 lutego 2019r.   imieniny: Konstancja, Krystiana, Więcesława

Reklama

0 1 1 1 1 1
barlinek

24 czerwca podczas Dni Barlinka, zostały uroczyście pasowane na Skrzaty z Puszczy Barlineckiej. W tym roku, jest ich wyjątkowo dużo, bo aż sześć. Przez rok, będą towarzyszyć Królowej Puszczy Barlineckiej Katarzynie Grzybowskiej i Bogince Morianie Nikoli Zych, podczas spotkań z mieszkańcami Barlinka. Przedstawiamy Państwu tegoroczne Skrzaty z Puszczy Barlineckiej.

Eliza Stawicka – 7 lat. Ukończyła Przedszkole Miejskie nr 2 „Pod Topolą” a od września zostanie uczennicą Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku. Jej pasją jest taniec i jazda na rowerze. Zdradziła, iż pomimo tego, że umie już czytać, uwielbia słuchać, gdy to właśnie mama spędza z nią czas, czytając jej ulubione opowiadania. Dlaczego chciała zostać Skrzatem? Chciała z bliska zobaczyć Królową Puszczy Barlineckiej, lubi las, występować na scenie i przebierać się.

Basia Krawczyk – 9 lat. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku. Jej zainteresowania to jazda konna, robienie zdjęć, montaż filmów i pisanie opowiadań. Została Skrzatem ponieważ zawsze marzyło jej się stać obok Królowej Puszczy Barlineckiej i służyć jej wszelką pomocą.

REKLAMA

Kalina Andrzejewska – 8 lat. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Barlinku. Lubi taniec, muzykę, malowanie oraz czytanie bajek. Została Skrzatem z Puszczy Barlineckiej, gdyż lubi występować na scenie i w przyszłości chce zostać gwiazdą.

Zofia Bogusław – 8 lat. Uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku. Jej pasją jest tenis, pływanie, taniec oraz gra na pianinie. Chce być blisko Królowej Puszczy Barlineckiej i pomagać jej we wszystkich obowiązkach. Przede wszystkim chce też podpatrywać jak wyglądają obowiązki Królowej, bowiem Zosia marzy o tym, żeby w przyszłości zostać Królową Puszczy Barlineckiej i godnie reprezentować swoje ukochane miasto.

Hanna Napierała – 7 lat. Ukończyła właśnie Przedszkole „W wiśniowym sadzie” a od września będzie uczennicą Szkoły Podstawowej nr 4 w Barlinku. Jej hobby to taniec, muzyka i rysunek. Jako tancerka Feeling Dance Group, już trzykrotnie uczestniczyła w koronacji Królowej Puszczy Barlineckiej. Będąc wtedy na scenie zawsze wyobrażała sobie jak to jest być Skrzatem. W tym roku spełniła swoje marzenia i przez cały rok będzie towarzyszyła Królowej i Bogince Morianie.

Julia Sieradzka – 7 lat. Jej zainteresowania to gra na skrzypcach, jazda konna, taniec, czytanie książek i piłka nożna. Uczestniczyła w wielu turniejach piłki nożnej oraz koncertach Fabryki Tańca Barlinek. Chciała zostać Skrzatem, ponieważ uważa to za super zabawę. Lubi legendy, a Królowa wywarła na niej duże wrażenie. Zapragnęła być skrzatem by pomagać chronić i dbać o puszczę. Chce uczyć innych jak dbać o nasze miasto i aby wszyscy wiedzieli jaki ładny i fajny jest Barlinek.

monikary

Foto: Katarzyna Mielcarek

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież