pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Barlinecki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert "Kazania Gnieźnieńskie". 21 września (piątek) godz. 18.00 sala widowiskowa BOK, ul. Podwale 9.

Koncert wykona dla Państwa multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor Józef Skrzek z zespołu SBB.

 

 

REKLAMA

Józef Skrzek -  multiinstrumentalista, wokalista i kompozytor. Ukończył Średnią Szkołę Muzyczną w Katowicach a swoją karierę rozpoczął od tria Mariolaine & Swinging Soul Corporation. Współpracował z grupą Breakout, której, na krótką chwilę, stał się oficjalnym członkiem. Po odejściu z zespołu założył kolejny -  Silesian Blues Band. Wspólnie z Czesławem Niemenem, Helmutem Nadolskim i Andrzejem Przybielskim pod nazwą Grupa Niemen, nagrał trzy albumy. W 1974 zespół Silesian Blues Band, został przemianowany na SBB. W 1980 roku grupa się rozpadła a Józef Skrzek rozpoczął solową karierę. Zajął się tworzeniem muzyki teatralnej i kościelnej. W 2013 roku został laureatem złotego Fryderyka za całokształt osiągnięć artystycznych. 16 października 2017 roku z rąk wiceministra kultury Jarosława Sellina otrzymał złoty medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Wspólnie z Józefem Skrzekiem wystąpi znana śląska wokalistka Beata Mańkowska - absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach. W lipcu 2010 roku razem z Józefem Skrzekiem i grupą SBB występowała na koncercie inauguracyjnym IV Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi w Kazimierzu Dolnym. Znana wcześniej tylko z recitali muzyki klasycznej, postanowiła wejść na śląski rynek z utworami rozrywkowymi, pisząc do nich swoje autorskie teksty. Pierwszy teledysk z utworem „Jesteśmy dla siebie” pojawił się w grudniu 2015r. w TV Silesia. Najnowsza premiera teledysku z utworem „Splecione dłonie” miała miejsce w lutym 2017r. w TV Silesia. Na Szlagierowej Liście Przebojów TVS, utwór „Splecione dłonie” pięciokrotnie otrzymał miejsce 1. i znalazł się w propozycjach do Hitu Roku 2017. W styczniu 2018r. otrzymała nominację Dziennika Zachodniego w Plebiscycie „Osobowość Roku 2017” za debiutancką płytę „Taka właśnie jestem”. W maju 2018r. odebrała statuetkę „Gwiazda Roku 2017” za promocję regionu i twórczości śląskiej.

Serdecznie zapraszamy.

Wstęp wolny.

BOK

  

barlinek

 

Komentarze  

+2 # Guest 2018-09-19 15:31
Można lubić lub nie kulturę przez duże K, ale jak nie spróbujesz, to wiedział nie będziesz...
PS
Jakim cudem w Barlinku gra taki artysta?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-09-19 09:16
To będzie wydarzenie- Aż mi się wierzyć nie chce,że Skrzek będzie w Barlinku. Będę- to moja młodość!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-09-19 05:44
Wspaniały artysta.Na tym koncercie trzeba porostu być.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież