pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 kwietnia 2019r.   imieniny: Heliodor, Kajus, Leonia

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W czerwcu na naszej stronie, w artykule "O antenach na sesji rady miejskiej", poruszyliśmy temat masztów, na których znajdują się anteny telefonii komórkowej. Pytał o nie radny Jacek Poleszczuk. W swojej wypowiedzi zwracał uwagę, że anteny takie zlokalizowane są obok szkół, kościołów i przedszkoli.

Mówił m.in. o Mostkowie i Barlinku. Zwrócił się wtedy do burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego, o skierowanie zapytań do instytucji, które zajmują się m.in. wykonywaniem pomiarów stwierdzających moc promieniowania w pobliżu takich urządzeń. Wiele emocji wśród mieszkańców Barlinka, wzbudza w ostatnim czasie filmik, który został umieszczony przez internautę, na jednym z popularnych stron internetowych.

 

REKLAMA

Filmik ten dotyczy promieniowania, oddziaływającego na mieszkańców miasta, z nadajników sieci komórkowych umieszczonych na wieży kościoła pw. NSNMP. W tej sprawie wpłynęło kilka maili zarówno do naszej redakcji jak i do Burmistrza Barlinka Dariusza Zielińskiego. Analizę filmiku i urządzenia, którym wykonano pomiar, Gmina Barlinek zleciła odpowiednim organom a odpowiedź na pismo na sesji rady miejskiej 30 sierpnia, odczytał Przewodniczący RM Mariusz Maciejewski.

W piśmie przesłanym przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie czytamy m.in.:

... odnośnie krótkich materiałów filmowych zamieszczonych pod wskazanymi adresami internetowymi należy zauważyć, iż pomiary od stacji bazowych telefonii komórkowej prawdopodobnie wykonano niezgodnie z obecnie obowiązującymi metodykami referencyjnymi oraz miernikiem nie posiadającym ważnego świadectwa wzorcowania. Miernik Acoustimetr, model AM-10 nie jest urządzeniem przeznaczonym do precyzyjnych pomiarów promieniowania elektromagnetycznego.

W materiale filmowym prezentujemy wypowiedzi M. Maciejewskiego i radnego J. Poleszczuka. Zachęcamy do zapoznania się z pismem WIOŚ (pdf) i sprawozdaniem z badań (pdf), jakie wykonano na terenie Barlinka 27 lipca 2016 roku.

js

 

 

Co o tym myślisz?

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+4 #22 Guest 2018-09-05 06:39
Oczyszczenie GT ze smrodów Haconu to było motto radnego maciejeskiego, i co zrobił w tej sprawie? Nic! Może czas zmiany?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #21 Guest 2018-09-04 19:35
Kolejne czytanie z parafii. Komentowałem już w innym materiale. 20 lat straconych z w/w panem. Polecam chłopaka który był u mnie po podpis i naprawdę ma pomysł na gminę. Myślałem młody-głupi. Zadawałem masę pytań a chłopak odpowiadał jak w 1 z 10. Nie podaje nazwiska ale rywala pan m. ma mocnego.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #20 Guest 2018-09-04 16:05
Radni przedstawiają wyniki badań a sami nie wiedzą oco tam chodzi
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #19 Guest 2018-09-04 08:43
Ludzie dajcie odpocząć Panu przewodniczącemu i wybierzcie kogoś nowego na GT może on upora się ze smrodem.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #18 Guest 2018-09-02 17:46
Z hakonu śmierdzi i to jest fakt.Ludzi nie głosujcie na tych którzy was zdradzili po przednich wyborach. Głosowaliście ie na ich program a oni wybrali stołek że było lepiej ale im a nie wam.Teraz pod nowym sztandarem znowu was okłamią .Rozsądek i prawda.Robienie inwestycji w roku wyborczym to wyrzucanie pieniędzy miast a nie ich racjonalne.Farbowany lis plami.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+19 #17 Guest 2018-09-02 17:45
Czas na zmianę tych skostniałych wieloletnich radnych, czas na młodych z pomysłami. Takich potrzebuję Barlinek
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #16 Guest 2018-09-02 10:08
Nie ulega wątpliwości, że anteny nadawcze są szkodliwe dla człowieka, udowodniły to Gremia Naukowców znacznie mądrzejszych od nas i WIOŚ. Nie ulega również wątpliwości, że wygrywa MAMONA a cierpią już cierpiący i kolejni, którzy na pewno będą cierpieć, uchrońmy chociaż Dzieci w Szkołach i Przedszkolach. A Radnych od 45 lat jak nie wzięło to już nie weźmie u nich już nic się nie zmieni.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 #15 Guest 2018-09-01 17:42
O czas przed wyborami to radni zaczynają udawać, że coś robią.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #14 Guest 2018-09-01 15:08
Cytuję Mały Kazio:
Czy WIOŚ w Szczecinie zajęła również stanowisko ws odwiecznego dyskursu pt Hacon truje czy nie truje?

Nic nie wiadomo o stanowisku tego Urzędu w tej, wielokrotnie sygnalizowanej władzom gminy i podnoszonym na forum B24, bulwersującej barlineckie społeczeństwo sprawie. Miejmy nadzieję, że powołane do tego służby zbadają czy jest to tylko zwykłe "zaniedbanie urzędnicze", czy też to "zaniedbanie" z czegoś innego wynika. Dziwnie funkcjonuje zachodniopomorska ochrona środowiska... i lokalni "włodarze" też...|
Cytować | Zgłoś administratorowi
+12 #13 Guest 2018-09-01 11:09
Czy pan Maciejewski rozumie co czyta? Uwaga żeby właściwie zrozumieć treść pisma z WIOŚ nalezy pismo przeczytać TAK JAK JEST NAPISANE. Dziwnie zachowuje się pan Grzegorz Zieliński, chyba przewodniczący rzeczowej komisji Rady Miejskiej.
Panowie wmawiaja ze oddzialywania pól elektromagnetycznych właściwie nie ma, nic w Barlinku nie śmierdzi, w zasadzie częściej pachnie, a zapylenie w powietrzu to wymysł Mieszkańców.
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież