pldaenfrdeuk

 poniedziałek 18 lutego 2019r.   imieniny: Konstancja, Krystiana, Więcesława

Reklama

0 1 1 1 1 1
barlinek

W błyskawicznym tempie, posuwają się prace nad budową wiaduktu przy ul. Ogrodowej. Nie tak dawno, pialiśmy o tym, jak ten wiadukt, według przesłanego do naszej redakcji projektu, ma wyglądać. Wówczas, nasi czytelnicy zwrócili nam uwagę, że projekt projektem a w rzeczywistości nowy most wygląda nieco inaczej.

Nie były to radykalne różnice a chodziło konkretnie o ilość przęseł. W założonym przez wykonawcę projekcie, miało być 7 segmentów szerokości 2,49 m. Segmenty składać się miały z elementów ścianowych oraz opartych na nich, w specjalnym gnieździe, łukowych elementów górnych. Zapytaliśmy więc wykonawcę obejścia Barlinka w ciągu DW nr 151, z jakiego powodu wprowadzono zmiany podczas budowy wiaduktu.

REKLAMA

Oto odpowiedź, jaką otrzymaliśmy: "Projekt budowlany zakładał montaż 7 sztuk prefabrykatów o rozpiętości elementu 2,5 m. Ustawiliśmy 10 sztuk o rozpiętości 1,75 m. Różnica jest wyłącznie technologiczna i nie ma wpływu na konstrukcję wiaduktu. Parametry takie jak grubość, nośność oraz skrajnie drogi pod obiektem, są zgodne z projektem budowlanym. Z kolei opracowany przez nas projekt technologiczny przewidywał ustawienie, w sposób zgodny z zasadami BHP, technicznie możliwych do przewozu i montażu elementów. Prefabrykaty 1,75 m szerokości były lżejsze (około 23 ton każdy) od tych o 2,5m szerokości, których waga przekraczałaby 33 tony. W efekcie zgodnie z założeniami projektowymi, powstał tunel o długości 17,50mb, spełniający wszelkie normy bezpieczeństwa."

monikary

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

-3 #3 markuskuba 2018-07-18 09:39
jak bedzie gotowy
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #2 Marceli 2018-07-18 06:16
no to kiedy?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #1 Guest 2018-07-15 16:04
Kiedy bedzie można przejechac Ogrodową?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież