pldaenfrdeuk


 czwartek 13 grudnia 2018r.   imieniny: Łucja, Otylia, Włodzisława

Reklama

Boginka wodna – Moriana, opiekunka Królowej Puszczy Barlineckiej, już stanęła nad brzegiem Jeziora Barlineckiego. Chodzi oczywiście o kolejną postać na „Szlaku Przygody”, na którym oficjalne zakończenie prac budowlanych, już za kilka dni. To ostatnie chwile na poprawki, montaż i przygotowanie trasy dla przyszłych spacerowiczów.

Wśród mieszkańców Barlinka, wiele entuzjazmu wzbudziły postawione już wcześniej figury Królowej, wilka, dzika, łosia i jelenia. W ciągu ostatnich dni do tych postaci dołączyły dwa łabędzie, Boginka Moriana, lilia wodna a także cztery Skrzaty z Puszczy Barlineckiej. Zamontowano dodatkowe elementy placu zabaw, ławki, kosze na śmieci i wiatę.

REKLAMA

Niestety, jak czas pokazał, nie wszyscy potrafią w sposób „bezkolizyjny”, korzystać z tego miejsca. Jak zwrócili nam uwagę nasi czytelnicy, dzik stracił już swoje szable. Szkoda, że niektórzy nie potrafią dbać o to, co powinno cieszyć nas mieszkańców Barlinka oraz odwiedzających nasze miasto turystów. Nie wiemy czy sprawców zarejestrował zamontowany tam monitoring. Spróbujemy to ustalić i niezwłocznie Państwa poinformujemy.

27 listopada rozpoczął się proces odbioru inwestycji. Przypomnijmy, że prace budowlane na „Szlaku Przygody” prowadzi firma Sebastiana Owczarza. Koszt inwestycji to ok. 4.090.000 zł i jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

monikary

 

Komentarze  

0 #26 Guest 2018-12-01 17:13
Cytuję Guest:
Tzw. młodzież może zaproponować coś, co będzie na miarę jej potrzeb i możliwości miasta. Gmina dyskoteki nie otworzy, bo to nie jest jej zadanie. Natomiast może dać ulgi podatkowe.

Poza tym są w Barlinku puby, kawiarnie. Jest gdzie się spotkać na piwku czy kawie.

To są płatne miejsca, a młodzież demoluje miasto, bo jest biedna i się nudzi. Jakieś społeczne centrum rozrywki by się nadało.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #25 Guest 2018-12-01 06:36
Tzw. młodzież może zaproponować coś, co będzie na miarę jej potrzeb i możliwości miasta. Gmina dyskoteki nie otworzy, bo to nie jest jej zadanie. Natomiast może dać ulgi podatkowe.

Poza tym są w Barlinku puby, kawiarnie. Jest gdzie się spotkać na piwku czy kawie.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 #24 Guest 2018-11-30 16:44
I po co tyle pieniędzy wydawać między innymi na jakieś pomniczki i ozdobne pierdoły? Te pieniądze mogły pójść na jakiś klub interaktywny, na jakieś centrum dla młodzieży, a nie coś to ma tylko stać i wyglądać. Co za marnowanie kasy.
Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 #23 Guest 2018-11-30 15:03
Cytuję Marceli:
prowokujesz gości, prowokujesz...a budowa jeszcze nie skończona

***, figury są ładne i dobrej jakości. Ale nie kojarzą się z komuną i tu Cię boli.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 #22 Guest 2018-11-30 10:29
Cytuję Guest:
Czekać tylko, aż banda z Delty przeniesie się na ten Szlak Przygody i zamieni się w Szlak Wandalizmu. Oby tak się jednak nie stało, choć dzik już ucierpiał przed otwarciem..

Może gdyby w Barlinku była dyskoteka, albo jakiś klub dla młodzieży, to ,,banda z Delty" byłaby mniej szkodliwa. A tak, nie mają gdzie się spotkać, to i z nudów rozrabiają
Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 #21 Guest 2018-11-30 10:28
Figury koszmarne, odstraszają... kto odpowiada za pomysł ustawienia tej tandety? Nie gratuluję gustu...Zastanawiam się dlaczego nie wykorzystano ceramiki wytwarzanej w Ośrodku Kultury? Byłoby to spójne ze sprzedawaną marką... i na pewno bardziej komponowałoby się z otoczeniem... Ze względu na te straszydła wstydzę się zabrać znajomych spoza Barlinka na przechadzkę tą ścieżką... Chyba, że rzeczywiście mają przeżyć szok na szlaku przygody ... Wiaty, mosty, porządek, kostka w zupełności wystarczyłyby, aby podnieść atrakcyjność tego miejsca.
Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 #20 Marceli 2018-11-28 13:20
prowokujesz gości, prowokujesz...a budowa jeszcze nie skończona
Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 #19 Guest 2018-11-28 12:09
Cytuję Guest:
Widziałam mężczyzn ujeżdżajacych tego dzika. Widziałam tez kolejki dzieci do łosia. Ojcowie sadzali swoje pociechy na nim. Tam jest monitoring? Serio? Czy aby na pewno sprawny?’

Marceli, zobacz ile przeżyły te figury i trwają. A Tyś im krótki Żywot wróżył
Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 #18 Guest 2018-11-28 10:57
Odpustowe te figury.jak w PRL -u .trochę ktoś się zagalopował
Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 #17 Guest 2018-11-28 10:53
Przepiękny pomost. Ciekawe miejsce na mapie Barlinka. Tylko czemu mają służyc plastikowe figurki?
Cytować | Zgłoś administratorowi