pldaenfrdeuk


 czwartek 13 grudnia 2018r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

barlinek

W 2010 roku, zakończono prace polegające na remoncie ulicy Szosowej, budowie ronda "Ofiar Katynia" i ulicy Kombatantów - od wspomnianego ronda w kierunku osiedla Górny Taras. Zadanie to, pod nazwą „Budowa i przebudowa dróg łączących północną cześć miasta Barlinek z drogą wojewódzką DW156”, realizowane było w porozumieniu z Powiatem Myśliborskim (lider projektu).

Prowadzone w ramach zadania prace objęły - przebudowę ul. Szosowej w Barlinku (droga powiatowa) do miejscowości Jaromierki z jezdnią, ciągiem pieszo-rowerowym i odwodnieniem; wykonanie ulicy (droga gminna) o długości około 700 metrów i szerokości jezdni 7 metrów z nawierzchni bitumicznej, stanowiącej połączenie istniejącej ulicy Kombatantów z ulicą Szosową; budowie chodnika i ścieżki rowerowej z kostki polbrukowej, oświetlenia drogowego oraz sieci wodociągowej na potrzeby zaopatrzenia w wodę terenów przemysłowych.

 

REKLAMA

Projekt współfinansowany był z budżetu Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007- 2013. Koszt całkowity zadania to ok. 5,6 mln zł., w tym udział gminy ok. 3,2 mln. Gmina Barlinek, pokryła m.in. w 50% koszt budowy ronda na skrzyżowaniu z ulicą Szosową. W trakcie projektowania i następnie prowadzenia prac, nikt nie pomyślał o doświetleniu wspomnianej ulicy Szosowej - od bloków mieszkalnych w kierunku ronda.

Przez lata panowały tam przysłowiowe "egipskie ciemności". Nocami strach było tamtędy chodzić. Niejednokrotnie zwracaliśmy na to uwagę. Po ośmiu latach, na tym odcinku, wreszcie pojawiły się lampy. Jest ich 6. Białe światło oświetla zarówno jezdnię, jak i chodniki po obu stronach powiatowej ulicy. Jest tam na pewno bezpieczniej, zarówno dla pieszych, rowerzystów jak i kierujących pojazdami mechanicznymi. Można dodać, lepiej późno niż wcale.

js

 

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

+2 #19 Guest 2018-08-12 23:25
Pkt.26 Planowane inwestycje w 2018 r.(Informator Urzędu Miejskiego w Barlinku 1/2018) Budowę basenu planuje się na lata 2021-2022 Rok 2019 -wykonanie dokumentacji technicznej.Może doczekam?
Długoletni mieszkaniec Barlinka.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #18 Guest 2018-08-11 19:25
Cytuję Guest:
Cytuję Guest:
Panie Burmistrzu a kiedy powstanie, obiecane przez Pana przed ostatnimi wyborami, basen?
Co Pan teraz obieca aby zostać burmistrzem na następną kadencję? - bezpłatne spa z aqua parkiem dla mieszkańców Barlinka ... - mam już miejsce - teren po starych zakładach drzewnych - można do tego podłączyć naszą historyczną halę sportową, która tylko stoi nieużywana i niszczeje ... może w jakimś celu?...
( zobaczę kogo jest więcej w Barlineckich władzach - jak zostanie opublikowany wpis, to przeciwników obecnego burmistrza, a jak nie - to zwolenników)

Kolego zajrzyj do informatora Barlineckiego a się dowiesz.Jest napisane jak byk kiedy powstanie twój upragniony basen z którego nie będę korzystał a będę musiał łożyć podatek.Wysil się chociaż trochę.



takich basenów było już kilka w planie. Nawet kasę już zbierano w przeszłości .. ... pożyjemy zobaczymy ... papier wszystko przyjmie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-1 #17 Guest 2018-08-11 12:44
Cytuję Guest:
Panie Burmistrzu a kiedy powstanie, obiecane przez Pana przed ostatnimi wyborami, basen?
Co Pan teraz obieca aby zostać burmistrzem na następną kadencję? - bezpłatne spa z aqua parkiem dla mieszkańców Barlinka ... - mam już miejsce - teren po starych zakładach drzewnych - można do tego podłączyć naszą historyczną halę sportową, która tylko stoi nieużywana i niszczeje ... może w jakimś celu?...
( zobaczę kogo jest więcej w Barlineckich władzach - jak zostanie opublikowany wpis, to przeciwników obecnego burmistrza, a jak nie - to zwolenników)

Kolego zajrzyj do informatora Barlineckiego a się dowiesz.Jest napisane jak byk kiedy powstanie twój upragniony basen z którego nie będę korzystał a będę musiał łożyć podatek.Wysil się chociaż trochę.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #16 Guest 2018-08-10 21:28
Co wam przeszkadza ten krawężnik? Macie potrzebę jazdy przeciwległym pasem czy może nie potraficie wyrobić zakrętu bo prujecie 90km/h albo więcej w tym miejscu? Jest ograniczenie do 70km/h co i tak jest wysoką prędkością w terenie zabudowanym i przy takiej prędkości nie ma możliwości żeby cokolwiek złego z samochodem się wydarzyło. Pozdrawiam myślących
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #15 Guest 2018-08-10 18:00
Calkowicie zlikwidowac ten kraweznik po srodku jezdni.nie wiem jak inni ale ja czuje sie nie pewnie jadac ta szosa.pies wyskoczy i dachowanie jak kolo zlapie kraweznik.tam jest do 70.mi sie nie pewnie 50 jedzie.fotoradar albo progi zwalniajace.a nie takie wynalazki.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #14 Alek 2018-08-10 12:17
Jak co cztery lata przy okazji różnorodnych spraw wypływa sprawa zmiany burmistrza i składu rady . W różnych komentarzach padają niespełnione obietnice wyborcze i inne "stękania" . To kuźwa dlaczego od tylu lat w radzie zasiadają ci sami ludzie ??? Czy "ktoś" głosuje za nas ? Czy mamy amnezję przy urnach ? W komentarzach przewijają się slogany typu "czas na ludzi z pomysłem " , " czas na kreatywnych ludzi " itp. . Czy są tacy i im się chce ?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 #13 Guest 2018-08-10 04:59
Nie tyko wymiana lamp ale slawetnych progów,wymienić na progi z polbruku takie jak na ul Pogodgornej.Może wreszcie motocykliści przestali by szaleć. Obecnie progi te są omijanie i nikt z motocyklistów nie przestrzega prędkość.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #12 Guest 2018-08-09 21:03
Panie Burmistrzu a kiedy powstanie, obiecane przez Pana przed ostatnimi wyborami, basen?
Co Pan teraz obieca aby zostać burmistrzem na następną kadencję? - bezpłatne spa z aqua parkiem dla mieszkańców Barlinka ... - mam już miejsce - teren po starych zakładach drzewnych - można do tego podłączyć naszą historyczną halę sportową, która tylko stoi nieużywana i niszczeje ... może w jakimś celu?...
( zobaczę kogo jest więcej w Barlineckich władzach - jak zostanie opublikowany wpis, to przeciwników obecnego burmistrza, a jak nie - to zwolenników)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #11 Guest 2018-08-09 20:52
Gmina Biały Bór w województwie zachodniopomorskim liczy 2 tysiące mieszkańców, jednak zarejestrowane w niej pojazdy można spotkać w całej Polsce. 3 lata temu istotnie obniżono tam podatek od środków transportowych, który płacą właściciele samochodów ciężarowych, ciągników siodłowych, naczep i autobusów. Władze gminy same zaczęły nazywać swój region rajem podatkowym.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #10 Guest 2018-08-09 20:52
Mam rozumieć, że Gmina za nasze pieniądze naprawia błędy powiatu, bo ul. Szosowa należy do powiatu?
Cytować | Zgłoś administratorowi