pldaenfrdeuk

 czwartek 23 maja 2019r.   imieniny: Emilia, Iwona, Jan, Michał

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1
barlinek

W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, w Przedszkolu Miejskim nr 2 „Pod Topolą”, zostały zorganizowane zajęcia mające na celu przekazanie wartości patriotycznych, takich jak miłość do Ojczyzny, poszanowanie symboli narodowych i przybliżenie przeszłości narodu.

 W środę 07 listopada do naszego przedszkola przyjechał zespół muzyków z Gorzowa Wielkopolskiego, który przygotował występ muzyczno - ruchowy „Pro Muzyka". Dzieci miały okazję wysłuchać znanych pieśni patriotycznych, wspólnie śpiewały Hymn Polski oraz pieśń I Brygady Legionów Polskich, dowodzonych przez Józefa Piłsudskiego „My Pierwsza Brygada".

 

REKLAMA

 

08 listopada w ramach realizacji programu z edukacji patriotycznej „Kto Ty jesteś – Polak mały”, przedszkolaki z grupy 6 – latków „Biedronek” i „Kotków”, przygotowały przedstawienie z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci recytowały wiersze o tematyce patriotycznej, do których oprawą muzyczną były mazurki Fryderyka Chopina. Przedszkolaki zaśpiewały – „Mazurek Dąbrowskiego”, „Rotę” oraz „Pierwszą Brygadę”. Na zakończenie przedstawienia zatańczyły poloneza Ogińskiego „Pożegnanie Ojczyzny”. Przygotowaniem występu i wzniosłą atmosferą, przedszkolaki uświadomiły sobie jeszcze bardziej, jak ważna jest dla nich ich Ojczyzna.

W piątek 09 listopada o godzinie 11:11 wszystkie dzieci z naszego przedszkola, zebrały się w sali gimnastycznej, by wspólnie wziąć udział w ogólnopolskiej akcji „Rekord dla Niepodległej" i odśpiewać Hymn Polski.

PM nr 2 „Pod Topolą” 

 

 

Super
Haha
Wow
Smutny
Zły

Komentarze  

+3 # Guest 2018-11-14 14:07
Wzruszające.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # jacuś 2018-11-14 09:49
brawo maluchy
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi

Dodaj komentarz

Wpisy wulgarne, zawierające kłótnie (tzw. trolling), obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane DUŻYMI LITERAMI), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Nie odpowiadamy na anonimowe komentarze. Nie publikujemy komentarzy z błędami ortograficznymi. Prosimy zaloguj się lub zarejestruj. Rejestracja jest jednoznaczna z akceptacją regulaminu.

Kod antyspamowy
Odśwież