pldaenfrdeuk


 czwartek 21 marca 2019r.   imieniny: Benedykt, Lubomira, Mikołaj

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

18 października w sali widowiskowej BOK, odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Seniora. Na spotkaniu nie zabrakło władz wojewódzkich, powiatowych oraz miejskich a przede wszystkim barlineckich Seniorów i Ich rodzin. Gośćmi specjalnymi były – Królowa Puszczy Barlineckiej, Boginka Moriana a towarzyszyły Im Skrzaty z Puszczy Barlineckiej.  Tradycyjnie już, podczas tego święta, nie brakowało wyróżnień i podziękowań.

W uznaniu zasług dla rozwoju Pomorza Zachodniego, uchwałą Nr 1455/18 z dnia 17 sierpnia 2018 roku, Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nadał Srebrną Odznakę Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego. Odznakę tą otrzymali: Elżbieta Kusa, Sławomira Pawłowska, Janina Potyra, Joanna Solińska i Ludwik Lackowski. Odznaki wręczył Radny Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Józef Jerzy Faliński i Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

Tytuł Honorowego Przewodniczącego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów otrzymał Jerzy Kowalski. Wyróżnienie wręczył Przewodniczący Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów w Szczecinie Jerzy Mędrek.

 

REKLAMA

 

Za bezinteresowną pracę na rzecz społeczności naszej Gminy, podziękowania otrzymali członkowie:

- Klubu Seniora „Złota Strzecha”:
Felicjan Skrobisz, Danuta Zynda, Jadwiga Krzyśków, Grażyna Czerniejewska, Maria Jastrzębska

- Koła Związku Sybiraków w Barlinku:
Maria Symonowicz, Witold Symonowicz, Jan Kładny, Antoni Wieczorek, Zenon Hołowienko

- Związku Emerytów Rencistów i Inwalidów:
Stanisław Goździk, Bolesław Karpiński, Elżbieta Zych, Tadeusz Zych

- Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków:
Maria Parcheta, Andrzej Leszczyński, Krystyna Moskwa, Mieczysława Kruzel, Alina Kozioł

- Stowarzyszenia Zwykłego Miłośników Kresów w Barlinku:
Danuta Kowalek, Danuta Kulka, Leopold Kudrewicz, Józef Parniak

- Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP:
Andrzej Siudek, Grzegorz Fijołek, Władysław Skóra, 
Leszek Józefowski, Krzysztof Wolski

- Polskiego Związku Niewidomych koło w Barlinku:
Bożena Białkowska, Kazimiera Siwek, Ludwika Kaczorowska, Danuta Budzeń

Podziękowania za pracę na rzecz społeczności naszej Gminy, wręczyli Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński oraz Przewodniczący Rady Miejskiej Mariusz Maciejewski.

Podziękowania Zarządu Polskiego Komitetu Pomocy  Społecznej za aktywną działalność i zaangażowanie w pracę społeczną otrzymali: Irena Połtyn, Krystyna Cieślak- Meisinger, Danuta Jabłońska, Teresa Cichecka, Edwarda Dobrzeniecka. Podziękowania wręczyły Prezes Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zofia Nowicka oraz Przewodnicząca Klubu Seniora Jadwiga Niećko.

Podczas uroczystości, złożono także gratulacje Prezes Barlineckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Marii Mitek, która przypomnijmy, w konkursie „Aktywni dla Seniorów 2018”, zajęła I miejsce i zdobyła tytuł „Senior Roku”. Gratulacje złożyli członkowie BUTW oraz przewodniczący Barlineckiej Rady Seniorów Ryszard Mitek i Burmistrz Barlinka Dariusz Zieliński.

W części artystycznej wystąpili – chór „Halka” i zespół śpiewaczy „Barliniacy”. Widzowie mogli również obejrzeć występ taneczny w wykonaniu grupy Seniorów z Göritz koło Prenzlau oraz grupy artystycznej z BUTW pod kierownictwem Magdaleny Zyndy – Lis. Specjalnie z okazji Dnia Seniora, dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 „Pod Topolą”, przygotowały dla zgromadzonych na sali gości, niespodziankę. Były to kolorowe, własnoręcznie wykonane kwiaty, które rozdały tego dnia Skrzaty z Puszczy Barlineckiej.

Na zakończenie uroczystości z recitalem „Lata dwudzieste, lata trzydzieste...” wystąpiła Julita Kożuszek. Ta znakomita aktorka teatralna, filmowa i dubbingowa, tancerka i choreografka, poprowadziła także warsztaty teatralno - taneczne dla uczestników II etapu projektu „Jesienne spotkania kulturalne”.

Po recitalu, wszystkich zgromadzonych gości, zaproszono na kawę i poczęstunek do foyer sali widowiskowej BOK. Uroczystość poprowadziła Anna Adamiok.

monikary

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+5 #2 Guest 2018-10-20 13:43
Dziękuję za to pytanie. Każdy może pracować społecznie.Przeznaczać swój wolny czas na realizację zadań społecznych. Ja jestem członkiem honorowy Związku Dzieci Wojny w Barlinku. Moi rodzice są prawdziwymi dziećmi wojny. Statut Naszego Związku nie zabrania kandydować na funkcje w zarządzie członkom honorowym. Ja w Związku Dzieci Wojny jestem od samego początku tj. od roku 2001i pomagałem Panu Janowi Plucińskiemu w prowadzeniu tego koła.W roku 2013 do Naszego Związku przyłączono Koło Kombatantów RP w Barlinku - nie miał kto tego koła prowadzić - brak chętnych. Członkowie Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku na walnym zebraniu w jawnym głosowaniu wybrali mnie Prezesem Naszego Związku Dzieci Wojny. W roku 2017 Zarząd Wojewódzki Kombatantów RP w Szczecinie widząc dobrą pracę Naszego Związku przyłączył do Nas Koła Kombatantów z Lipian i Pełczyc. Więcej informacji jestem w stanie Panu udzielić w Zarządzie Związku Dzieci Wojny i Kombatantów RP w Barlinku. Zapraszamy w każdy czwartek godz. 12.00 do Europejskiego Centrum Spotkań w Barlinku ul . Leśna nr 1.Pozdrawiam Krzysztof Wolski
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #1 Guest 2018-10-19 10:12
gratulacje
pan K Wolski to dziecko wojny czy kombatant?
Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież