pldaenfrdeuk


 wtorek 20 sierpnia 2019r.   imieniny: Bernard, Jan, Sabin, Samuel

Reklama

A A A
0 1 1 1 1 1

Boginka wodna – Moriana, opiekunka Królowej Puszczy Barlineckiej, już stanęła nad brzegiem Jeziora Barlineckiego. Chodzi oczywiście o kolejną postać na „Szlaku Przygody”, na którym oficjalne zakończenie prac budowlanych, już za kilka dni. To ostatnie chwile na poprawki, montaż i przygotowanie trasy dla przyszłych spacerowiczów.

Wśród mieszkańców Barlinka, wiele entuzjazmu wzbudziły postawione już wcześniej figury Królowej, wilka, dzika, łosia i jelenia. W ciągu ostatnich dni do tych postaci dołączyły dwa łabędzie, Boginka Moriana, lilia wodna a także cztery Skrzaty z Puszczy Barlineckiej. Zamontowano dodatkowe elementy placu zabaw, ławki, kosze na śmieci i wiatę.

REKLAMA

Niestety, jak czas pokazał, nie wszyscy potrafią w sposób „bezkolizyjny”, korzystać z tego miejsca. Jak zwrócili nam uwagę nasi czytelnicy, dzik stracił już swoje szable. Szkoda, że niektórzy nie potrafią dbać o to, co powinno cieszyć nas mieszkańców Barlinka oraz odwiedzających nasze miasto turystów. Nie wiemy czy sprawców zarejestrował zamontowany tam monitoring. Spróbujemy to ustalić i niezwłocznie Państwa poinformujemy.

27 listopada rozpoczął się proces odbioru inwestycji. Przypomnijmy, że prace budowlane na „Szlaku Przygody” prowadzi firma Sebastiana Owczarza. Koszt inwestycji to ok. 4.090.000 zł i jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

monikary

 

Komentarze  

0 # Guest 2018-12-01 17:13
Cytuję Guest:
Tzw. młodzież może zaproponować coś, co będzie na miarę jej potrzeb i możliwości miasta. Gmina dyskoteki nie otworzy, bo to nie jest jej zadanie. Natomiast może dać ulgi podatkowe.

Poza tym są w Barlinku puby, kawiarnie. Jest gdzie się spotkać na piwku czy kawie.

To są płatne miejsca, a młodzież demoluje miasto, bo jest biedna i się nudzi. Jakieś społeczne centrum rozrywki by się nadało.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-12-01 06:36
Tzw. młodzież może zaproponować coś, co będzie na miarę jej potrzeb i możliwości miasta. Gmina dyskoteki nie otworzy, bo to nie jest jej zadanie. Natomiast może dać ulgi podatkowe.

Poza tym są w Barlinku puby, kawiarnie. Jest gdzie się spotkać na piwku czy kawie.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-2 # Guest 2018-11-30 16:44
I po co tyle pieniędzy wydawać między innymi na jakieś pomniczki i ozdobne pierdoły? Te pieniądze mogły pójść na jakiś klub interaktywny, na jakieś centrum dla młodzieży, a nie coś to ma tylko stać i wyglądać. Co za marnowanie kasy.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-3 # Guest 2018-11-30 15:03
Cytuję Marceli:
prowokujesz gości, prowokujesz...a budowa jeszcze nie skończona

***, figury są ładne i dobrej jakości. Ale nie kojarzą się z komuną i tu Cię boli.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+1 # Guest 2018-11-30 10:29
Cytuję Guest:
Czekać tylko, aż banda z Delty przeniesie się na ten Szlak Przygody i zamieni się w Szlak Wandalizmu. Oby tak się jednak nie stało, choć dzik już ucierpiał przed otwarciem..

Może gdyby w Barlinku była dyskoteka, albo jakiś klub dla młodzieży, to ,,banda z Delty" byłaby mniej szkodliwa. A tak, nie mają gdzie się spotkać, to i z nudów rozrabiają
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+7 # Guest 2018-11-30 10:28
Figury koszmarne, odstraszają... kto odpowiada za pomysł ustawienia tej tandety? Nie gratuluję gustu...Zastanawiam się dlaczego nie wykorzystano ceramiki wytwarzanej w Ośrodku Kultury? Byłoby to spójne ze sprzedawaną marką... i na pewno bardziej komponowałoby się z otoczeniem... Ze względu na te straszydła wstydzę się zabrać znajomych spoza Barlinka na przechadzkę tą ścieżką... Chyba, że rzeczywiście mają przeżyć szok na szlaku przygody ... Wiaty, mosty, porządek, kostka w zupełności wystarczyłyby, aby podnieść atrakcyjność tego miejsca.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+3 # Marceli 2018-11-28 13:20
prowokujesz gości, prowokujesz...a budowa jeszcze nie skończona
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
-8 # Guest 2018-11-28 12:09
Cytuję Guest:
Widziałam mężczyzn ujeżdżajacych tego dzika. Widziałam tez kolejki dzieci do łosia. Ojcowie sadzali swoje pociechy na nim. Tam jest monitoring? Serio? Czy aby na pewno sprawny?’

Marceli, zobacz ile przeżyły te figury i trwają. A Tyś im krótki Żywot wróżył
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-11-28 10:57
Odpustowe te figury.jak w PRL -u .trochę ktoś się zagalopował
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-11-28 10:53
Przepiękny pomost. Ciekawe miejsce na mapie Barlinka. Tylko czemu mają służyc plastikowe figurki?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-11-28 08:38
Widziałam mężczyzn ujeżdżajacych tego dzika. Widziałam tez kolejki dzieci do łosia. Ojcowie sadzali swoje pociechy na nim. Tam jest monitoring? Serio? Czy aby na pewno sprawny?’
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Robo 2018-11-28 07:04
PS,super to miałem na myśli wiatę,ławki mostki plus położoną kostkę oraz nowy mostek.Zwierzaki i te postacie to kicz straszny,to czy tamto i tak zdewastują,bo nie ma jak wyegzekwować kar.Parę solidnych mandatów a pewno przedłużyło by stan pierwotny
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # TBM58 2018-11-27 21:49
Cytuję Guest:
Kiedy zobaczyłam "zwierzątka" myślałam, że gorzej być nie może. A jednak... Kto zapłacił za taki kicz! Wstyd zabrać na spacer kogoś spoza Barlinka. Czuję się zażenowana patrząc na to wszystko

Ogólnie odpust z lat 70.Nawet Moriana purpurowieje ze wstydu za wygląd towarzystwa.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+13 # Guest 2018-11-27 20:58
Pokaz kiczu i bezguście, tragedia.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+14 # Guest 2018-11-27 18:53
Kiedy zobaczyłam "zwierzątka" myślałam, że gorzej być nie może. A jednak... Kto zapłacił za taki kicz! Wstyd zabrać na spacer kogoś spoza Barlinka. Czuję się zażenowana patrząc na to wszystko
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+11 # Guest 2018-11-27 17:15
Wiesz co robi ten dzik? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa. To jest dzik na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym dzikiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest dzik społeczny, w oparciu o fundusze unijne, który sobie zgnije, do jesieni na świeżym powietrzu ...
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Robo 2018-11-27 16:55
Super to wygląda,ale idę o zakład że do wiosny będzie stan odbiegający od początkowego.Przyjdą chlorki z koniakiem po 4,50 zł lub z piwami,pomażą markerami,połamią co się da,a kar jak niema tak nie będzie,bo nie ma kasy.Szkoda pieniędzy,a mamy zdolną młodzież do dewastowania.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-11-27 16:46
A co z elementarnym poczuciem estetyki? O tempora! O mores!
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+10 # Guest 2018-11-27 14:26
Monitoring sprawdza się tylko jeżeli jest calodobowo obserwowany przez operatora.
Kamery powinny być lepszej jakości z detekcją ruchu aby dyżurny po sygnale wysłać patrol (Ochrony) i zweryfikować czy Państwo tam tylko oglądają lub już odkreca dany przedmiot .
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+6 # Guest 2018-11-27 14:14
Jest pięknie. Super miejsce na rodzinne spacery.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+16 # Guest 2018-11-27 11:36
Najlepiej nic nie robic bo nie potrafia szanowac powinni dostac spory mandat
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+9 # Guest 2018-11-27 11:16
po oczach tego dzika widać że już ma dość, kły oberwane, grzbiet sfatygowany
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+24 # Guest 2018-11-27 11:01
Wszystko piękne. Ludzie uszanujcie czyjąś pracę. Cieszmy się tym co mamy i nie niszczmy tego.
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+25 # Guest 2018-11-27 10:10
Czekać tylko, aż banda z Delty przeniesie się na ten Szlak Przygody i zamieni się w Szlak Wandalizmu. Oby tak się jednak nie stało, choć dzik już ucierpiał przed otwarciem..
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+2 # Guest 2018-11-27 10:09
A gdzie krasnale? Krasnali nie było?
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi
+5 # Guest 2018-11-27 09:53
Fajne
Odpowiedz | Odpowiedz z cytatem | Cytować | Zgłoś administratorowi