pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Wielu mieszkańców Barlinka podróżuje do Choszczna, korzystając m.in. z tamtejszej opieki zdrowotnej. Jest to też najbliższe z miast, w których możemy skorzystać z wielu krajowych połączeń kolejowych. W najbliższym czasie na odcinku Barlinek – Choszczno, mogą występować utrudnienia.

Jeśli nie chcą Państwo spóźnić się na pociąg czy też umówioną wizytę lekarską, proszę wziąć ten fakt pod uwagę. Wspomniane utrudnienia związane będą z przebudową odcinka drogi Pełczyce – Płotno. Już w najbliższy poniedziałek, 08 października, w Urzędzie Miasta w Pełczycach, nastąpi przekazanie placu budowy wykonawcy. W spotkaniu wezmą udział m.in. Michał Żuber dyrektor ZZDW, Ryszard Mićko - Członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego i Mirosław Kluk - Burmistrz Miasta i Gminy Pełczyce.

REKLAMA

 

Długość przebudowywanego odcinka to ok. 4 km i według umowy, prace mają się zakończyć pod koniec września 2019r. Projekt zakłada m.in. poszerzenie jezdni z obecnych 6 do 6,5 m w terenie zabudowanym oraz do 7 m na szlaku, wykonanie nowych warstw konstrukcyjnych, przebudowę skrzyżowań, ciągów pieszych, zjazdów, zatok autobusowych i postojowych oraz budowę elementów spowolnienia ruchu i nowej kanalizacji deszczowej. Na ponad kilometrowym odcinku droga zostanie poprowadzona po nowym śladzie przez tereny leśne. Zwiększenie promienia łuku drogi, ma poprawić bezpieczeństwo podróżujących. Jak podaje Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie, w budżecie województwa zarezerwowano na ten cel 17,8 mln zł. Zadanie będzie realizowane w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

monikary

 

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież