pldaenfrdeuk

 poniedziałek 22 kwietnia 2019r.   imieniny: Heliodor, Kajus, Leonia

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Choć emocje związane z maturą 2018 już opadły a tegoroczni abiturienci na początku lipca poznali wyniki majowych egzaminów, to właśnie teraz nadszedł czas na szczegółowe analizy. Jedna z nich dokonana w Kuratorium Oświaty w Szczecinie wykazała, że możemy mieć powody do zadowolenia.

Otóż nasze I Liceum Ogólnokształcące znalazło się na ósmej pozycji szkół z najwyższymi wynikami egzaminu maturalnego z matematyki w województwie zachodniopomorskim (w gronie tym nie było żadnej innej szkoły powiatu myśliborskiego)!

Nie od dziś wiadomo, że matematyka jest piętą achillesową uczniów. Potwierdziły to także ogólnopolskie wyniki maturalne – egzamin z matematyki zdało 83% absolwentów, podczas gdy inne przedmioty obowiązkowe – 94% i więcej przystępujących.

 

REKLAMA

W naszej szkole podobnie jak w innych wielu uczniów ma problemy ze zrozumieniem zagadnień królowej nauk. Jednak zaangażowanie naszych pań matematyczek, ich pomysłowość w doborze metod pracy na zajęciach oraz motywowanie młodzieży do rozmaitych form aktywności doskonalących umiejętności matematyczne tak na lekcjach jak i poza nimi przyniosły upragniony efekt i przyczyniły się do zajęcia zaszczytnego ósmego miejsca i tym samym znalezienia się w gronie 16 wyróżnionych przez Kuratorium szkół.

Dodać należy, że wyniki z pozostałych przedmiotów także są satysfakcjonujące i umożliwiły naszym absolwentom podjęcie studiów na wybranych kierunkach. To potwierdza, że nie trzeba szukać daleko, by móc realizować swoje marzenia.

Naszym absolwentom gratulujemy i życzymy im mądrych wyborów w przyszłości oraz sukcesów w dalszym życiu. A my z radością możemy stwierdzić: GÓRKA GÓRĄ!

ZSP nr 1

barlinek

barlinek

 

Co o tym myślisz?

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+2 #7 Guest 2018-09-09 06:31
Takie matematyczki to i wyniki dobre. Mimo że cisną to po czasie dobrze się je wspomina :)
Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 #6 Guest 2018-09-03 17:10
Ten ranking wygląda jakby były zestawione tylko zespoły szkół. Może dlatego nie ma samodzielnych liceów.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #5 Guest 2018-09-03 16:37
Propaganda jak za PRL. Piszecie, że o 8 miejscu w województwie, a w zestawieniu nie ma chociażby najlepszego liceum ze Szczecina - trzynastki. W Internecie nie ma nigdzie zestawienia, które tutaj wstawiliście. W rankingu przygotowanym przez Perspektywy barlineckiego liceum ... w ogóle nie ma, jest nieklasyfikowane. Można prosić jakieś źródło, które potwierdza podane wyniki?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 #4 Guest 2018-09-03 15:45
jak w stosunku procentowym wyglądają wyniki liceów gorzowskich? gdzie można sprawdzić?
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #3 Guest 2018-09-03 15:43
Jakim cudem jest to możliwe, że na tej liście nie ma takich szkół jak 13 ze Szczecina? Albo tabelka jest źle opisana, albo ktoś tu próbuje manipulować ludźmi...
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #2 Guest 2018-09-03 15:30
Czy można prosić jakiś link do oficjalnych danych Kuratorium Oświaty? Ciekawi mnie dalszy ciąg tej listy :D
Cytować | Zgłoś administratorowi
+4 #1 Guest 2018-09-03 15:10
Jak to mówią matma niełatwa!!! Gratuluje sukcesów
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież