pldaenfrdeuk

 niedziela 16 czerwca 2019r.   imieniny: Alina, Aneta, Jan, Justyna

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

Burmistrz Barlinka, Stowarzyszenie Kulturalno-Sportowo-Turystyczne „Pegaz” oraz Barlinecki Ośrodek Kultury, zapraszają na Inaugurację Roku Kulturalnego 2018/2019 „Rozwijamy Region w Dobrym Tonie Koncert Baltic Neopolis Quartet”. 12 października godz. 18.00, sala widowiskowa Barlineckiego Ośrodka Kultury, ul. Podwale 9. 

W programie m.in. wręczenie Pegazów Kultury, podziękowania dla ludzi wspierających barlinecką kulturę, koncert „Wieczór w kwartecie” w wykonaniu Baltic Neopolis Quartet oraz rozmowy przy kawie.

Serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny.

 

Baltic Neopolis Quartet „Wieczór w kwatecie” - na słuchaczy czeka rozrywka i kontemplacja,

muzyczne przeboje i dzieła mniej znane. Baltic Neopolis Quartet zaprezentuje różnorodne dzieła znamienitych kompozytorów europejskich od okresu baroku do współczesności. Nie zabraknie znanych i lubianych akcentów - m.in. tang „La Cumparsita” czy Jalousie.

 

REKLAMA

 

Baltic Neopolis Quartet powstał w 2008 roku z inicjatywy muzyków-solistów szczecińskiej Baltic Neopolis Orchestra – absolwentów wyższych uczelni muzycznych w Londynie, Wrocławiu i Szczecinie. Pasją muzyków jest przede wszystkim klasyczny repertuar XX i XXI wieku, aczkolwiek ich indywidualizm pozwala zespołowi tworzyć i angażować się w niekonwencjonalne projekty artystyczne. Kwartet nie stroni od eksperymentów w przestrzeniach muzealnych, studiach radiowych, kościołach, budynkach przemysłowych i plenerach. 

Od 2017 roku członkowie kwartetu współtworzą również projekt Baltic Neopolis Virtuosi

(sextet-oktet smyczkowy). Jest to międzynarodowy zespół, którego celem jest połączenie niesamowitych talentów regionu Morza Bałtyckiego, złożony jest z uznanych na całym świecie muzyków, którzy podzielają pasję do muzyki kameralnej. BNV w latach 2016 i 2017 koncertował na prestiżowych festiwalach w rejonie basenu Morza Bałtyckiego tj.: Usedomer Musikfestival (Niemcy), 13th Tallinn Chamber Music Fesival (Estonia), O/Modernt New Generation (Szwecja), Baltic Neopolis Festival (Polska), Pazaislis Music Fesival (Litwa), czy Grieg in Bergen (Norwegia).

Specjalnie dla Państwa wystąpią:
Emanuel Salvador – skrzypce
Karolina Uźniak – Gunia – skrzypce
Justyna Poprawska – altówka
Robert Dacko – wiolonczela

Zadanie dofinansowane z budżetu Gminy Barlinek.

BOK

barlinek

barlinek

 

Komentarze  

+2 # Guest 2018-10-10 15:24
Zobaczymy, może kandydaci w wyborach pokażą się. Przy okazji lizną sztuki przez duże S. A może to będzie za trudne dla nich.
Swoją drogą, koncert zapowiada się nieźle.
Ale ja lubię też kabarety i inne wesołe imprezy!
Kontynuować.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-10-10 11:54
Ciekawe, ile osób przyjdzie na koncert. Niektórzy tylko krzyczą, wybrzydzają, a jak coś fajnego jest to i tak nie idą. Jaka widownia była na Skrzeku!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-10-09 14:56
Niewiele muzyki na najwyższym poziomie w naszym mieście.
Jasne - Trzeba być!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Guest 2018-10-09 14:45
Wreście coś fajnego i na poziomie a nie tylko disco i kabarety ☺
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-10-09 09:22
Dziękuję za zaproszenie. Na takim koncercie trzeba być!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież