sobota 20 października 2018r.   imieniny: Budzisława, Irena, Witalis

Reklama

barlinek

Corocznie w okresie letnim pytamy urzędników odpowiedzialnych za drogi na terenie miasta w barlineckim Urzędzie Miejskim, kiedy prawidłowo zostaną oznakowane ścieżki rowerowe i drogi dla pieszych i rowerzystów? Odpowiedzi bywały różne.

Część oznakowano, jak chociażby ścieżka dla pieszych i rowerzystów prowadząca wzdłuż ulicy Jeziornej i przy murach obronnych, a o części zapomniano. Stąd dalej problemy mają zarówno piesi, jak i rowerzyści jadący ścieżką rowerową prowadzącą przy Szkole Podstawowej nr 1. Problemy są na ulicy Sportowej, gdzie chodnik to nic innego jak ścieżka rowerowa. Przynajmniej tak wynika z ustawionych tam znaków drogowych.

 

REKLAMA

Praktycznie dalej nie wiadomo, czy przez park im. Emanuela Laskera można przejechać rowerem? Nie ma tam oznakowania ani od strony restauracji Strzelecka 18, ani od strony murów obronnych. Rowerami jeździ coraz więcej osób. Widać na nich m.in. radnych Rady Miejskiej. Może więc oni zajmą się tym tematem na swoich komisjach? Ze swojej strony prosimy naszych czytelników o uwagi w temacie oznakowania już istniejących ścieżek rowerowych. Może uda się coś w tym temacie zrobić?

js

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

+2 #11 Alek 2018-07-28 11:22
Jedno tylko stwierdzenie , przecież na wykonanie tych chodników firma dostała umowę i projekt . Żeby dostać kaskę za wykonane prace zgodnie z projektem musi powstać protokół odbioru . Bardzo prosto jest zweryfikować kto to odebrał i czy wyszczególnił w nim buble do poprawy .A jak nie to.... 1. Nie zna się na tym i owym
2. Odbiór odbył się zza biurka w ogóle nie patrząc jak i co zostało wykonane ( moja obstawiana opcja ) 3. Projekt był niedopracowany . 4. Opcja "nikt nikomu krzywdy nie zrobi "
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #10 Guest 2018-07-26 10:35
Do Guest7 jak go wykopia to akurat bedzie kasa na pokrycie kosztów naprawy ronda he he
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #9 Guest 2018-07-26 08:05
Cytuję Guest:
Jaja sobie robicie z tym ronden a dla mieszkanców to juz dawno przestało byc smieszne, czy ta naprawa moze sie zajac jakas kompetentna osoba. Bo w takim tempie to zima, ich zastanie i to dosłownie.


Ponoć na te rondo wywalili już miliony :) To takie typowo polskie. Zrobić na odpiernicz a później w nieskończoność naprawiać -.-
Cytować | Zgłoś administratorowi
0 #8 Guest 2018-07-26 07:24
Jaja sobie robicie z tym ronden a dla mieszkanców to juz dawno przestało byc smieszne, czy ta naprawa moze sie zajac jakas kompetentna osoba. Bo w takim tempie to zima, ich zastanie i to dosłownie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #7 Guest 2018-07-25 08:23
Chodzą słuchy że pod rondem bankowym zakopany jest złoty pociąg
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #6 Guest 2018-07-25 07:01
Cytuję Guest:
Na Rondo Bankowe sprowadzony ma być Indiański Szamam!!!!!!!

hahhahahahahhahaahah dziekuje za poprawienie humoru od rana ! :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #5 Guest 2018-07-24 15:04
Proponuje sprawdzić radnym jak się spaceruje w górę od ronda w stronę Lidla i Szosowej do góry to luzik bo widać nadjeżdżające z góry rowery ale idąc w dół to trzeba mieć oczy na plecach ...a na sportowej nie ma chodnika jest tylko ścieżka rowerowa jak pieszy wpakuje się pod rower będzie mieć połamane ręce i mandat .
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #4 Guest 2018-07-24 14:30
Drogi Guest, zdjęcie drugie pokazuje, że jeździ się po szarej.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #3 Guest 2018-07-24 13:22
Na Rondo Bankowe sprowadzony ma być Indiański Szamam!!!!!!!
Cytować | Zgłoś administratorowi
+15 #2 Guest 2018-07-24 11:58
Oznakowanie ścieżek rowerowych to jest jedno. Ale szczyt głupoty i braku wyobraźni to jest objazd z ul. 1-go Maja do Tunelowej przez ul. Lipową , Szpitalną i Rondo Bankowe i tym sposobem sztuczne korkowanie tych ulic. Jakby nie można było troszeczkę logicznie pomyśleć i do ul. Tunelowej pozwolić jeździć bez objazdu. Przecież tam nie ma żadnych robót! Do Rynku owszem ten objazd jest potrzebny. Nie wspomnę o tym w jakim tempie wykonuje się tam roboty. Różne już wersje słyszałem o tych wykopach, a to ,że szukają "organizacji podziemnych" , a to , że tam będzie "wjazd do metra" itd.
Cytować | Zgłoś administratorowi